6 bere!
Kravy, všade samé kravy... Áno, "6 bere!" je hra, v ktorej sa všetko točí okolo kráv. Samozrejme kravy nám nepomáhajú, ale práve naopak prinášajú nám trestné body. Každá krava na karte znamená 1 trestný bod. V okamihu, keď aspoň jeden hráč dosiahne celkovo 66 bodov, hra končí a víťazí hráč s najnižším počtom trestných bodov. 6 berie! má veľmi jednoduché pravidlá, je svižná. Všetci hráči totiž premýšľajú a hrajú súčasne. Nemenej zaujímavým údajom je možnosť hry od dvoch do desať hráčov. Samozrejme s narastajúcim počtom hráčov sa zvyšuje aj prvok náhody. Napriek tomu aj v oboch hraničných počtoch je hra zábavná a dobre funguje.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
15-45 min.
Počet hráčov:
2-10 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
9,99 €
Momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Momentálne nedostupné
Predajňa BB: Momentálne nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Kravy, všade samé kravy... Áno, "6 bere!" je hra, v ktorej sa všetko točí okolo kráv. Samozrejme kravy nám nepomáhajú, ale práve naopak prinášajú nám trestné body. Každá krava na karte znamená 1 trestný bod. V okamihu, keď aspoň jeden hráč dosiahne celkovo 66 bodov, hra končí a víťazí hráč s najnižším počtom trestných bodov.

6 berie! má veľmi jednoduché pravidlá, je svižná. Všetci hráči totiž premýšľajú a hrajú súčasne. Nemenej zaujímavým údajom je možnosť hry od dvoch do desať hráčov. Samozrejme s narastajúcim počtom hráčov sa zvyšuje aj prvok náhody. Napriek tomu aj v oboch hraničných počtoch je hra zábavná a dobre funguje.

Obsah hry:

104 hracích kariet, pravidlá hry

Parametre:
Počet hráčov:
2-10 hráčov
Dĺžka hry:
15-45 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Wolfgang Kramer
Rok vydania:
1994
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
Jakub Celušák
25.8.2012
Rýchla, svižná hra. Klasické pravidlá sa dajú ešte 4 rozšíriť ďalšími ponúkanými spôsobmi. Najväčšia výhoda je ale, že sa to dá hrať v takom malom (dvaja hráči) a aj v tak veľkom počte (desať).
10.10.2011
Dušan Pepucha
15.3.2010
Tak ako hodnotiaci predomnov tak isto sa prikláňam k tomu, že túto hru nikto nevolá 6 bere ale kravy. Je to jednoduchá, rýchla hra dobrá na precvičenie základov matematiky. Na jej hranie treba mať logické uvažovanie a snažiť sa, čo najviac predpovedať ťah súperov. Tak isto mi trocha prekážajú slabé ilustrácie, no naopak veľké plus má za to že je hrateľná aj v počte 10 ľudí a pri tom nenastáva chaos (čím viac ľudí, tým väčšia zábava). Ďalším mínusom je jej monotónnosť (stále o tom istom bez možností variácii).
Peter Karas
17.8.2009
Rýchla, ľahká, jednoduchá. Nikto ju nevolá 6 bere, ale proste kravy. Zober si ju na dovolenku, chatu, alebo len tak doma zahraj. Dá sa pekne hrať aj vo dvojici a ani netreba upravovať pravidlá. Materiál kariet je celkom odolný, ale nie na celý život, keďže sa často miešajú. Jediná moja výčitka je ku grafike. Je jednoduchá a sympatická, ale človek by čakal na kartách niečo farebnejšie, ako na obale veselé hlavy kráv.
4 Hodnotenia
Podobné hry
Skladom posledné kusy, odosielame ihneď
1,49 €
Skladom posledné kusy, odosielame ihneď
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje