Údolí králů (Egizia)
Údolie kráľov nás privádza do starovekého Egypta. Všetko podstatné sa v tejto dobe odohrávalo v delte Nílu a nie je tomu inak ani v tejto hre. Hráči sa plavia po prúde a zastavujú svojimi loďami tam, kde sa im črtá možnosť čo najzaujímavejšej odmeny. Obsadzujú kameňolomy na ťažbu kameňa, rozsiahle polia produkujúce dostatok potravy pre starovekých robotníkov a tiež posilňujú svoje pracovné schopnosti. Všetci hráči celé svoje úsilie smerujú k tomu, aby sa mohli čo najviac podieľať na stavbách pyramíd, chrámov a odkrývaní krýpt. Najviac získajú hráči za úlohy, ktoré im prinášajú ďalšie zisky. Údolie kráľov obsahuje všetky potrebné prvky kvalitnej hry. Vydarená grafika i drevený materiál spolu dotvárajú atmosféru tajomného starovekého Egypta. Herné mechanizmy umožňujú kombinovať strategické plánovanie s okamžitými taktickými prvkami. Pri testovaní a hraní hry sme mali jedinú výhradu - náročnosť kariet úloh je veľmi rôznorodá a pri niektorých sa mení s počtom hráčov. Údolie kráľov radi odporúčame pre skupiny kamarátov či rodiny, ktoré majú rady krásne hry, príjemnú atmosféru, fungujúce mechanizmy a trošku premýšľania.  
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
75 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
29,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Údolie kráľov nás privádza do starovekého Egypta. Všetko podstatné sa v tejto dobe odohrávalo v delte Nílu a nie je tomu inak ani v tejto hre. Hráči sa plavia po prúde a zastavujú svojimi loďami tam, kde sa im črtá možnosť čo najzaujímavejšej odmeny. Obsadzujú kameňolomy na ťažbu kameňa, rozsiahle polia produkujúce dostatok potravy pre starovekých robotníkov a tiež posilňujú svoje pracovné schopnosti. Všetci hráči celé svoje úsilie smerujú k tomu, aby sa mohli čo najviac podieľať na stavbách pyramíd, chrámov a odkrývaní krýpt. Najviac získajú hráči za úlohy, ktoré im prinášajú ďalšie zisky.

Údolie kráľov obsahuje všetky potrebné prvky kvalitnej hry. Vydarená grafika i drevený materiál spolu dotvárajú atmosféru tajomného starovekého Egypta. Herné mechanizmy umožňujú kombinovať strategické plánovanie s okamžitými taktickými prvkami. Pri testovaní a hraní hry sme mali jedinú výhradu - náročnosť kariet úloh je veľmi rôznorodá a pri niektorých sa mení s počtom hráčov.

Údolie kráľov radi odporúčame pre skupiny kamarátov či rodiny, ktoré majú rady krásne hry, príjemnú atmosféru, fungujúce mechanizmy a trošku premýšľania.

 

Obsah hry:

Hrací plán, 4 menšie hráčske plány, 32 drevených lodí, 96 drevených kameňov, 16 žetónov stavebných skupín, 4 štartovné karty kameňolomu, 4 štartovné karty obilia, 56 kariet Nílu, 29 kariet Sfingy, 20 kartičiek hrobov, 4 kartičiek s číslami, 4 kartičky Scarabeus, 1 prstenec (ukazovateľ zavlažovania), pravidlá.

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
75 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Acchittocca, A. Tinto, F. Brasini, S. Luperto, V.
Rok vydania:
2009
Hodnotenie hry
Jakub Celušák
28.5.2012
Hru by som nazval pokročilou verziou Doby kamennej. Hráči postupne umiestňujú figúrky na hrací plán aby si tak zabookovali konkrétne výhody a funkcie či suroviny. Pravidlá sú na prvýkrát dosť náročné, pretože sa nepodobajú ničomu čo som doteraz hral. Samotný pôžitok z hry som nemal taký ako pri Dobe kamennej, ale verím, že tých ktorý majú radšej Egypt, poprípade im pripadá uvedená hra už jednoduchá, by si mali zadovážiť Údolie Kráľov.
1 Hodnotenie
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje