...and then we held hands
...and then we held hands je veľmi zaujímavá neverbálna kooperatívna hra pre dvoch hráčov. Ich úlohou bude napraviť nefungujúci vzťah. Počas hry musia vyriešiť niekoľko cieľov (objectives), ktoré predstavujú karty emocionálnych stavov - hnev, smútok, pokoj a šťastie. Tie na hernej ploche predstavujú jednotlivé body, ktoré farebne odpovedajú jednotlivým stavom. Aby hráč splnil cieľ, musí ukončiť svoj ťah na odpovedajúcom farebnom bode na hernom pláne. Hráč sa po pláne pohybuje po pláne po jednotlivých bodoch, pričom musí vždy zahrať kartu odpovedajúcej karty, podľa toho na akom bode zastal. Používať však môže aj spoluhráčove karty. Dôležité však pri tom je, aby sa hráč snažil udržať svoje emócie v balanse, každý hráč má totižto na hernom pláne meradlo emocionálneho stavu, a každá zahraná karta ho posúva smerom k negativným, alebo pozitívnym emóciám. A aby si hráč mohol dotiahnuť ďalšie karty, musí ukončiť svoj ťah v strede tohto merača, teda byť vnútorne vyrovnaný. To však nie je jednoduché, tak hráčov čakajú neľakhé rozhodnutia, či minúť viac kariet a splniť cieľ a ďalšie karty neťahať, či radšej pošetriť karty a pomaly sa približovať k cieľu a snažiť sa o vnútornú rovnováhu. Naviac celú hru komplikuje to, že hráči majú počas hry komunikovať, resp, rozprávať sa môžu o hocičom inom, ale nie o hre, nemôžu sa spolu dohovárať, čo kto bude robiť, kto kam pôjde apod. Môžu rozoberať iba klasické témy ako počasie, politika, šport :).  Za pozornosť stojí aj to, že túto zvláštnu hru ilustrovala autorka Dixitu (základnej hry)
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
19,99 €
Momentálne nedostupné
Predajňa BA: Momentálne nedostupné
Predajňa BB: Momentálne nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

...and then we held hands je veľmi zaujímavá neverbálna kooperatívna hra pre dvoch hráčov. Ich úlohou bude napraviť nefungujúci vzťah. Počas hry musia vyriešiť niekoľko cieľov (objectives), ktoré predstavujú karty emocionálnych stavov - hnev, smútok, pokoj a šťastie. Tie na hernej ploche predstavujú jednotlivé body, ktoré farebne odpovedajú jednotlivým stavom. Aby hráč splnil cieľ, musí ukončiť svoj ťah na odpovedajúcom farebnom bode na hernom pláne. Hráč sa po pláne pohybuje po pláne po jednotlivých bodoch, pričom musí vždy zahrať kartu odpovedajúcej karty, podľa toho na akom bode zastal. Používať však môže aj spoluhráčove karty. Dôležité však pri tom je, aby sa hráč snažil udržať svoje emócie v balanse, každý hráč má totižto na hernom pláne meradlo emocionálneho stavu, a každá zahraná karta ho posúva smerom k negativným, alebo pozitívnym emóciám. A aby si hráč mohol dotiahnuť ďalšie karty, musí ukončiť svoj ťah v strede tohto merača, teda byť vnútorne vyrovnaný. To však nie je jednoduché, tak hráčov čakajú neľakhé rozhodnutia, či minúť viac kariet a splniť cieľ a ďalšie karty neťahať, či radšej pošetriť karty a pomaly sa približovať k cieľu a snažiť sa o vnútornú rovnováhu. Naviac celú hru komplikuje to, že hráči majú počas hry komunikovať, resp, rozprávať sa môžu o hocičom inom, ale nie o hre, nemôžu sa spolu dohovárať, čo kto bude robiť, kto kam pôjde apod. Môžu rozoberať iba klasické témy ako počasie, politika, šport :). 

Za pozornosť stojí aj to, že túto zvláštnu hru ilustrovala autorka Dixitu (základnej hry)

Obsah hry:
  • 48 emotion cards
  • 24 objective cards
  • 4 player tokens
  • 2 cover cards
  • 1 game board
  • rules
Parametre:
Počet hráčov:
2 hráči
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
David Chircop, Yannick Massa
Rok vydania:
2015
Hodnotenie hry
Daniela
3.12.2018
Spočiatku nám trochu trvalo, kým sme sa zorientovali v pravidlách a presne pochopili, čo je cieľom hry, resp. ako sa k nemu dopracovať. Herný princíp je zaujímavý, odlišný od väčšiny bežných spoločenských hier. Na hre ma upútalo aj to, že pri nej vôbec nie je potrebná verbálna komunikácia. To je ale zasa vec, ktorá môže niektorým prekážať, najmä pokiaľ majú radi živšie a akčnejšie hry.
Daniela Reichstädterová
9.11.2017
Keďže návod hry je v angličtine a zároveň aj samotný mechanizmus hry je sprvu trochu náročnejší na pochopenie, tak nám chvíľku trvalo, kým sme sa v hre zorientovali a začali si ju užívať. Páčila sa nám, každopádne je svojím konceptom veľmi originálna a aj vizuálne krásna.
2 Hodnotenia
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje