Veverčáci
Karty lesa uložia hráči lícom nadol do stredu stola do štvorca 3x3 karty. Zadná strana kariet je rovnaká, na prednej strane je vždy obrázok elementu - list, hríb alebo kameň v jednej z troch farieb - žltá, červená alebo modrá. Vedľa kariet lesa sa uloží 12 kariet s orieškami s hodnotami 1 - 3.  Vo svojom ťahu si hráč vezme kartu svojej veveričky a položí je pred rad alebo stĺpec kariet lesa. Nahlas oznámi, čo si myslí, že je na prednej strane karty - či je tam hríb, list alebo kameň, alebo povie konkrétnu farbu - modrá, červená alebo žltá. Musí sa rozhodnúť, či bude v danom rade/stĺpci tipovať farby, alebo elementy. Potom otočí kartu a vyhodnotí svoj tip. Ak je tip správny, hráč v tomto duchu postupuje ďalej. Ak je tip nesprávny, hráč končí svoj ťah a na rade je ďalší hráč. Ten môže začať v tom istom rade/stĺpci, takže pri prvej karte má výhodu. Hráči si sami zvolia, či hrajú na farby alebo elementy. Ale hneď ako niektorý z hráčov nájde oriešok, každý si to zmení. Tí, ktorí hrali na farby, hrajú od tejto chvíle na elementy a naopak. Takže, aby ste boli úspešní, musíte si pamätať všetko. Veľa šťastia :).  
Odporúčaný vek:
6 rokov
Dĺžka hry:
15-30 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
10,99 €
Objednáme pre Vás
Predajňa BA: Objednáme pre vás
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Karty lesa uložia hráči lícom nadol do stredu stola do štvorca 3x3 karty. Zadná strana kariet je rovnaká, na prednej strane je vždy obrázok elementu - list, hríb alebo kameň v jednej z troch farieb - žltá, červená alebo modrá. Vedľa kariet lesa sa uloží 12 kariet s orieškami s hodnotami 1 - 3. 

Vo svojom ťahu si hráč vezme kartu svojej veveričky a položí je pred rad alebo stĺpec kariet lesa. Nahlas oznámi, čo si myslí, že je na prednej strane karty - či je tam hríb, list alebo kameň, alebo povie konkrétnu farbu - modrá, červená alebo žltá. Musí sa rozhodnúť, či bude v danom rade/stĺpci tipovať farby, alebo elementy. Potom otočí kartu a vyhodnotí svoj tip. Ak je tip správny, hráč v tomto duchu postupuje ďalej. Ak je tip nesprávny, hráč končí svoj ťah a na rade je ďalší hráč. Ten môže začať v tom istom rade/stĺpci, takže pri prvej karte má výhodu.

Hráči si sami zvolia, či hrajú na farby alebo elementy. Ale hneď ako niektorý z hráčov nájde oriešok, každý si to zmení. Tí, ktorí hrali na farby, hrajú od tejto chvíle na elementy a naopak. Takže, aby ste boli úspešní, musíte si pamätať všetko. Veľa šťastia :).  

Obsah hry:
  • 9 obojstranných kariet lesa
  • 12 kariet orieškov
  • 4 karty veveričiek
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
15-30 min.
Odporúčaný vek:
6+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Blaise Muller
Rok vydania:
2018
Podobné hry
Skladom, odosielame ihneď
9,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje