Velká kniha strašlivých čar
Velká kniha strašlivých čar je deckbuildingová kooperatívna hra. Každý z hráčov hrá za jedného z ôsmych učňov kúzelníckej akadémie, ktorým sa podarilo vypustiť do sveta nepredstaviteľné monštrá.  Každý z vás má k dispozícií 4 základné kúzla štyroch základných živlov a samozrejme kartičky živlov k tomu. Na hracom pláne je otvorená Velká kniha strašlivých čar s príšerou, ktorá sa na vás snaží zoslať nejakú kliatbu. Postupne si doberáte karty elementov (živlov), pomocou ktorých sa snažíte zničiť kliatby a zahnať príšery späť do knihy. Karty elementov skladáte k sebe a kupujete za ne elementy s vyššou hodnotou, kúzlite, dokupujete si nové kúzla, liečite sa z kliatby a podporujete ostatných, aby vedeli využiť vaše elementy na porazenie príšer. Velká kniha strašlivých čar patrí medzi náročnejšie kooperatívky, ale dáva vám možnosť vybrať si jednu z troch úrovní obtiažnosti. Bez dobrej spolupráce je ale nemožné hru vyhrať.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
90 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
33,99 €
25,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Velká kniha strašlivých čar je deckbuildingová kooperatívna hra. Každý z hráčov hrá za jedného z ôsmych učňov kúzelníckej akadémie, ktorým sa podarilo vypustiť do sveta nepredstaviteľné monštrá.  Každý z vás má k dispozícií 4 základné kúzla štyroch základných živlov a samozrejme kartičky živlov k tomu. Na hracom pláne je otvorená Velká kniha strašlivých čar s príšerou, ktorá sa na vás snaží zoslať nejakú kliatbu. Postupne si doberáte karty elementov (živlov), pomocou ktorých sa snažíte zničiť kliatby a zahnať príšery späť do knihy. Karty elementov skladáte k sebe a kupujete za ne elementy s vyššou hodnotou, kúzlite, dokupujete si nové kúzla, liečite sa z kliatby a podporujete ostatných, aby vedeli využiť vaše elementy na porazenie príšer.

Velká kniha strašlivých čar patrí medzi náročnejšie kooperatívky, ale dáva vám možnosť vybrať si jednu z troch úrovní obtiažnosti. Bez dobrej spolupráce je ale nemožné hru vyhrať.

Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
90 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Maxime Rambourg
Rok vydania:
2015
Hodnotenie hry
Samo
5.1.2017
Tato hra ma velmy prijemne prekvapila. Zakladny princip hry je falsony deckbuilder, kedy si skladate svoj balik kariet, ktory vam dava k dispozicii kazde kolo rozne mnozstvo "element" (nieco ako mana) a pomocou tohoto viete dalej robit vsetky herne akcie. Hra nieje monotonna ani po desiatke odohratych hier a vzdy je ina. sice je protivnikov len obmedzeny pocet, ich poradie v akom pridu do hry je velmi podstatne a preto je hra samotna vzdy ina. Raz sa vam podari zahnat vsetkich protivnikov, inokdey len tak tak prezivate. Dalsim klucovim aspektom je kooperativita. Vecsina kooperativnych hier spaja hracov len cielom. Avsak Kniha ich spaja aj akciami. To co zrobite alebo nezrobite priamo ovplivnuje to co sa bude diat vasim spoluhracom a preto sme stravili vela casu tvorbou spolocneho planu. Celkovo by som povedal, ze tato hra ponuka kvantum zabavi a variability na to aka je jednoducha a mala. V skratke povedane: "Za malo penazi, vela kuzel, priser a zabavy".
Tomas
3.5.2017
Toto je moja prva kooperativna hra. Rozhodoval som sa medzi viacerymi, ale tato vyhrala. A nelutujem. Je pekne graficky aj tematicky dobre spracovana, ma dobry hraci mechanizmus, je variabilna a hlavne pri nej treba fakt premyslat co a ako. Jedinou chybou hry je zly preklad schopnosti na karticke carodejnice, ale prelepka to vyriesila.
2 Hodnotenia
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje