Seven Swords
Rok po roku skupina banditov terorizuje a vykráda odľahlú dedinu na japonskom vidieku. Bezbranný dedinčania sa vlastnými silami nevedia brániť. Ale teraz je tomu koniec! Podarilo sa im nájsť sedem statočných samurajov, ktorí sa postavia na obranu zúfalých dedinčanov a raz a navždy zničia banditov...alebo možno nie... Postavte sa na stranu dedinčanov a v úlohe siedmych samurajov bojujte proti banditim, alebo sa naopak staňte vodcom banditov a snažte sa poraziť obrancov a získať čo najväčšiu korisť. Chráňte alebo naopak vyrabujte dedinu! Postavte sa na stranu cti a dobra alebo stranu bezohľadnosti a zisku. V Seven Swords bude každá hra iná. Každý hráč hrá podľa svojich vlastných pravidiel, každá strana má odlišné taktiky a stratégie. Hra sa hrá na osemnásť kôl, každé kolo má dve fázy: ťah banditov a ťah samurajov. Hráč ovládajúci banditov sa snaží ukradnúť čo najviac zo zásob (sklady ryže) a cenností (domy  obyvateľov) dedinčanov, za čo body získava a druhý hráč body stráca. Za porážku samurajov v boji získa vodca banditov extra body. K dispozícii má tri rôzne typy jednotiek - klasických pešiakov, lukostrelcov a  jazdcov. Musí prekonať palisády, dostať sa do dediny, rýchle plieniť a utiecť s lupom. Samuraji sa mu v tom budú snažiť zabrániť, môžu rozmiestniť dedinčanov a ukryť ich v budovách, aby zo zálohy prepadávali banditov, z úkrytov ich zasypávať šípmi a stavať palisády, ktoré bránia banditom v rýchlom rabovaní. No čím viac akcií samuraji vykonajú, tým viac akcií majú aj banditi. Obojstranný hrací plán spolu s úvodným rozostavením budov, jednotiek a ostatných prvkov v hre, dáva tejto hre veľkú variabilitu. A obom hráčom zábavu na dlhý čas.
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
60 min.
Počet hráčov:
2 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
29,99 €
Skladom posledné kusy, odosielame ihneď
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Rok po roku skupina banditov terorizuje a vykráda odľahlú dedinu na japonskom vidieku. Bezbranný dedinčania sa vlastnými silami nevedia brániť. Ale teraz je tomu koniec! Podarilo sa im nájsť sedem statočných samurajov, ktorí sa postavia na obranu zúfalých dedinčanov a raz a navždy zničia banditov...alebo možno nie...

Postavte sa na stranu dedinčanov a v úlohe siedmych samurajov bojujte proti banditim, alebo sa naopak staňte vodcom banditov a snažte sa poraziť obrancov a získať čo najväčšiu korisť. Chráňte alebo naopak vyrabujte dedinu! Postavte sa na stranu cti a dobra alebo stranu bezohľadnosti a zisku.

V Seven Swords bude každá hra iná. Každý hráč hrá podľa svojich vlastných pravidiel, každá strana má odlišné taktiky a stratégie. Hra sa hrá na osemnásť kôl, každé kolo má dve fázy: ťah banditov a ťah samurajov. Hráč ovládajúci banditov sa snaží ukradnúť čo najviac zo zásob (sklady ryže) a cenností (domy  obyvateľov) dedinčanov, za čo body získava a druhý hráč body stráca. Za porážku samurajov v boji získa vodca banditov extra body. K dispozícii má tri rôzne typy jednotiek - klasických pešiakov, lukostrelcov a  jazdcov. Musí prekonať palisády, dostať sa do dediny, rýchle plieniť a utiecť s lupom. Samuraji sa mu v tom budú snažiť zabrániť, môžu rozmiestniť dedinčanov a ukryť ich v budovách, aby zo zálohy prepadávali banditov, z úkrytov ich zasypávať šípmi a stavať palisády, ktoré bránia banditom v rýchlom rabovaní. No čím viac akcií samuraji vykonajú, tým viac akcií majú aj banditi.

Obojstranný hrací plán spolu s úvodným rozostavením budov, jednotiek a ostatných prvkov v hre, dáva tejto hre veľkú variabilitu. A obom hráčom zábavu na dlhý čas.

Obsah hry:
 • 1obojsranný hrací plán
 • 7 kartónových postáv samurajov
 • 30 drevených žetónov banditov
 • 6 kociek 6D
 • 7 kariet samurajov
 • 7 kariet Akcia/Zóna banditov
 • 5 obojstranných žetón akcií samurajov
 • 14 žetónov lukov
 • 6 žetónov palisád
 • 5 drevených domov obyvateľov
 • 5 drevených skladísk ryže
 • 5 drevených budov s výbavou
 • 7 žetónov akcie Boj
 • 7 žetónov akcie Pohyb
 • 7 žetónov akcie Vodcovstvo
Parametre:
Počet hráčov:
2 hráči
Dĺžka hry:
60 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Óscar Arévalo
Rok vydania:
2013
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje