Akropolis
V srdci Stredozemného mora spolu mestá zápolia o bohatstvo a slávu. Na pomoc si pozvali najnadanejších architektov z celého Grécka. Budujte rezidencie, chrámy, tržnice, záhrady a vojenské posádky a pomôžte svojmu mestu prekonať tie ostatné. Dodržovaním pravidiel urbanistického plánovania pri výstavbe mesta budete zvyšovať jeho prestíž, ktorú potom môžete ešte znásobiť stavbou námestí. Najzákladnejšou stavebnou surovinou je kameň, ktorého zásobu nesmiete zanedbať. Prísun kameňa z lomov vám umožní stavať mesto do výšky, až nakoniec dosiahne samotných nebies! Kameň je základným zdrojom, preto ho nezanedbávajte. Budete potrebovať dostatok kameňolomov, aby ste mohli stavať vyššie a vaše mesto sa mohlo rozprestrieť až k nebu. 1. Vyberte si dielik mesta zo staveniska a zaplaťte príslušné kamene.2. Priložte ho ku svojmu mestu a premyslene umiestnite jednotlivé budovy - vyťažte prípadné lomy a získajte kameň.3. Stavajte budovy vo vyšších poschodiach, násobte ich hodnotu a staňte sa víťazom! Súčasťou hry je tiež pokročilá varianta bodovania, ktorá prináša ďalšie podmienky pre každý typ stavby, vďaka ktorým môžete zdvojnásobiť svoj bodový prísun. Nie je však ľahké ich splniť.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
25 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
23,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

V srdci Stredozemného mora spolu mestá zápolia o bohatstvo a slávu. Na pomoc si pozvali najnadanejších architektov z celého Grécka. Budujte rezidencie, chrámy, tržnice, záhrady a vojenské posádky a pomôžte svojmu mestu prekonať tie ostatné. Dodržovaním pravidiel urbanistického plánovania pri výstavbe mesta budete zvyšovať jeho prestíž, ktorú potom môžete ešte znásobiť stavbou námestí. Najzákladnejšou stavebnou surovinou je kameň, ktorého zásobu nesmiete zanedbať. Prísun kameňa z lomov vám umožní stavať mesto do výšky, až nakoniec dosiahne samotných nebies!

Kameň je základným zdrojom, preto ho nezanedbávajte. Budete potrebovať dostatok kameňolomov, aby ste mohli stavať vyššie a vaše mesto sa mohlo rozprestrieť až k nebu.

1. Vyberte si dielik mesta zo staveniska a zaplaťte príslušné kamene.
2. Priložte ho ku svojmu mestu a premyslene umiestnite jednotlivé budovy - vyťažte prípadné lomy a získajte kameň.
3. Stavajte budovy vo vyšších poschodiach, násobte ich hodnotu a staňte sa víťazom!


Súčasťou hry je tiež pokročilá varianta bodovania, ktorá prináša ďalšie podmienky pre každý typ stavby, vďaka ktorým môžete zdvojnásobiť svoj bodový prísun. Nie je však ľahké ich splniť.

Obsah hry:

61 dielikov mesta
4 začiatočné dosky
40 kociek kameňa
4 nápovede hráčov
1 žetón hlavného architekta
1 bodovací blok
pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
25 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Jules Messaud
Rok vydania:
2023
Užitočné odkazy:
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje