Serengeti
Raz za rok prichádzajú na veľký trh do Timbuktu obchodníci, aby tu ponúkali svoj tovar. Obzvlášť žiadané sú umelecké predmety kmeňov Nuba, Bantu, Nandi, Tonga a Samburu. Pri vyjednávaní menia peniaze neustále svojho majiteľa, preto je ťažké udržať si prehľad. Hra sa hrá na 15 kôl. V každom kole sa odkryjú karty na dražbu a následne sa dražia. V jednotlivých kolách sa odkrýva rôzny počet kariet. V prvom kole jedna karta, v druhom dve a v treťom tri a potom sa pokračuje zase od začiatku - teda 1-2-3-1-2-3... atď. Vyložené karty sa dražia ako balík. Z vydražených kariet si hráči stavajú sady podľa farby kariet. Zaujímavý je v hre mechanizmus, kedy sa peniaze za vydražené karty nedávajú do spoločného banku, ale podľa určitých pravidiel ich získa niektorý z hráčov, alebo sa medzi hráčov delia.  Po vydražení všetkých kariet sa spočítajú body, Čím viac kariet jednej farby hráč má, tým viac bodov získa.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
3-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
8,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Raz za rok prichádzajú na veľký trh do Timbuktu obchodníci, aby tu ponúkali svoj tovar. Obzvlášť žiadané sú umelecké predmety kmeňov Nuba, Bantu, Nandi, Tonga a Samburu. Pri vyjednávaní menia peniaze neustále svojho majiteľa, preto je ťažké udržať si prehľad.

Hra sa hrá na 15 kôl. V každom kole sa odkryjú karty na dražbu a následne sa dražia. V jednotlivých kolách sa odkrýva rôzny počet kariet. V prvom kole jedna karta, v druhom dve a v treťom tri a potom sa pokračuje zase od začiatku - teda 1-2-3-1-2-3... atď. Vyložené karty sa dražia ako balík. Z vydražených kariet si hráči stavajú sady podľa farby kariet. Zaujímavý je v hre mechanizmus, kedy sa peniaze za vydražené karty nedávajú do spoločného banku, ale podľa určitých pravidiel ich získa niektorý z hráčov, alebo sa medzi hráčov delia. 

Po vydražení všetkých kariet sa spočítajú body, Čím viac kariet jednej farby hráč má, tým viac bodov získa.

Obsah hry:

30 kariet s umeleckými predmetmi

65 mincí

pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
3-5 hráčov
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Michael Schacht
Rok vydania:
2006
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje