7 divů světa (edícia 2020)
Jedna z najpopulárnejších kartových budovateľských hier - 7 divů světa, oslavuje 10. výročie. Pri tej príležitosti prichádza s novým dizajnom, pričom skvelá hrateľnosť ostáva nezmenená. Okrem nového dizajnu kariet, zjednodušených pravidiel a úpravy reťazenia kariet, táto nová edícia je bohatšia a obsahuje všetky karty cechov, ktoré sa objavili v jednotlivých rozšíreniach. Po dlhé tri veky sa máte starať a zveľaďovať svoje mesto. Ťažiť suroviny, produkovať tovar, podporovať vedu i obchod a často sa vyplatí i nejaká tá armáda a taktiež postupne postaviť jeden z divov sveta. Keď vám práve chýbajú tie správne prostriedky na stavbu, môžete materiál nakúpiť u susedov. Ale pozor! Na konci každého veku si s nimi zmeriate sily, takže sa nevyplatí ich príliš finančne podporovať.  Nemusíte sa ale báť, každý vek uplynie za pár minút. Hra je postavená na jednoduchom princípe - vyber kartu a ostatné pošli ďalej. Hráči si karty vyberajú súčasne a tajne. Karty putujú okolo stola a podľa počtu hráčov sa k vám prípadne ešte vrátia. 7 divů světa je atraktívna svojimi jednoduchými pravidlami, krátkou hernou dobou a možnosťou zapojiť do hry až 7 hráčov bez toho, aby významne narástol herný čas. Pokiaľ hľadáte peknú hru pre viac hráčov, práve ste jednu zaujímavú objavili.  Upozorňujeme, že rozšírenia z 1. edície nie sú kompatibilné s touto novou 2. edíciou hry.   
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
30-45 min.
Počet hráčov:
3-7 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
41,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Jedna z najpopulárnejších kartových budovateľských hier - 7 divů světa, oslavuje 10. výročie. Pri tej príležitosti prichádza s novým dizajnom, pričom skvelá hrateľnosť ostáva nezmenená. Okrem nového dizajnu kariet, zjednodušených pravidiel a úpravy reťazenia kariet, táto nová edícia je bohatšia a obsahuje všetky karty cechov, ktoré sa objavili v jednotlivých rozšíreniach.

Po dlhé tri veky sa máte starať a zveľaďovať svoje mesto. Ťažiť suroviny, produkovať tovar, podporovať vedu i obchod a často sa vyplatí i nejaká tá armáda a taktiež postupne postaviť jeden z divov sveta. Keď vám práve chýbajú tie správne prostriedky na stavbu, môžete materiál nakúpiť u susedov. Ale pozor! Na konci každého veku si s nimi zmeriate sily, takže sa nevyplatí ich príliš finančne podporovať. 

Nemusíte sa ale báť, každý vek uplynie za pár minút. Hra je postavená na jednoduchom princípe - vyber kartu a ostatné pošli ďalej. Hráči si karty vyberajú súčasne a tajne. Karty putujú okolo stola a podľa počtu hráčov sa k vám prípadne ešte vrátia.

7 divů světa je atraktívna svojimi jednoduchými pravidlami, krátkou hernou dobou a možnosťou zapojiť do hry až 7 hráčov bez toho, aby významne narástol herný čas. Pokiaľ hľadáte peknú hru pre viac hráčov, práve ste jednu zaujímavú objavili. 

Upozorňujeme, že rozšírenia z 1. edície nie sú kompatibilné s touto novou 2. edíciou hry. 

 

Obsah hry:
  • 7 plánov divov (hráčskych plánov)
  • 148 kariet
  • 48 žetónov stretov
  • 78 mincí
  • 1 bodovacia doska
  • 3 listy Popis efektov
  • 1 list kariet a reťazcov
  • 1 pravidlá

     

Parametre:
Počet hráčov:
3-7 hráčov
Dĺžka hry:
30-45 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Antoine Bauza
Rok vydania:
2020
Hodnotenie hry
Jakub Celušák
1.4.2012
Veľmi rýchla, zaujímavá hra, ktorej hlavný princíp je vyburcovať v hráčovi dedukciu najsprávnejšie zvoleného postupu. Výber jednej najlepšej spomedzi množstva iných kariet a následné budovanie svojej civilizácie. Odporúčam ako rodinnú hru. Hra je naozaj dynamická, zo začiatku vyžaduje trochu viac vysvetľovania, no piktogramy na kartách sú zrozumiteľné a nevyžaduje sa teda žiadna znalosť cudzieho jazyka.
Katka
17.4.2015
Výborná hra, veľké plus je, že v každom ťahu každý hráč niečo robí, nemusí čakať, kým všetci ostatní dohrajú svoj ťah. A môže ju hrať pomerne veľké množstvo hráčov, výborné na chaty, kde je viac ľudí. Aj keď sa po čase trochu obohrá, určite stojí za to.
2 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Organizér 7 divů světa (7 Wonders)
objednáme pre vás
13,99 €
7 Divů světa: Edifice
skladom, odosielame čo najskôr
25,99 €
Insert 7 divů světa (edícia 2020) - Insert (Folded space)
skladom, odosielame čo najskôr
13,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje