Mansions of Madness (2nd ed.)
Mansions of Madness (2nd ed.) je druhé vydanie legendárnej atmosferickej hororovej hry zo sveta poviedok H. P. Lovecrafta, ktorý už mimochodom poznáme aj z iných výborných hier ako Arkham Horror, Eldritch Horror, či Elder Sign. Aj tentokrát sa hráči v úlohe detektívov budú snažiť rozpliesť desivú záhadu v tajomnom dome, v ktorom sa dejú rôzne nadprirodzené úkazy. Desivé monštrá, zvláštne predmety, hádanky, indície, boje, šialenstvo, to všetko čaká na hráčov v tomto novom, vylepšenom vydaní. A čo sa zmenilo oproti pôvodnému vydaniu? Je toho viac, no najzásadnejšou zmenou je aplikácia, ktorá teraz riadi hru namiesto jedného z hráčov. Teraz je hra plne kooperatívna a teda už nehrá jeden z hráčov za zlú stranu (pôvodný Keeper). To obstaráva aplikácia, ktorá je zadarmo na stiahnutie a funguje na všetkých platformách (iOs, Android, Windows, pre PC cez Steam). To prináša do hry veľa nových momentov. V prvom rade to je podstatná podpora atmosféry rôznymi animáciami a zvukmi (napr. sa pri preskúmavaní miestnosti ozve zvuk rozbíjajúceho sa skla a pod.). Ďalšou výhodou je tiež postupné objavovanie mapy, v prvom vydaní ste postavili celú mapu scénára naraz a videli ste zhruba, čo Vás čaká. Teraz Vám mapu odhaľuje aplikácia postupne, neviete, čo je za najbližšími dverami, čo vás čaká v susednej miestnosti. Aplikácia vám tiež pomôže so set-upom, s pravidlami a štatistikami. Riadi hru, no neovláda ju. Stále je všetko vo vašich rukách. Nevedia vašich vyšetrovateľov, len vám postupne predkladá časti príbehu, odhaľuje dieliky skladačky, ktoré však musíte zložiť sami. Tým táto hro poskytuje vskutku ojedinelý a mimoriadny herný zážitok s vynikajúcou atmosférou. Majitelia prvej edície však tiež nemusia smútiť. Nová, druhá edícia obsahuje Conversation Kit, vďaka ktorému môžete použiť komponenty (príšery, vyšetrovateľov) z prvej edície a jej rozšírení aj v scénároch nového vydania. Tým bude hra ešte bohatšia a variabilnejšia.        
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
120 min.
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Jazyk hry:
99,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Mansions of Madness (2nd ed.) je druhé vydanie legendárnej atmosferickej hororovej hry zo sveta poviedok H. P. Lovecrafta, ktorý už mimochodom poznáme aj z iných výborných hier ako Arkham Horror, Eldritch Horror, či Elder Sign. Aj tentokrát sa hráči v úlohe detektívov budú snažiť rozpliesť desivú záhadu v tajomnom dome, v ktorom sa dejú rôzne nadprirodzené úkazy. Desivé monštrá, zvláštne predmety, hádanky, indície, boje, šialenstvo, to všetko čaká na hráčov v tomto novom, vylepšenom vydaní.

A čo sa zmenilo oproti pôvodnému vydaniu?

Je toho viac, no najzásadnejšou zmenou je aplikácia, ktorá teraz riadi hru namiesto jedného z hráčov. Teraz je hra plne kooperatívna a teda už nehrá jeden z hráčov za zlú stranu (pôvodný Keeper). To obstaráva aplikácia, ktorá je zadarmo na stiahnutie a funguje na všetkých platformách (iOs, Android, Windows, pre PC cez Steam). To prináša do hry veľa nových momentov. V prvom rade to je podstatná podpora atmosféry rôznymi animáciami a zvukmi (napr. sa pri preskúmavaní miestnosti ozve zvuk rozbíjajúceho sa skla a pod.). Ďalšou výhodou je tiež postupné objavovanie mapy, v prvom vydaní ste postavili celú mapu scénára naraz a videli ste zhruba, čo Vás čaká. Teraz Vám mapu odhaľuje aplikácia postupne, neviete, čo je za najbližšími dverami, čo vás čaká v susednej miestnosti. Aplikácia vám tiež pomôže so set-upom, s pravidlami a štatistikami. Riadi hru, no neovláda ju. Stále je všetko vo vašich rukách. Nevedia vašich vyšetrovateľov, len vám postupne predkladá časti príbehu, odhaľuje dieliky skladačky, ktoré však musíte zložiť sami. Tým táto hro poskytuje vskutku ojedinelý a mimoriadny herný zážitok s vynikajúcou atmosférou.

Majitelia prvej edície však tiež nemusia smútiť. Nová, druhá edícia obsahuje Conversation Kit, vďaka ktorému môžete použiť komponenty (príšery, vyšetrovateľov) z prvej edície a jej rozšírení aj v scénároch nového vydania. Tým bude hra ešte bohatšia a variabilnejšia.

 

   

 

Parametre:
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Dĺžka hry:
120 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Autor:
Corey Konieczka, Nikki Valens
Rok vydania:
2016
Hodnotenie hry
Runko
6.8.2016
Hral som tuto hru zatial raz a chcel by som ju hrat este velakrat. Pribeh, atomosfera, prevedenie, detaily, kvalita pravidiel, vsetko sa mi velice pacilo. Je to narocnejsia hra na cas aj rozhodovanie, ale to je na tej hre to uzasne. Aplikacia pomaha velmi aby sa ludia nemuseli babrat s vecami ako su rozkladanie puzzlov alebo riesenie Keeperskych karticiek co si Aplikacia riesi sama. Nerobili sme uplne najlepsie rozhodnutia ako skupina, ale hra bola o to zaujimavejsia. Dvaja investigatori sialeny, jeden poraneny a druhy prave zomrel, ked sa nam domcek zacal rozpadat pod nohami, ale nakoniec sa nam v poslednej faze podarilo hodit dostatocny pocet uspechov na to aby sa zavrel portal do inej dimenzie a tak sme uspesne ukoncili hru. To ze dom potom pravdepodobne zhorel, to je irelevantne.
Gabriela Rjašková
19.4.2017
Atmosféricky a príbehovo úplne super hra. Odohrala som už všetky príbehy, sú k dispozícii štyri zdarma a jeden je potrebné dokúpiť ako DLC do appky. Figúrky sú krásne, oceňujem aj umeleckú stránku nielen herných políčok, ale aj obrázkov v aplikácii, a prevedenie logických hádanok. Čo by som trochu vytkla, sú dve veci. Pokiaľ vám v náročnejšom príbehe nesadnú hody kockou niekoľkokrát po sebe pri tej istej prekážke, ktorú potrebujete prekonať, aby ste dostali dôležité informácie, môže vás to spomaliť natoľko, že hru prehráte. Čiže je podstatné nemať smolu na hody akurát v tých dôležitých momentoch. Druhá vec je len kozmetická, niektoré figúrky nedržia dosť dobre na podstavcoch, čo s avšak dá riešiť prilepením.
2 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje