Hanabi CZ (plechovka)
Pripadá vám predstava, že všetci hráči držia karty rubom k sebe a lícom k ostatným komická? Potom ste ešte nehrali kooperatívnu hru Hanabi! Názov hry si autor požičal z japonského pomenovania pre ohňostroj. Práve o čo najúspešnejšie ohnivé predstavenie sa spoločne so spoluhráčmi budete snažiť. V hre je päť rôznych farieb a v každej z nich sa snažíte postupne vyskladať radu kariet v hodnote od 1 do 5. Na prvý pohľad nič ťažké, až na to, že svoje karty vidíte iba z rubu a ste závislí na radách spoluhráčov. Hanabi je veľmi netradičná kooperatívna hra, v ktorej sa vám bude hodiť pamäť, logika, dobrý plán a hlavne naladenie sa  na spoločnú vlnu, aby boli nápovedy od spoluhráčov správne pochopené. Krabička naviac obsahuje aj rozšírenú verziu so šiestou farebnou sadou.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
9,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Pripadá vám predstava, že všetci hráči držia karty rubom k sebe a lícom k ostatným komická? Potom ste ešte nehrali kooperatívnu hru Hanabi! Názov hry si autor požičal z japonského pomenovania pre ohňostroj. Práve o čo najúspešnejšie ohnivé predstavenie sa spoločne so spoluhráčmi budete snažiť.

V hre je päť rôznych farieb a v každej z nich sa snažíte postupne vyskladať radu kariet v hodnote od 1 do 5. Na prvý pohľad nič ťažké, až na to, že svoje karty vidíte iba z rubu a ste závislí na radách spoluhráčov.

Hanabi je veľmi netradičná kooperatívna hra, v ktorej sa vám bude hodiť pamäť, logika, dobrý plán a hlavne naladenie sa  na spoločnú vlnu, aby boli nápovedy od spoluhráčov správne pochopené. Krabička naviac obsahuje aj rozšírenú verziu so šiestou farebnou sadou.

Obsah hry:
  • 60 kariet
  • 12 žetónov
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Antoine Bauza
Rok vydania:
2016
Hodnotenie hry
mata
20.10.2017
skvelá hra na premýšľanie! :)
Maťo
3.11.2017
Hanabi je super hra ako pre dvojicu, tak aj pre menšiu skupinku. Malá plechová krabička ju umožňuje mať stále so ssebou. Pravidlá sú jednoduché a ponúkajú hru hrať viacerými spôsobmi. Hrací mechanizmus je na jednotku ( svoje karty si hráč nevidí ale zato vidí kartu spoluhráčov) značne je ovplyvnená náhodou (ako veľa iných kartových hier) ale práve to ju robí veľmi zábavnou hrou, stupňovať to môže aj ak spoluhráči majú slabšiu pamäť. Uvedená veková hranica je podľa mňa reálne prisúdená (môžno by som ju posunul aj na 9 ). Zhrnutie: super hra aj pre dvoch, výhodná cena. Odporúčam pre všetkých.
zs
21.1.2018
Tato hra si zasluzi omnoho viac respektu, je fantasticka! Hravame v rodine, s kamosmi, vo dvojici, pre koho to je lahke (neverim :D ) moze si pridat rozsirenie, ktore je uz v balicku. My sme ho zatial nepouzili :D Komu je hra tazka, moze si trosku pomoct nasepkat, v ramci srandy a uspechu porazenia hry, utuzovania vztahov je vsetko mozne :) odporucam
Kikus
14.7.2019
Najprv som nechápala ako je možné hrať s kartami, ktoré si človek vôbec nevidí. Avšak hra je o to zaujímavejšia, že je iná ako ostatné. Precvičí pamäť, dedukciu a hlavne treba zvoliť správnu taktiku "komu skorej napomôcť" aby sa nestalo, že hráč je nútený vyhodiť kartu a netuší, že má na ruke "5-ku". Hru odporúčam, je hrateľná aj pre 2 ľudí, ale čím viac tým lepšie.
Kikus
16.8.2019
Skvelá Kooperativa hra. Nezaberie veľa miesta keďže sa jedná o karty a zopár zetonikov, čiže je vhodná aj na cesty. Precvičí najmä pamäť a taktiež treba zvoliť správnu stratégiu. Odporúčam
Mirka
13.10.2023
Skvelá hra na dovolenku do kapsy, ale tiež na párty do 5 hráčov. Riadne vie potrápiť závity!
6 Hodnotení
Podobné hry
skladom, odosielame čo najskôr
12,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje