Qwirkle
Qwirkle je jednoduchá abstraktná hra, ktorá je založená na bodovaní kameňov v radách a stĺpcoch. Priložený kameň sa musí vždy zhodovať práve v jednej z dvoch svojich vlastností (farba a tvar). Pri prikladaní kameňov musíte teda dávať pozor, aby sa v prípade zhodného tvaru líšila farba symbolu a v prípade zhodnej farby líšil jeho tvar. Zároveň sa snažíte prikladaním kameňov získať čo najviac bodov. Musíte teda správne odhadnuť, kedy je najlepšia chvíľa pre zahranie konkrétneho kameňa. Keď ho zahráte príliš skoro, súperi získajú bodov viac, keď budete ale príliš otáľať, môžu vás ostatní predbehnúť.
Odporúčaný vek:
6 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
28,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Qwirkle je jednoduchá abstraktná hra, ktorá je založená na bodovaní kameňov v radách a stĺpcoch. Priložený kameň sa musí vždy zhodovať práve v jednej z dvoch svojich vlastností (farba a tvar). Pri prikladaní kameňov musíte teda dávať pozor, aby sa v prípade zhodného tvaru líšila farba symbolu a v prípade zhodnej farby líšil jeho tvar.

Zároveň sa snažíte prikladaním kameňov získať čo najviac bodov. Musíte teda správne odhadnuť, kedy je najlepšia chvíľa pre zahranie konkrétneho kameňa. Keď ho zahráte príliš skoro, súperi získajú bodov viac, keď budete ale príliš otáľať, môžu vás ostatní predbehnúť.

Obsah hry:

108 kamenů, plátěný sáček, pravidla

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
6+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Susan McKinley Ross
Rok vydania:
2006
Hodnotenie hry
lienka23
28.10.2015
Naozaj výborná hra, možno trošku podobná kanaste - je potrebné ukladať kocky zhodné buď vo farbe alebo v tvare. Úplne poľahky ju naozaj zvládnu aj 6-ročné deti avšak nezdržujeme sa sčítavaním bodov. Riešime len rad šiestich rovnakých znakov, za ktoré pripočítavame (ak sa podarí niektorému hráčovi dokončiť) jeden bod. Hrávame radi malí i veľkí a môžeme hru len doporučiť. Kocky sú z odolného dreva, dostatočne veľké.
Kikuska
14.11.2017
Tuto hru som hrala u kamarata a je velmi lahka na pochopenie pravidiel, urcite odporucam a do buducnosti si planujem kupit vlastnu. Hru sa moze hrat aj viac hracov (nas bolo 8) vtedy je vsak problem, ze kym sa znova dostanete na tah, vasi superi vam prekazia vsetky plany alebo vam prave nahraju "do karat". Jedno je vsak iste, cim viac ludi tym vacsia zabava.
Zuzana
25.12.2021
Výborná hra, kombinačná, logická, na spôsob Scrabble.
3 Hodnotenia
Podobné hry
dlhodobo nedostupné
23,99 €
dlhodobo nedostupné
skladom, odosielame čo najskôr
9,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
skladom, odosielame čo najskôr
11,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje