Arkham Horror CZ 2. edícia
Rok: 1926. Miesto: Arkham, Massachusetts. Brány do oblastí strašnejších než najhoršie nočné mory sa otvárajú po celom meste a vypúšťajú do ulíc desivé príšery plížiace sa pomedzi domy. A čo je ešte horšie, ak sa týchto dimenzionálnych brán otvorí dostatočné množstvo, bude na svet uvolnené monštrum s nepredstaviteľnou silou. Proti týmto silám a neradostným vyhliadkam stojí niekoľko detektívov a vyšetrovateľov, ktorí sa rozhodli zatlačiť bezcitné sily vesmíru späť odkiaľ prišli. Musia preniknúť hlboko do mýtov a mystérií a použiť všetky svoje schopnosti, zbrane a kúzla, aby mali aspoň malú šancu na úspech.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
180 min.
Počet hráčov:
1-8 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
26,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Rok: 1926. Miesto: Arkham, Massachusetts. Brány do oblastí strašnejších než najhoršie nočné mory sa otvárajú po celom meste a vypúšťajú do ulíc desivé príšery plížiace sa pomedzi domy. A čo je ešte horšie, ak sa týchto dimenzionálnych brán otvorí dostatočné množstvo, bude na svet uvolnené monštrum s nepredstaviteľnou silou.

Proti týmto silám a neradostným vyhliadkam stojí niekoľko detektívov a vyšetrovateľov, ktorí sa rozhodli zatlačiť bezcitné sily vesmíru späť odkiaľ prišli. Musia preniknúť hlboko do mýtov a mystérií a použiť všetky svoje schopnosti, zbrane a kúzla, aby mali aspoň malú šancu na úspech.

Obsah hry:

herný plán, 5 šesťstenných kociek, 16 tabuliek detektívov s popisom jednotlivých postáv, 16 plastových stojančekov a 16 žetónov detektívov, 196 žetónov označenia stavu detektívov, 189 kariet detektívov - schopnosti, zbrane, magické predmety, kúzla, pomocníci a množstvo špeciálnych kariet, 8 tabuliek Prastarých (mocných a nebezpečných bytostí z Vonkajších Svetov), 20 žetónov skazy označujúcich precitnutie Prastarých, 180 kariet Prastarých - karty popisujúce miesta a udalosti v Arkhame a vo Vonkajších Svetoch, po ktorých detektívovia cestujú, 60 žetónov príšer, 16 žetónov dimenzionálnych brán, 14 rôznych žetónov, pravidlá hry v češtine

Parametre:
Počet hráčov:
1-8 hráčov
Dĺžka hry:
180 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
nezávislý
Výrobca:
Autor:
Richard Launius, Kevin Wilson
Rok vydania:
2010
Hodnotenie hry
Milan Čeman
16.4.2014
Moja srdcovka. Nádherná hra so silnou atmosférou, plná napätia, strachu, akcie, kde ako jeden zo skupiny vyšetrovateľov sa snažíte vyriešiť sled záhadných udalostí, ktoré rozochvievajú pokoj v mestečku Arkham. Silná atmosféra nie je dotváraná len profesionálnymi kresbami, množstvom predmetov, artefaktov alebo príšer. Pre mňa je to opis práve tých udalostí, ktoré sa v rôznych častiach mestečka vyšetrovateľom dejú. Je to kooperatívna hra a prežiť máte šancu len ak budete držať pokope.
1 Hodnotenie
Herné rozšírenia
Arkham Horror Cursed Dice Set
dlhodobo nedostupné
10,99 €
Arkham dice set White
dlhodobo nedostupné
10,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje