Shogun
Prerábka úspešnej hry Wallenstein je zasadená do prostredia feudálneho Japonska. Hráči sú vojenskými veliteľmi v 16. storočí. Snažia sa brániť pozície svojho klanu, ďalej ich posilňovať a rozšíriť svoj vplyv v zemi. Najúspešnejší Daimjó (knieža, miestodržiteľ) sa na konci hry stane Shogunom. Na to, aby bol hráč úspešný, nestačí, aby ovládal čo najviac provincií, ale musí tiež rozvíjať svoje panstvo stavbou hradov, chrámov a divadiel. Hráč, ktorý dokáže postaviť najviac budov v každom z piatich regiónov, bude odmenený ďalšími bonusovými bodmi.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
120-150 min.
Počet hráčov:
3-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
49,99 €
Momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Momentálne nedostupné
Predajňa BB: Momentálne nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Prerábka úspešnej hry Wallenstein je zasadená do prostredia feudálneho Japonska. Hráči sú vojenskými veliteľmi v 16. storočí. Snažia sa brániť pozície svojho klanu, ďalej ich posilňovať a rozšíriť svoj vplyv v zemi. Najúspešnejší Daimjó (knieža, miestodržiteľ) sa na konci hry stane Shogunom.

Na to, aby bol hráč úspešný, nestačí, aby ovládal čo najviac provincií, ale musí tiež rozvíjať svoje panstvo stavbou hradov, chrámov a divadiel. Hráč, ktorý dokáže postaviť najviac budov v každom z piatich regiónov, bude odmenený ďalšími bonusovými bodmi.

Obsah hry:

1 obojstranný hrací plán, 53 kariet provincií, 25 kariet s truhlicami, 5 špeciálnych kariet, 10 akčných kariet, 12 kariet udalostí, 5 daimyo kariet, 5 hráčskych plánov, 310 drevených kociek armády hráčov, 20 kociek neutrálnej armády, 55 vojnových truhlíc, 5 ukazateľov víťazných bodov, 5 ukazateľov stavu ryže, 80 žetónov budov, 42 žetónov revolty, súbojová veža z troch častí, zásobník na materiál, pravidlá.

Parametre:
Počet hráčov:
3-5 hráčov
Dĺžka hry:
120-150 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Dirk Henn
Rok vydania:
2006
Hodnotenie hry
Maťo a Peter
18.12.2019
Pravidlá sú síce zložite ale podstata hry je zaujímavá obsahom
1 Hodnotenie
Herné rozšírenia
Shogun: The Tenno's Court
Objednáme pre Vás
24,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje