7 divů světa (edícia 2020)
Jedna z najpopulárnejších kartových budovateľských hier - 7 divů světa, oslavuje 10. výročie. Pri tej príležitosti prichádza s novým dizajnom, pričom skvelá hrateľnosť ostáva nezmenená. Okrem nového dizajnu kariet, zjednodušených pravidiel a úpravy reťazenia kariet, táto nová edícia je bohatšia a obsahuje všetky karty cechov, ktoré sa objavili v jednotlivých rozšíreniach. Po dlhé tri veky sa máte starať a zvelebovať svoje mesto. Ťažiť suroviny, produkovať tovar, podporovať vedu i obchod a často sa vyplatí i nejaká tá armáda a taktiež postupne postaviť jeden z divov sveta. Keď vám práve chýbajú tie správne prostriedky na stavbu, môžete materiál nakúpiť u susedov. Ale pozor! Na konci každého veku si s nimi zmeriate sily, takže sa nevyplatí ich príliš finančne podporovať.  Nemusíte sa ale báť, každý vek uplynie za pár minút. Hra je postavená na jednoduchom princípe - vyber kartu a ostatné pošli ďalej. Hráči si karty vyberajú súčasne a tajne. Karty putujú okolo stola a podľa počtu hráčov sa k vám prípadne ešte vrátia. 7 divů světa je atraktívna svojimi jednoduchými pravidlami, krátkou hernou dobou a možnosťou zapojiť do hry až 7 hráčov bez toho, aby významne narástol herný čas. Pokiaľ hľadáte peknú hru pre viac hráčov, práve ste jednu zaujímavú objavili.  Upozorňujeme, že rozšírenia z 1. edície nie sú kompatibilné s touto novou 2. edíciou hry.   
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
30-45 min.
Počet hráčov:
3-7 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
41,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Jedna z najpopulárnejších kartových budovateľských hier - 7 divů světa, oslavuje 10. výročie. Pri tej príležitosti prichádza s novým dizajnom, pričom skvelá hrateľnosť ostáva nezmenená. Okrem nového dizajnu kariet, zjednodušených pravidiel a úpravy reťazenia kariet, táto nová edícia je bohatšia a obsahuje všetky karty cechov, ktoré sa objavili v jednotlivých rozšíreniach.

Po dlhé tri veky sa máte starať a zvelebovať svoje mesto. Ťažiť suroviny, produkovať tovar, podporovať vedu i obchod a často sa vyplatí i nejaká tá armáda a taktiež postupne postaviť jeden z divov sveta. Keď vám práve chýbajú tie správne prostriedky na stavbu, môžete materiál nakúpiť u susedov. Ale pozor! Na konci každého veku si s nimi zmeriate sily, takže sa nevyplatí ich príliš finančne podporovať. 

Nemusíte sa ale báť, každý vek uplynie za pár minút. Hra je postavená na jednoduchom princípe - vyber kartu a ostatné pošli ďalej. Hráči si karty vyberajú súčasne a tajne. Karty putujú okolo stola a podľa počtu hráčov sa k vám prípadne ešte vrátia.

7 divů světa je atraktívna svojimi jednoduchými pravidlami, krátkou hernou dobou a možnosťou zapojiť do hry až 7 hráčov bez toho, aby významne narástol herný čas. Pokiaľ hľadáte peknú hru pre viac hráčov, práve ste jednu zaujímavú objavili. 

Upozorňujeme, že rozšírenia z 1. edície nie sú kompatibilné s touto novou 2. edíciou hry. 

 

Obsah hry:
  • 7 plánov divov (hráčskych plánov)
  • 148 kariet
  • 48 žetónov stretov
  • 78 mincí
  • 1 bodovacia doska
  • 3 listy Popis efektov
  • 1 list kariet a reťazcov
  • 1 pravidlá

     

Parametre:
Počet hráčov:
3-7 hráčov
Dĺžka hry:
30-45 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Antoine Bauza
Rok vydania:
2020
Hodnotenie hry
Katka
17.4.2015
Výborná hra, veľké plus je, že v každom ťahu každý hráč niečo robí, nemusí čakať, kým všetci ostatní dohrajú svoj ťah. A môže ju hrať pomerne veľké množstvo hráčov, výborné na chaty, kde je viac ľudí. Aj keď sa po čase trochu obohrá, určite stojí za to.
Jakub Celušák
1.4.2012
Veľmi rýchla, zaujímavá hra, ktorej hlavný princíp je vyburcovať v hráčovi dedukciu najsprávnejšie zvoleného postupu. Výber jednej najlepšej spomedzi množstva iných kariet a následné budovanie svojej civilizácie. Odporúčam ako rodinnú hru. Hra je naozaj dynamická, zo začiatku vyžaduje trochu viac vysvetľovania, no piktogramy na kartách sú zrozumiteľné a nevyžaduje sa teda žiadna znalosť cudzieho jazyka.
2 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Organizér 7 divů světa (7 Wonders)
Skladom, odosielame ihneď
13,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje