TacTiki
Hra TacTiki je naozaj peknou, abstraktnou hrou pre 2 hráčov, ktorá kombinuje plánovaciu stratégiu a pamäťové schopnosti oponentov. Každý z hráčov bojuje na strane jedného z dvojice TAC, alebo TIKI. Bohov slnka a dažďa, zvádzajúcich súboj o nadvládu nad ostrovom. Vo Vašom kole máte k dispozícii 10 totemov s rôznou silou, ktorú vidíte iba Vy, a dva ťahy. Buď presuniete jeden z Vašich totemov dvakrát, alebo dva totemy o jedno políčko. Ak sa posuniete na políčko obsadené Vašim totemom, umiestňujete ich na seba. Ak sa však presuniete na políčko obsadené totemom súpera, začína súboj! Oponenti si navzájom ukážu silu súperiacich totemov a ten slabší vyradíte z hry. Vyššie čísla vyhrávajú nad nižšími ale 1 vždy porazí 5. V prípade rovnakých hodnôt ostávajú obe figúrky v hre. Porazené totemy môžete neskôr do hry vrátiť, bez povinnosti ukázať súperovi ich hodnotu. V momente keď Váš totem dosiahne súperove štartové pole, už s ňou nesmiete pohnúť, ani Vy, ani žiadna z akcií Vášho súpera. Víťazí ten, ktorý ako prvý postaví sochu z 5 totemov na štartovacom políčku súpera. Hra je plne symetrická, takže k výhre Vám dopomôže Vaše taktické myslenie a dobrá pamäť. 
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
32,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Hra TacTiki je naozaj peknou, abstraktnou hrou pre 2 hráčov, ktorá kombinuje plánovaciu stratégiu a pamäťové schopnosti oponentov.

Každý z hráčov bojuje na strane jedného z dvojice TAC, alebo TIKI. Bohov slnka a dažďa, zvádzajúcich súboj o nadvládu nad ostrovom. Vo Vašom kole máte k dispozícii 10 totemov s rôznou silou, ktorú vidíte iba Vy, a dva ťahy. Buď presuniete jeden z Vašich totemov dvakrát, alebo dva totemy o jedno políčko. Ak sa posuniete na políčko obsadené Vašim totemom, umiestňujete ich na seba. Ak sa však presuniete na políčko obsadené totemom súpera, začína súboj! Oponenti si navzájom ukážu silu súperiacich totemov a ten slabší vyradíte z hry. Vyššie čísla vyhrávajú nad nižšími ale 1 vždy porazí 5. V prípade rovnakých hodnôt ostávajú obe figúrky v hre. Porazené totemy môžete neskôr do hry vrátiť, bez povinnosti ukázať súperovi ich hodnotu. V momente keď Váš totem dosiahne súperove štartové pole, už s ňou nesmiete pohnúť, ani Vy, ani žiadna z akcií Vášho súpera.

Víťazí ten, ktorý ako prvý postaví sochu z 5 totemov na štartovacom políčku súpera. Hra je plne symetrická, takže k výhre Vám dopomôže Vaše taktické myslenie a dobrá pamäť. 

Obsah hry:

pravidlá
10 "tac" miniatúr
10 "tiki" miniatúr
hracia doska

Parametre:
Počet hráčov:
2 hráči
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Autor:
Gábor Incze
Rok vydania:
2022
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje