6 bere!
Kravy, všade samé kravy... Áno, "6 bere!" je hra, v ktorej sa všetko točí okolo kráv. Samozrejme kravy nám nepomáhajú, ale práve naopak prinášajú nám trestné body. Každá krava na karte znamená 1 trestný bod. V okamihu, keď aspoň jeden hráč dosiahne celkovo 66 bodov, hra končí a víťazí hráč s najnižším počtom trestných bodov. 6 berie! má veľmi jednoduché pravidlá, je svižná. Všetci hráči totiž premýšľajú a hrajú súčasne. Nemenej zaujímavým údajom je možnosť hry od dvoch do desať hráčov. Samozrejme s narastajúcim počtom hráčov sa zvyšuje aj prvok náhody. Napriek tomu aj v oboch hraničných počtoch je hra zábavná a dobre funguje.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
15-45 min.
Počet hráčov:
2-10 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
11,99 €
momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: momentálne nedostupné
Predajňa BB: momentálne nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Kravy, všade samé kravy... Áno, "6 bere!" je hra, v ktorej sa všetko točí okolo kráv. Samozrejme kravy nám nepomáhajú, ale práve naopak prinášajú nám trestné body. Každá krava na karte znamená 1 trestný bod. V okamihu, keď aspoň jeden hráč dosiahne celkovo 66 bodov, hra končí a víťazí hráč s najnižším počtom trestných bodov.

6 berie! má veľmi jednoduché pravidlá, je svižná. Všetci hráči totiž premýšľajú a hrajú súčasne. Nemenej zaujímavým údajom je možnosť hry od dvoch do desať hráčov. Samozrejme s narastajúcim počtom hráčov sa zvyšuje aj prvok náhody. Napriek tomu aj v oboch hraničných počtoch je hra zábavná a dobre funguje.

Obsah hry:

104 hracích kariet, pravidlá hry

Parametre:
Počet hráčov:
2-10 hráčov
Dĺžka hry:
15-45 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Wolfgang Kramer
Rok vydania:
1994
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
Peter Karas
17.8.2009
Rýchla, ľahká, jednoduchá. Nikto ju nevolá 6 bere, ale proste kravy. Zober si ju na dovolenku, chatu, alebo len tak doma zahraj. Dá sa pekne hrať aj vo dvojici a ani netreba upravovať pravidlá. Materiál kariet je celkom odolný, ale nie na celý život, keďže sa často miešajú. Jediná moja výčitka je ku grafike. Je jednoduchá a sympatická, ale človek by čakal na kartách niečo farebnejšie, ako na obale veselé hlavy kráv.
Dušan Pepucha
15.3.2010
Tak ako hodnotiaci predomnov tak isto sa prikláňam k tomu, že túto hru nikto nevolá 6 bere ale kravy. Je to jednoduchá, rýchla hra dobrá na precvičenie základov matematiky. Na jej hranie treba mať logické uvažovanie a snažiť sa, čo najviac predpovedať ťah súperov. Tak isto mi trocha prekážajú slabé ilustrácie, no naopak veľké plus má za to že je hrateľná aj v počte 10 ľudí a pri tom nenastáva chaos (čím viac ľudí, tým väčšia zábava). Ďalším mínusom je jej monotónnosť (stále o tom istom bez možností variácii).
10.10.2011
Jakub Celušák
25.8.2012
Rýchla, svižná hra. Klasické pravidlá sa dajú ešte 4 rozšíriť ďalšími ponúkanými spôsobmi. Najväčšia výhoda je ale, že sa to dá hrať v takom malom (dvaja hráči) a aj v tak veľkom počte (desať).
Sára
29.12.2021
Je to fajn kartová hra, ktorú veľmi rýchlo vysvetlíte. Super je na nej, že ju môže hrať až 10 ľudí, čiže je vhodná na večierky s veľa hráčmi. Odporúčam, je fajn oddychová hra.
5 Hodnotení
Podobné hry
skladom, odosielame čo najskôr
1,49 €
skladom, odosielame čo najskôr
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje