The Hobbit Card Game
V hre Hobbit sú hráči rozdelení na dva tímy - dobro proti zlu. Je to štichová hra, kde však víťaz štichu rozdeľuje karty medzi ostatných hráčov podľa vlastnosti svojej postavy. Napríklad postava Bilba si musí jednu zo zahraných kariet nechať, ďalšiu dať inému hráčovi a zvyšné zahodiť. Každý charakter má ešte okrem špeciálnej vlastnosti na karte znázornenú aj príslušnosť k jednému z tímov. Gandalf, Bilbo a Thorin patria k strane dobra, zatiaľ čo Šmak a Bolg patria ku zlu. Na každej hernej karte je znázornený jeden zo symbolov: biela hviezda (čiže karta symbolizuje stranu dobra), orcká prilba (karta symbolizuje stranu zla) alebo fajka (karta umožní hráčovi potiahnuť si o kartu viac v ďalšom kole). Pokiaľ Váš charakter dostane kartu s opačným presvedčením (čiže Gandalf dostane orckú prilbu, alebo Šmak dostane bielu hviezdu), tak utrpel jedno zranenie. Pokiaľ bol Váš charakter zranený a dostane symbol svojej strany (Bilbo dostane hviezdu, Bolg prilbu), tak si jedno zo zranení vylieči. Ak má nejaký charakter na konci kola dve zranenia, tak je vyradený z hry. Kolo končí keď hráči použijú všetky karty z ruky a rozdelia aj všetky karty, ktoré v tomto ťahu zahrali. Hráči, ktorí utrpeli dve zranenia vypadávajú z hry. Pokiaľ prežil dostatok dobrých charakterov (záleží to od počtu hráčov), tak hra pokračuje do ďalšieho kola. Pokiaľ však tím zla vyradil dostatok hrdinov, tak sa víťazom stane strana zla!
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
9,99 €
Dlhodobo nedostupné
Predajňa BA: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

V hre Hobbit sú hráči rozdelení na dva tímy - dobro proti zlu. Je to štichová hra, kde však víťaz štichu rozdeľuje karty medzi ostatných hráčov podľa vlastnosti svojej postavy. Napríklad postava Bilba si musí jednu zo zahraných kariet nechať, ďalšiu dať inému hráčovi a zvyšné zahodiť.

Každý charakter má ešte okrem špeciálnej vlastnosti na karte znázornenú aj príslušnosť k jednému z tímov. Gandalf, Bilbo a Thorin patria k strane dobra, zatiaľ čo Šmak a Bolg patria ku zlu. Na každej hernej karte je znázornený jeden zo symbolov: biela hviezda (čiže karta symbolizuje stranu dobra), orcká prilba (karta symbolizuje stranu zla) alebo fajka (karta umožní hráčovi potiahnuť si o kartu viac v ďalšom kole). Pokiaľ Váš charakter dostane kartu s opačným presvedčením (čiže Gandalf dostane orckú prilbu, alebo Šmak dostane bielu hviezdu), tak utrpel jedno zranenie. Pokiaľ bol Váš charakter zranený a dostane symbol svojej strany (Bilbo dostane hviezdu, Bolg prilbu), tak si jedno zo zranení vylieči. Ak má nejaký charakter na konci kola dve zranenia, tak je vyradený z hry.

Kolo končí keď hráči použijú všetky karty z ruky a rozdelia aj všetky karty, ktoré v tomto ťahu zahrali. Hráči, ktorí utrpeli dve zranenia vypadávajú z hry. Pokiaľ prežil dostatok dobrých charakterov (záleží to od počtu hráčov), tak hra pokračuje do ďalšieho kola. Pokiaľ však tím zla vyradil dostatok hrdinov, tak sa víťazom stane strana zla!

Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Autor:
Martin Wallace
Podobné hry
Momentálne nedostupné
9,99 €
Momentálne nedostupné
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje