Watson & Holmes
Hra pre milovníkov detektívok, obzvlášť Sherlocka Holmesa a jeho verného priateľa Dr. Watsona, ktorí si chcú precvičiť šedú kôru mozgovú a prevetrať svoju dedukciu! Ponorte sa do Viktoriánskej éry opísanej v každom príbehu, navštívte tie správne miesta, rozlúštite stopy a najmä nájdite cestu, ktorá vás privedie k vyriešeniu záhady skôr ako ju rozlúštia ostatní! Zvíťazí hráč, ktorý správne využije svoje dedukčné schopnosti, budete to práve vy? Spoločenská hra Watson & Holmes je hra o dedukcii inšpirovaná dielom sira Arthura Conana Doylea. Dvaja až siedmi nádejní detektívi sa ocitnú v koži Doktora Watsona a budú spolupracovať so samotným detektívom Sherlockom Holmesom, aby sa pokúsili vyriešiť sériu doteraz nezverejnených prípadov priamo z denníka samotného Doktora Johna H. Watsona. Ak príjmete túto výzvu, prežijete dobrodružstvá známeho dua a navštívite miesta, kde prebiehalo vyšetrovanie. Každá nová stopa vás privádza bližšie k vyriešeniu prípadu. Hra pozostáva zo série samostatných prípadov. Každý prípad sa skladá z otázok, ktoré sa hráč snaží vyriešiť skôr ako ostatní. Keď sa prípad a otázky nahlas prečítajú, hráči môžu navštevovať miesta, kde nájdu stopy na vyriešenie prípadu. Každé miesto môže navštíviť len jeden hráč, ak chce ísť viac hráčov na jedno miesto, ten, ktorý cestuje najrýchlejšie, získa stopu a ostatní musia ísť niekde inde. Keď už každý hráč navštívil niektoré miesto, potajomky si prečíta stopu, ktorú tam našiel, ak chce môže si urobiť poznámky, a vráti stopu na miesto, aby si ju v ďalších kolách mohli prečítať ostatní hráči. Toto sa opakuje dovtedy, kým nie je jeden hráč presvedčený, že vyriešil prípad. Vtedy musí ísť do bytu 221B na Baker Street a skontrolovať či sú jeho odpovede správne. Ak sú všetky jeho odpovede správne, hráč vyhral; ak sa pomýlil, pre neho hra končí a ostatní v hre pokračujú ďalej.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
45-75 min.
Počet hráčov:
2-7 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
39,99 €
objednáme pre vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: objednáme pre vás
Predajňa BB: objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Hra pre milovníkov detektívok, obzvlášť Sherlocka Holmesa a jeho verného priateľa Dr. Watsona, ktorí si chcú precvičiť šedú kôru mozgovú a prevetrať svoju dedukciu!

Ponorte sa do Viktoriánskej éry opísanej v každom príbehu, navštívte tie správne miesta, rozlúštite stopy a najmä nájdite cestu, ktorá vás privedie k vyriešeniu záhady skôr ako ju rozlúštia ostatní! Zvíťazí hráč, ktorý správne využije svoje dedukčné schopnosti, budete to práve vy?

Spoločenská hra Watson & Holmes je hra o dedukcii inšpirovaná dielom sira Arthura Conana Doylea. Dvaja až siedmi nádejní detektívi sa ocitnú v koži Doktora Watsona a budú spolupracovať so samotným detektívom Sherlockom Holmesom, aby sa pokúsili vyriešiť sériu doteraz nezverejnených prípadov priamo z denníka samotného Doktora Johna H. Watsona. Ak príjmete túto výzvu, prežijete dobrodružstvá známeho dua a navštívite miesta, kde prebiehalo vyšetrovanie. Každá nová stopa vás privádza bližšie k vyriešeniu prípadu.

Hra pozostáva zo série samostatných prípadov. Každý prípad sa skladá z otázok, ktoré sa hráč snaží vyriešiť skôr ako ostatní. Keď sa prípad a otázky nahlas prečítajú, hráči môžu navštevovať miesta, kde nájdu stopy na vyriešenie prípadu. Každé miesto môže navštíviť len jeden hráč, ak chce ísť viac hráčov na jedno miesto, ten, ktorý cestuje najrýchlejšie, získa stopu a ostatní musia ísť niekde inde. Keď už každý hráč navštívil niektoré miesto, potajomky si prečíta stopu, ktorú tam našiel, ak chce môže si urobiť poznámky, a vráti stopu na miesto, aby si ju v ďalších kolách mohli prečítať ostatní hráči. Toto sa opakuje dovtedy, kým nie je jeden hráč presvedčený, že vyriešil prípad. Vtedy musí ísť do bytu 221B na Baker Street a skontrolovať či sú jeho odpovede správne. Ak sú všetky jeho odpovede správne, hráč vyhral; ak sa pomýlil, pre neho hra končí a ostatní v hre pokračujú ďalej.

Parametre:
Počet hráčov:
2-7 hráčov
Dĺžka hry:
45-75 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Jesús Torres Castro
Rok vydania:
2017
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje