The Grizzled
The Grizzled je kooperatívna hra o prežití nástrah prvej Svetovej Vojny, kde hráči spolu vyhrajú alebo prehrajú. Zima, dážď, lietajúce guľky, signál k útoku, neustály strach sužujú vojakov a v tejto hre aj hráčov. Prežiť za každú cenu, riskovať, no prežiť!   V každom kole aktuálny vedúci tímu určí, koľko kariet si potiahnu všetci hráči. Potom v smere hodinových ručičiek hráči musia vykonať jednu z možností: zahrať kartu z ruky, aktivovať schopnosť postavy alebo vycúvať z misie. Každá karta reprezentuje ohrozenie pre tím alebo osobné ohrozenia (fóbia, strach atď.). Na konci kola sa pridávajú karty do balíčka. Hráči vyhrajú len vtedy keď minú celý doberací balíček a minú karty z ruky skôr ako im dojde čas.  Ak sa objaví jeden zo symbolov 3x, tím zlyhal na misii. Tím musí hrať ich symboly v správnom poradí, aby uspeli. Avšak všetky informácie o kartách na rukách hráčov musia ostať v utajení pred ostatnými hráčmi. Plánovať ako tím a kúsok šťastia je kľúč k víťazstvu v tejto kooperatívnej hre pre dvoch až piatich hráčov.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
26,99 €
skladom posledné kusy
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

The Grizzled je kooperatívna hra o prežití nástrah prvej Svetovej Vojny, kde hráči spolu vyhrajú alebo prehrajú. Zima, dážď, lietajúce guľky, signál k útoku, neustály strach sužujú vojakov a v tejto hre aj hráčov. Prežiť za každú cenu, riskovať, no prežiť!  

V každom kole aktuálny vedúci tímu určí, koľko kariet si potiahnu všetci hráči. Potom v smere hodinových ručičiek hráči musia vykonať jednu z možností: zahrať kartu z ruky, aktivovať schopnosť postavy alebo vycúvať z misie. Každá karta reprezentuje ohrozenie pre tím alebo osobné ohrozenia (fóbia, strach atď.). Na konci kola sa pridávajú karty do balíčka. Hráči vyhrajú len vtedy keď minú celý doberací balíček a minú karty z ruky skôr ako im dojde čas. 

Ak sa objaví jeden zo symbolov 3x, tím zlyhal na misii. Tím musí hrať ich symboly v správnom poradí, aby uspeli. Avšak všetky informácie o kartách na rukách hráčov musia ostať v utajení pred ostatnými hráčmi.

Plánovať ako tím a kúsok šťastia je kľúč k víťazstvu v tejto kooperatívnej hre pre dvoch až piatich hráčov.

Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Fabien Riffaud, Juan Rodriguez
Rok vydania:
2015
Hodnotenie hry
viera
17.2.2017
jedna z najlepsich hier, ake sme kedy hrali! velmi pekne spracovanie (ilustracie ako od josefa ladu), dobry herny system, aj je to dost narocne. hrame vacsinou dvaja, tak uz sa tesim, az vyskusame rozsirenie :)
Nina
27.12.2017
Rychla kooperativna hra a nie uplne jednoducha. Hrane zatial jeden krat pri 4 hracoch. Hrali sme uvodnu hru bez pasci (Traps). System hry vyborny, pri 4 hracoch to nebolo velmi narocne, no pri najblizsej hre uz pouzijeme aj Traps cize ocakavam zvysenie narocnosti. Tema hry je velmi zaujimava a hra sa vsetkym pacila.
2 Hodnotenia
Herné rozšírenia
The Grizzled: At Your Orders!
skladom, odosielame čo najskôr
14,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje