Boj o Veľkú Moravu
Boj o Veľkú Moravu je pôvodná slovenská hra, ktorá vás prenesie do čias, keď v našich končinách prebiehal neľútostný boj medzi vojskami východných Frankov, západných Slovanov a starých Maďarov. Každý z hráčov sa zhostí jedného z národov a usiluje sa pomocou svojej vojenskej družiny obsadiť čo najväčšie územie na hracej ploche. Obsadzovaním osád v súbojoch získavajú hráči body, ktoré môžu použiť na rozvoj svojej armády a osídľovanie voľného územia. Každý národ má osobité vlastnosti, na ceste za víťazstvom musí preto každý použiť trochu inú stratégiu. Víťazom sa stáva hráč, ktorý má konci hry najväčšie územie, víťazstvo si však možno prikloniť na svoju stranu aj obsadením strategického miesta či veľkosťou armády. Hra je určená pre 2 až 4 hráčov vo veku od 8 rokov. Priemerný čas hrania je 60-75 minút.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
60 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
26,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Boj o Veľkú Moravu je pôvodná slovenská hra, ktorá vás prenesie do čias, keď v našich končinách prebiehal neľútostný boj medzi vojskami východných Frankov, západných Slovanov a starých Maďarov.

Každý z hráčov sa zhostí jedného z národov a usiluje sa pomocou svojej vojenskej družiny obsadiť čo najväčšie územie na hracej ploche. Obsadzovaním osád v súbojoch získavajú hráči body, ktoré môžu použiť na rozvoj svojej armády a osídľovanie voľného územia. Každý národ má osobité vlastnosti, na ceste za víťazstvom musí preto každý použiť trochu inú stratégiu. Víťazom sa stáva hráč, ktorý má konci hry najväčšie územie, víťazstvo si však možno prikloniť na svoju stranu aj obsadením strategického miesta či veľkosťou armády.

Hra je určená pre 2 až 4 hráčov vo veku od 8 rokov. Priemerný čas hrania je 60-75 minút.

Obsah hry:

1 hrací plán, 9 bojových drevených kociek, 4 karty národov, 30 žetónov jednotiek Frankov, 30 žetónov jednotiek moravských Slovanov, 30 žetónov jednotiek panónskych Slovanov, 30 žetónov jednotiek Maďarov, 92 žetónov osád, 4 bodovacie žetóny, 1 žetón časomiery, 24 akčných kariet

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
60 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Peter Potúček, Peter Potúček Jr.
Rok vydania:
2021
Hodnotenie hry
ŠimonK
27.12.2022
Hra je nedokončená! Nevyvážená! Vyhrávajú len Maďari! Návod je nekompletný a s veľkými dierami. Moravský Slovania si prakticky nezahrajú a zmiznú do 6. kola úplne. Mapa je nakreslená od ruky, čo znamená že často sa pohádame, či sú políčka susediace, či nie. Ale cením že hra je podľa skutočných udalostí a Maďari naozaj šikanujú Slovanov za to dávam 2 hviezdy, ináč by som ani toľko nedal. Hru by som určite nekupoval!!!
Tomáš
29.3.2023
Skvelá hra a originálny nápad. Je to pekne akčné, video-návod dosť pomohol
Tomas schabjuk
28.10.2023
Hra je zaujímavá. Len ma jednu veľkú chybu a tou je samotný návod. Ten kto ho písal, tu hru ako keby nikdy nehral. V hre vzniká x situácii s ktorými vám návod nepomôže. Jednoducho to tam nie je vysvetlene. A inak nie je pravda ze stále vyhrávajú Maďari. Tu hru treba dopracovať. Stačilo by nejakými online poriadnym pravidlami, aby sa to cele vysvetlilo.
3 Hodnotenia
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje