Set!
Set je jednoduchá hra, v ktorej si môžete precvičiť postreh a schopnosť rýchleho uvažovania. Krabička obsahuje len balíček kariet so symbolmi obdĺžnikov, oválov a vlniek. Na kartách sú symboly v rôznom počte (1 až 3), farbe (červená, fialová, zelená) a plnosti (len obrys, "šrafovaný", vyplnený). O každej karte sa tak dá povedať, že má štyri vlastnosti, z ktorých každá môže mať tri rôzne hodnoty. Vzhľadom na to, že každá karta je v hre len raz, vyjde nám celkovo 81 kariet. Na začiatku hry sa karty zamiešajú a prvých 12 vyložíme do obdĺžnika 4x3. Teraz všetci hráči súčasne hľadajú SET. Set je trojica kariet, pre ktorú platí, že každá z jej vlastností je buď u všetkých kariet rovnaká alebo naopak u každej iná. Cieľom hry je samozrejme nájsť čo najviac takých setov. Každý nájdený set je odstránený zo stola. Keď sa v zostávajúcich kartách už žiadny set nevyskytuje, počet kariet sa doplní opäť na 12. Ak ani to nestačí, pridáva sa ďalej po karte, až kým niekto set neobjaví. Set určite nie je typická rodinná hra, oveľa bližšie má k výuke. Deti hra baví a naviac si zábavnou formou rozvíjajú ako logické schopnosti, tak aj schopnosť aplikácie určitých vzorcov (pri hre používajú pravú i ľavú hemisféru). Karty je tiež možné využiť pre množstvo rôznych matematických úloh, ktoré môžu, ale nemusia súvisieť so samotnou hrou.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
20 min.
Počet hráčov:
2-8 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
14,99 €
Momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Momentálne nedostupné
Predajňa BB: Momentálne nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Set je jednoduchá hra, v ktorej si môžete precvičiť postreh a schopnosť rýchleho uvažovania.

Krabička obsahuje len balíček kariet so symbolmi obdĺžnikov, oválov a vlniek. Na kartách sú symboly v rôznom počte (1 až 3), farbe (červená, fialová, zelená) a plnosti (len obrys, "šrafovaný", vyplnený). O každej karte sa tak dá povedať, že má štyri vlastnosti, z ktorých každá môže mať tri rôzne hodnoty. Vzhľadom na to, že každá karta je v hre len raz, vyjde nám celkovo 81 kariet.

Na začiatku hry sa karty zamiešajú a prvých 12 vyložíme do obdĺžnika 4x3. Teraz všetci hráči súčasne hľadajú SET. Set je trojica kariet, pre ktorú platí, že každá z jej vlastností je buď u všetkých kariet rovnaká alebo naopak u každej iná. Cieľom hry je samozrejme nájsť čo najviac takých setov. Každý nájdený set je odstránený zo stola. Keď sa v zostávajúcich kartách už žiadny set nevyskytuje, počet kariet sa doplní opäť na 12. Ak ani to nestačí, pridáva sa ďalej po karte, až kým niekto set neobjaví.

Set určite nie je typická rodinná hra, oveľa bližšie má k výuke. Deti hra baví a naviac si zábavnou formou rozvíjajú ako logické schopnosti, tak aj schopnosť aplikácie určitých vzorcov (pri hre používajú pravú i ľavú hemisféru).

Karty je tiež možné využiť pre množstvo rôznych matematických úloh, ktoré môžu, ale nemusia súvisieť so samotnou hrou.

Obsah hry:

81 hracích kariet, pravidlá.

Parametre:
Počet hráčov:
2-8 hráčov
Dĺžka hry:
20 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Marsha J. Falco
Rok vydania:
1991
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
Viera Teplicka
18.1.2010
Velmi dobra hra, a to ako pre viac ludi tak aj pre jedneho na kratenie dlhej chvile (napr. pocas nudnej prednasky..). Jednoduche pravidla, lahko pochopitelny princip, rychlo ubiehajuca hra. Aj ked zo zaciatku sa k nej ludia stavaju nedovercivo, je az prilis lahke sa na tuto hru "namotat" :) Jedine, co nechapem, je cena - 13 Eur za 81 karticiek s jednoduchymi symbolmi? Rovnako dobre si to mozete nakreslit (hoc aj v obycajnom Skicari) a vytlacit na tvrdy karton, ako som to spravila ja ;)
Jana N.
24.11.2013
Túto hru sme dostali od kamarátky a už od začiatku nás veľmi chytila ,aj naše deti. Odvtedy ju hrávame na každej dovolenke .Staršia dcéra mala v tom čase 8 rokov a veľmi jej to už vtedy išlo.Super hra,výborne rozvíja postreh a schopnosť kombinovať.
Jana
24.1.2016
Táto hra sa nám veľmi páči, naozaj skvostne cvičí postreh, odporúčam do každej rodiny :-)
3 Hodnotenia
Podobné hry
Dlhodobo nedostupné
23,99 €
Dlhodobo nedostupné
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje