Quartino
Quartino je logická hra s jednoduchými pravidlami a je vyrobený z prírodných materiálov. Vašou úlohou je zostaviť všetky farebné kombinácie z kariet na hracej doske. Nie je to také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá.  Na začiatku hry si každý hráč vylosuje štyri karty s unikátnou farebnou kombináciou a umiestni ich do svojho stojanu. Hráči sa striedajú v ťahoch a ukladajú vždy jeden kameň ľubovoľnej farby na hraciu dosku. Snažia sa zahrať Quartino, t.j. zostatviť farebnú kombináciu znázornenú na niektorej zo svojich kariet. Kamene môžu byť uložené aj na seba, ale do Quartina sa ráta len vrchný kameň. Keď sa hráčom podarí zostaviť Quartino, vyložia príslušnú kartu na stôl a odstránia všetky kamene z danej kombinácie. Hra končí v momente, kedy sa niektorému z hráčov podarí zahrať poslednú štvrtú kartu.    
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
15-20 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
21,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Quartino je logická hra s jednoduchými pravidlami a je vyrobený z prírodných materiálov. Vašou úlohou je zostaviť všetky farebné kombinácie z kariet na hracej doske. Nie je to také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá. 

Na začiatku hry si každý hráč vylosuje štyri karty s unikátnou farebnou kombináciou a umiestni ich do svojho stojanu. Hráči sa striedajú v ťahoch a ukladajú vždy jeden kameň ľubovoľnej farby na hraciu dosku. Snažia sa zahrať Quartino, t.j. zostatviť farebnú kombináciu znázornenú na niektorej zo svojich kariet. Kamene môžu byť uložené aj na seba, ale do Quartina sa ráta len vrchný kameň.

Keď sa hráčom podarí zostaviť Quartino, vyložia príslušnú kartu na stôl a odstránia všetky kamene z danej kombinácie. Hra končí v momente, kedy sa niektorému z hráčov podarí zahrať poslednú štvrtú kartu.

 

 

Obsah hry:

drevěná hracia doska
28 drevených hracích kameňov
4 drevené stojančeky na karty
24 kariet QUARTINA

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
15-20 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Petr Doubek
Rok vydania:
2019
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje