Šplouch!
Šplouch! je zábavná hra, v ktorej je vašou úlohou stavať vežu z dielikov rôznych tvarov a farieb. A snažiť sa pri tom, aby ste to neboli zrovna vy, komu to celé spadne! Celkom sa budete čudovať, čo všetko sa dá z tých dielikov postaviť! Hra je dodávaná v peknej kovovej krabičke veľkosti ultrapopulárneho Dobble a môžete si ju tak ľahko vziať kdekoľvek so sebou na cesty! Hra je veľmi jednoduchá. Na začiatku sa rozdelia dieliky medzi hráčov (hráči si postupne vyberajú). Prvý hráč vyberie jeden zo svojich dielikov a dá ho druhému hráčovi, ten ho položí na stôl ako základňu. Potom druhý hráč dá jeden zo svojich dielikov tretiemu, tretí štrvtému atď. Hráč by mal dať ďalšiemu taký dielik, aby sa zhodoval buď farbou, alebo tvarom. Hráči takto postupne stavajú vežu, až pokiaľ niekomu pri prikladaní dieliku nespadne. Šplouch! Hráč, ktorý DAL ďalšiemu hráčovi dielik, ktorý spôsobil pád, dostane kvapku ako víťazný bod. Kto nazbiera tri kvapky, je víťaz.
Odporúčaný vek:
6 rokov
Dĺžka hry:
15 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
12,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Šplouch! je zábavná hra, v ktorej je vašou úlohou stavať vežu z dielikov rôznych tvarov a farieb. A snažiť sa pri tom, aby ste to neboli zrovna vy, komu to celé spadne! Celkom sa budete čudovať, čo všetko sa dá z tých dielikov postaviť! Hra je dodávaná v peknej kovovej krabičke veľkosti ultrapopulárneho Dobblemôžete si ju tak ľahko vziať kdekoľvek so sebou na cesty!

Hra je veľmi jednoduchá. Na začiatku sa rozdelia dieliky medzi hráčov (hráči si postupne vyberajú). Prvý hráč vyberie jeden zo svojich dielikov a dá ho druhému hráčovi, ten ho položí na stôl ako základňu. Potom druhý hráč dá jeden zo svojich dielikov tretiemu, tretí štrvtému atď. Hráč by mal dať ďalšiemu taký dielik, aby sa zhodoval buď farbou, alebo tvarom. Hráči takto postupne stavajú vežu, až pokiaľ niekomu pri prikladaní dieliku nespadne. Šplouch! Hráč, ktorý DAL ďalšiemu hráčovi dielik, ktorý spôsobil pád, dostane kvapku ako víťazný bod. Kto nazbiera tri kvapky, je víťaz.

Obsah hry:
  • 30 drevených dielikov (5 rozdielnych tvarov, každý v 6 farbách)
  • 14 kvapiek
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
15 min.
Odporúčaný vek:
6+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Marie Fort, Wilfried Fort
Rok vydania:
2014
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje