Vyzvi šachového majstra!

Šach patrí medzi herné skvosty. Očaril milióny ľudí. Aj mnohí z nás, ihryskáčov, si popri množstve spoločenských hier radi zahráme šachovú partiu. Sme však iba nadšenci, žiadne hviezdy.

Praví šachoví šampióni, Jerguš Pecháč a Martin Jablonický, prichádzajú so super iniciatívou: s desiatkami z vás si zahrajú čiernobiely tanec figúrok.

8. júla doobeda sa môžete pridať k simultánnemu šachu a vyzvať jedného z majstrov. Dopadnete s Jergušom lepšie ako Magnus?

Každý z nich si zahrá simultánnu partiu s dvadsiatimi hráčmi od 10.00 a s ďalšími dvadsiatimi od 11.00 (s možným malým posunom). Spolu sa teda môže šachového sviatku priamo zúčastniť 80 hráčov.

Akcia sa odohrá v herni iHRYska vo VIVO! Bratislava. Stoly, šachovnice, hodiny a všetko potrebné zabezpečíme vďaka skvelým fanúšikom a podporovateľom šachu.

Majstri budú mať na hru 50 minút. Ich súperi 20 minút.

Zúčastniť sa môže akýkoľvek záujemca (akurát pri deťoch pod 15 rokov poprosíme o sprievod rodiča).

V prípade záujmu napíšte email na sach@ihrysko.sk do 7. júla vrátane - uveďte meno a vek hráča (a môžete napísať motivačnú vetičku dve). Takto prihlásení hráči budú mať zarezervované miesta. Prísť môžete aj bez príhlásenia, ak bude voľno, dostanete sa k šachovnici. Symbolické vstupné bude 3 eurá (pre hrajúcich), dobrovoľné vstupné pre diváctvo.

Prísť sa pozrieť, fandiť, pokochať sa šachom ako divák môže samozrejme každý, akurát budú platiť špeciálne pravidlá (napríklad ticho). Herňa bude otvorená výnimočne od 9.30, ste vítaní.

A k samotným hráčom / majstrom:

Jerguš Pecháč je slovenská reprezentačná a ratingová jednotka. Jeho doterajší najvyšší rating je 2637. Momentálny rating je 2611.
Tento rok sa zúčastnil superturnaja vo Wijk aan Zee, kde zanechal veľmi dobrý dojem na organizátorov a nie je vylúčená jeho účasť ani do budúcna. (Hral napríklad známe otvorenie kráľovský gambit, čo na najvyššej úrovni často nevidno.)
Minulý rok bol počas olympiády v Indii ocenený cenou Fair play pred zápasom s vtedajším majstrom sveta a dlhoročnou svetovou jednotkou Magnusom Carlsenom. Cenu Fair play získal vďaka zápasu s niekdajším vyzývateľom majstra sveta Borisom Gelfandom, keď v rozhodujúcej partii Gelfand "podložil" zjavne nezmyselne dámu (mouse slip). Jerguš bez váhania ponúkol súperovi remízu a zápas išiel do tie-breaku (kde nakoniec v Armagedone Jerguš zvíťazil a kvalifikoval sa na svetový pohár).
Na olympiáde mal skvelé výsledky, porazil napríklad GM Korobova, GM Navaru a ďalších veľmajstrov. Momentom tejto olympiády bola určite Jergušova remíza (čiernymi kameňmi) s Magnusom Carlsenom (dokonca práve Magnus ponúkol Jergušovi remízu po dlhej partii).
Je zo Žiliny, má 21 rokov a miluje šach a spoločenské hry.

Martin Jablonický síce zatiaľ nemá titul veľmajstra, ale má už 4 normy IM a tento rok by mu tento titul nemal ujsť.
Maťov rating je aktuálne na úrovni rovných 2400. Minulý rok vyhral kvalifikačný turnaj na MSR. Reprezentoval Slovensko na mnohých medzinárodných podujatiach (napríklad na Mitropa cupe a mládežnických MS či ME). Maťo hrá v extralige za ŠK Osuské na prvej šachovnici. Dá sa očakávať jeho pekná šachová budúcnosť, fandíme mu.

Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje