Yokai
Medzi japonskými duchmi Yōkai zavládol chaos. Vašou spoločnou úlohou je Yōkai z rovnakej rodiny opäť prepojiť, len tak sa opäť upokoja. Duchovia Yōkai sa však skrývajú, takže budete potrebovať vynaliezavosť a vnímavosť, aby sa Vám úloha podarila! Yōkai je kooperatívna hra, nemôžete v nej ale komunikovať priamo! V priebehu hry budete presúvať jednotlivých duchov Yōkai a navzájom si odovzdávať indície o tom, kde sa ktorý duch skrýva. Indícií je však obmedzené množstvo a hlavne sú málokedy jednoznačné. Budete preto potrebovať dobrú pamäť a zároveň aj spoločnú stratégiu, aby ste nakoniec uspeli. Súčasťou hry Yōkai je aj tzv. Cesta majstrov, ktorá postupne zvyšuje hernú obťažnosť a predkladá tak ďalšie výzvy skúsenejším hráčom. Yōkai je určená predovšetkým pre milovníkov kratších kooperatívnych hier, v ktorých náhoda nehrá veľkú úlohu. Ako to funguje? Existujú štyri druhy kariet Yōkai. Ich karty sa zamiešajú a rozložia po stole lícom dolu. Úlohou hráčov je karty Yōkai presúvať tak, aby na konci hry boli všetky karty z jednej rodiny Yōkai pri sebe. Hráči postupne Yōkai odhaľujú a vzájomne si dávajú nápovedy ohľadne ich umiestnenia. Musí sa im to však podariť počas obmedzeného počtu ťahov.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
15-30 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
11,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Medzi japonskými duchmi Yōkai zavládol chaos. Vašou spoločnou úlohou je Yōkai z rovnakej rodiny opäť prepojiť, len tak sa opäť upokoja. Duchovia Yōkai sa však skrývajú, takže budete potrebovať vynaliezavosť a vnímavosť, aby sa Vám úloha podarila!

Yōkai je kooperatívna hra, nemôžete v nej ale komunikovať priamo! V priebehu hry budete presúvať jednotlivých duchov Yōkai a navzájom si odovzdávať indície o tom, kde sa ktorý duch skrýva. Indícií je však obmedzené množstvo a hlavne sú málokedy jednoznačné. Budete preto potrebovať dobrú pamäť a zároveň aj spoločnú stratégiu, aby ste nakoniec uspeli.

Súčasťou hry Yōkai je aj tzv. Cesta majstrov, ktorá postupne zvyšuje hernú obťažnosť a predkladá tak ďalšie výzvy skúsenejším hráčom.

Yōkai je určená predovšetkým pre milovníkov kratších kooperatívnych hier, v ktorých náhoda nehrá veľkú úlohu.

Ako to funguje? Existujú štyri druhy kariet Yōkai. Ich karty sa zamiešajú a rozložia po stole lícom dolu. Úlohou hráčov je karty Yōkai presúvať tak, aby na konci hry boli všetky karty z jednej rodiny Yōkai pri sebe. Hráči postupne Yōkai odhaľujú a vzájomne si dávajú nápovedy ohľadne ich umiestnenia. Musí sa im to však podariť počas obmedzeného počtu ťahov.

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
15-30 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Julien Griffon
Rok vydania:
2021
Podobné hry
skladom, odosielame čo najskôr
18,49 €
skladom, odosielame čo najskôr
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje