Tři malá prasátka
Ocitli ste sa v koži malého prasiatka. Vaším najväčším prianím je postaviť pevný a krásny dom, v ktorom budete môcť tráviť dlhé zimné večery. Nebudete však potrebovať špachtľu ani lešenie – na postavenie svojho vysneného domu vám bohato postačia hracie kocky. Ale pozor! Vlk sliedi a myslí len na jednu vec – na odfúknutie vašej krásnej budovy. Súčasťou hry je krátka rozprávka o Troch prasiatkach, ktoré sa vydali do sveta. Malí hráči sú vtiahnutí do príbehu, ktorý je ústredným motívom aj celej hry.  Priebeh hry Aktívny hráč hádže kockami a využije výsledok na postavenie jedného alebo  viacerých domov. Povolené sú maximálne tri hody. Podľa symbolu, ktorý na nich  padne, si vyberte kocky, ktoré si chcete ponechať. Zvyšné  (nehodiace  sa)  kocky  použite  pri  druhom  hode  a  postup výberu opakujte. To isté platí aj pri treťom hode. Hádzať znovu nie je povinné. Môžete sa rozhodnúť ukončiť svoj ťah po prvom alebo druhom hode. Hádzať znovu nemôžete po treťom hode, a to ani ak máte na kockách dva alebo viac symbolov vlka – vtedy prichádza vlk. Stavba Na konci svojho ťahu využite symboly na kockách – na nákup dielikov s dverami, oknom, strechou. Podľa úspešnosti (počtu symbolov) si môžete dovoliť kúpiť slamený, drevený alebo tehlový diel domčeku. Každý dielik má vyobrazenú hodnotu víťazných bodov (počet prasiatok) Prichádza vlk Vezmite  fúkaciu  ruletu  a  fúknutím  roztočte  šípku.  Špička šípky ukazuje na materiál, ktorý sa odfúkne (slama, drevo alebo  tehly). Tehlové dieliky je získať náročnejšie, ale je menšia pravdepodobnosť, že vám ich vlk sfúkne. Sčítanie bodov Na konci hry každý z hráčov spočíta svoje víťazné body na dielikoch. Hru ocenia hlavne rodinky s menšími deťmi. Neskôr si môžu zvoliť aj variant hry s vyššou náročnosťou (Variant pre skúsené prasiatka). Luxusné darčekové balenie hry v tvare knihy je možné využiť aj ako „tajnú skrýšu v knižnici“.
Odporúčaný vek:
7 rokov
Dĺžka hry:
20 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
23,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Predajňa BA: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Ocitli ste sa v koži malého prasiatka. Vaším najväčším prianím je postaviť pevný a krásny dom, v ktorom budete môcť tráviť dlhé zimné večery. Nebudete však potrebovať špachtľu ani lešenie – na postavenie svojho vysneného domu vám bohato postačia hracie kocky. Ale pozor! Vlk sliedi a myslí len na jednu vec – na odfúknutie vašej krásnej budovy.

Súčasťou hry je krátka rozprávka o Troch prasiatkach, ktoré sa vydali do sveta. Malí hráči sú vtiahnutí do príbehu, ktorý je ústredným motívom aj celej hry. 

Priebeh hry

Aktívny hráč hádže kockami a využije výsledok na postavenie jedného alebo  viacerých domov. Povolené sú maximálne tri hody. Podľa symbolu, ktorý na nich  padne, si vyberte kocky, ktoré si chcete ponechať. Zvyšné  (nehodiace  sa)  kocky  použite  pri  druhom  hode  a  postup výberu opakujte. To isté platí aj pri treťom hode. Hádzať znovu nie je povinné. Môžete sa rozhodnúť ukončiť svoj ťah po prvom alebo druhom hode. Hádzať znovu nemôžete po treťom hode, a to ani ak máte na kockách dva alebo viac symbolov vlka – vtedy prichádza vlk.

Stavba

Na konci svojho ťahu využite symboly na kockách – na nákup dielikov s dverami, oknom, strechou.

Podľa úspešnosti (počtu symbolov) si môžete dovoliť kúpiť slamený, drevený alebo tehlový diel domčeku.

Každý dielik má vyobrazenú hodnotu víťazných bodov (počet prasiatok)

Prichádza vlk

Vezmite  fúkaciu  ruletu  a  fúknutím  roztočte  šípku.  Špička šípky ukazuje na materiál, ktorý sa odfúkne (slama, drevo alebo  tehly). Tehlové dieliky je získať náročnejšie, ale je menšia pravdepodobnosť, že vám ich vlk sfúkne.

Sčítanie bodov

Na konci hry každý z hráčov spočíta svoje víťazné body na dielikoch.

Hru ocenia hlavne rodinky s menšími deťmi. Neskôr si môžu zvoliť aj variant hry s vyššou náročnosťou (Variant pre skúsené prasiatka).

Luxusné darčekové balenie hry v tvare knihy je možné využiť aj ako „tajnú skrýšu v knižnici“.

Obsah hry:
  • 36 dielikov domčekov
  • 5 kociek
  • 1 ruleta
  • 6 bonusových kariet
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
20 min.
Odporúčaný vek:
7+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Laurent Pouchain
Rok vydania:
2014
Podobné hry
Objednáme pre Vás
23,99 €
Objednáme pre Vás
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje