Zámky šíleného krále Ludvíka: rozšírenie
Kráľ Ľudovít II. Bavorský sa preslávil stavbou mimoriadne výstredných zámkov. Počas svojho panovania minul celý svoj majetok a tiež veľa požičaných peňazí na to, aby uskutočnil svoje fantastické a bláznivé sny. Nakoniec bol vyhlásený za šialeného a bol zosadený z trónu. Deň na to zomrel za dodnes nevyjasnených okolností. Budovanie krásnych hradov a zámkov je samé o sebe krásnou kratochvíľou. Vďaka tomuto rozšíreniu pre hru Zámky šíleného krále Ludvíka, si ju vychutnajte ešte viac a tentokrát už aj v kruhu 5 hráčov! Nové herné moduly: Renovácie: Prestavajte hotové komnaty pomocou nových, dvojitých doštičiek. Veže: Miestnosti nového druhu, nesúce so sebou nový bonus k záverečnému vyhodnocovaniu. Priekopy: Obklopte váš zámok vodnou priekopou, ktorá vám prinesie body za prakticky akúkoľvek miestnosť v zámku. Labute: Zbierajte žetóny labutí, ktoré je možné predať, alebo zhodnotiť na konci hry. Tajné chodby: Zdvojnásobujú bonusy a umožňujú výstavbu aj v odľahlých zákutiach. Kráľove dekréty: Získajte špeciálnu, individuálnu výhodu. Nové odmeny a úlohy: Tieto prvky ďalej zvyšujú variabilitu záverečného vyhodnocovania.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
75 min.
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Jazyk hry:
36,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Kráľ Ľudovít II. Bavorský sa preslávil stavbou mimoriadne výstredných zámkov. Počas svojho panovania minul celý svoj majetok a tiež veľa požičaných peňazí na to, aby uskutočnil svoje fantastické a bláznivé sny. Nakoniec bol vyhlásený za šialeného a bol zosadený z trónu. Deň na to zomrel za dodnes nevyjasnených okolností.

Budovanie krásnych hradov a zámkov je samé o sebe krásnou kratochvíľou. Vďaka tomuto rozšíreniu pre hru Zámky šíleného krále Ludvíka, si ju vychutnajte ešte viac a tentokrát už aj v kruhu 5 hráčov!

Nové herné moduly:

Renovácie: Prestavajte hotové komnaty pomocou nových, dvojitých doštičiek.

Veže: Miestnosti nového druhu, nesúce so sebou nový bonus k záverečnému vyhodnocovaniu.

Priekopy: Obklopte váš zámok vodnou priekopou, ktorá vám prinesie body za prakticky akúkoľvek miestnosť v zámku.

Labute: Zbierajte žetóny labutí, ktoré je možné predať, alebo zhodnotiť na konci hry.

Tajné chodby: Zdvojnásobujú bonusy a umožňujú výstavbu aj v odľahlých zákutiach.

Kráľove dekréty: Získajte špeciálnu, individuálnu výhodu.

Nové odmeny a úlohy: Tieto prvky ďalej zvyšujú variabilitu záverečného vyhodnocovania.

Obsah hry:

2 doštičky chodieb, 1 doštička schodiska, 1 doštička vstupne haly, 10 dielov priekop, 5 dielov hradieb, 40 žetónov labutí, 11 žetónov kráľ. odmien, 13 kariet úloh, 5 kariet miestností, 58 kariet dekrétov, 5 prehľadových kariet, 8 doštičiek veží, 75 doštičiek miestností, 15 doštičiek tajných chodieb, 1 označovacia labuť, 2 špeciálne usporiadače, 1 pravidlá hry, 60 doštičiek renovovaných miestností

Parametre:
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Dĺžka hry:
75 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Ted Alspach
Rok vydania:
2023
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje