RPG deň - zahrajte sa na hrdinov

Z hustého lesa vykročíte na malú čistinku. Začalo jemne mrholiť a mraky zakrývajú to, čo zostalo zo zapadajúceho slnka. Uvedomíte si, že okrem vlastného tepu v ušiach a kvapiek dopadajúcich na svet okolo vás ste sa ocitli na mieste, na ktorom je v porovnaní s okolím priveľké ticho…Strašidelné ticho. Cítite vôňu mokrej trávy, pri hlbšom nádychu si však uvedomíte, že je vo vzduchu zároveň nepríjemný náznak kyslastého rozkladu. Niečo nie je tak celkom v poriadku a vaše bystré oči (pasívne vnímanie 17+) si v tráve všimli podivne pravidelný vzor. Ako keby všetky steblá podrastu v špirále smerovali do stredu čistinky, pričom mnohé z nich ležia takmer rovnobežne so zemou. Čo vaša postava elfského stopára urobí?

Nejako takto by mohla vyzerať scénka, ktorú si budete môcť s nami zahrať!

V sobotu 22.6. sa totiž v našom bratislavskom iHRYsku odohrá (ha!) RPG deň, ktorý bude oslavou hier na hrdinov a 50. výročia fenoménu Dungeons & Dragons!

Prvé vydanie Dungeons & Dragons z roku 1974    Prvé vydanie Dungeons & Dragons z roku 1974.

Hry na hrdinov, alebo aj rolové hry (Role-Playing Game/RPG), sú druhom mimoriadne obľúbených spoločenských hier, pri ktorých sa hráči vžívajú do úloh imaginárnych osôb alebo postáv, ktorých charakter prevezmú a stačí sa teda len uvoľniť a obliecť si "hrdinský plášť". Limitom je iba vaša fantázia a vďaka hrám na hrdinov môžete osobne prežiť dobrodružstvá azda každého žánra. Je len na vás, či si chcete dopriať hororové detektívne pátranie v útrobách zdanlivo opustenej vesmírnej lode, preskúmavať zabudnuté knižnice prastarého trpasličieho národa na odvrátenej strane fantazijnej planéty, či sa s vašou družinou dobrodruhov plánujete zapojiť do súboja s netvormi v miestnej aréne, aby ste zarobili slušný obnos zlatiek a konečne kúpili nový výčap pre váš spoločný hostinec "U piatich nešťastníkov"!  

Bohatú 50-ročnú históriu a vývoj sveta Dungeons & Dragons dobre vidieť na porovnaní podôb jedného z najikonickejších monštier sveta Forgotten Realms: Beholdera.

Rozdieľ medzi vizuálnou podobou Beholdera, jedného z najikonickejších monštier sveta Dungeons & Dragons v prvej hernej edícii a jeho aktuálnej verzie.Podoba Beholdera z aktuálnej, piatej edície Dungeons & Dragons.

Vôbec prvý vizuál Beholdera v porovnaní s jeho aktuálnou podobou z už piatej edície Dungeons & Dragons.

 

Súčasťou programu budú one shot hrania (teda "výpravy" na jedno posedenie), na ktorých si budete môcť vyskúšať niektorý z "HnH" systémov a zažiť kvalitné dobrodružstvo vo fantasy svete Dungeons & Dragons, sci-fi Cyberpunk RED, Star Wars: Edge of the Empire, mysterióznom Call of Cthulhu a mnohých ďalších na vlastnej koži. Ak ešte s rolovými hrami nemáte žiadnu skúsenosť a chceli by ste si ich vyskúšať, toto je ten správny spôsob ako začať! Ste skúsené hráčstvo, ktoré má za sebou dlhé roky hernej kampane a prosto by ste sa len chceli zahrať? Príďte sa vyžiť v úplne nových postavách a zabaviť sa v žiari "reflektorov"!

Okrem samotných jednorazových dobrodružstiev si budete môcť dopriať:

  • stolovky s RPG prvkom
  • zaujímavé prednášky
  • maľovanie figúrok
  • tvorbu máp

...či sa zapojiť do zábavnej dražby, alebo využiť príležitosť a možno si nájsť vlastnú hernú skupinu, či panstvo jaskyne! Aj keď ste ostýchaví, neváhajte sa prísť aspoň pozrieť a zistiť, aký kúzelný môže svet hier na hrdinov byť.

Môžete si vybrať z dvoch druhov vstupeniek:

- základný lístok (10€), ktorého zakúpením nás podporíte v našej práci, pomôžete nám pokryť náklady na tvorbu podujatia a v neposlednom rade od nás k lístku dostanete pekný bonus

- zlacnený lístok (5€), ktorý vám zabezpečí vstup na kompletný program RPG dňa s drobným darčekom

Program a anotácie pripravovaných dobrodružstiev, prednášok a workshopov.

Nech sú vám kocky naklonené, tešíme sa na vás! :)

Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje