Poklidná plavba
Poklidná plavba je kooperatívna, rodinná, kartová hra, ktorá vám umožní nachvíľu sa zamyslieť nad krásnou skladačkou. V tejto hre nijako nemôžete komunikovať medzi sebou. Cieľom hry je pomocou očíslovaných kariet zoradiť trasu plachetnice na stratený ostrov tak, aby sa čísla na kartách postupne zvyšovali od ľavého dolného rohu až po pravý horný roh. Má to však jeden háčik: vždy, keď položíte novú kartu vedľa už vyloženej karty, musíte odhodiť toľko kariet, koľko je rozdiel medzi ich číselnými hodnotami; karty musíte odhodiť aj vtedy, keď nemôžete umiestniť žiadnu z kariet na ruku. Ak niektorému z hráčov dôjdu karty, hra sa končí. Hra má jednoduché pravidlá, máte preto dostatok priestoru na premýšľanie, ktoré karty si nechať a ktoré zahodiť, pričom netreba zabúdať na svojich spoluhráčov, ktorým nechcete zničiť ich plány. 
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
15-20 min.
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
12,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Poklidná plavba je kooperatívna, rodinná, kartová hra, ktorá vám umožní nachvíľu sa zamyslieť nad krásnou skladačkou. V tejto hre nijako nemôžete komunikovať medzi sebou. Cieľom hry je pomocou očíslovaných kariet zoradiť trasu plachetnice na stratený ostrov tak, aby sa čísla na kartách postupne zvyšovali od ľavého dolného rohu až po pravý horný roh. Má to však jeden háčik: vždy, keď položíte novú kartu vedľa už vyloženej karty, musíte odhodiť toľko kariet, koľko je rozdiel medzi ich číselnými hodnotami; karty musíte odhodiť aj vtedy, keď nemôžete umiestniť žiadnu z kariet na ruku. Ak niektorému z hráčov dôjdu karty, hra sa končí.

Hra má jednoduché pravidlá, máte preto dostatok priestoru na premýšľanie, ktoré karty si nechať a ktoré zahodiť, pričom netreba zabúdať na svojich spoluhráčov, ktorým nechcete zničiť ich plány. 

Parametre:
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Dĺžka hry:
15-20 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
James Emmerson
Rok vydania:
2023
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje