Smallworld
Smallworld je krásna, nenáročná civilizačná hra pre 2-5 hráčov, v ktorej navštívite fantazijný svet plný rozmanitých národov. Na výber ich máte až 14! Každý z nich má k dispozícii svoje špecifické zručnosti, ktoré navyše kombinujete s jednou z až 20 rôznych schopností, ktoré môžete využiť v boji o nadvládu. V priebehu hry tak budete ovládať niekoľko rás s im priradenými schopnosťami a snažiť sa udržať kontrolu nad čo najviac územiami. Na konci každého kola budete totiž získavať body za oblasti, ktoré aktuálne ovládate. A pokiaľ sa vám podarí obsadiť legendárne miesta a uchvátiť mocné artefakty, vaša sila dosiahne úplne novú úroveň. Každé impérium však musí raz padnúť, tak buďte pripravení zavrhnúť svoju vyčerpanú rasu a ujať sa vedenia ďalšej, aby ste s ňou nakoniec ovládli celý kontinent.  
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
40-80 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
49,99 €
objednáme pre vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: objednáme pre vás
Predajňa BB: objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Smallworld je krásna, nenáročná civilizačná hra pre 2-5 hráčov, v ktorej navštívite fantazijný svet plný rozmanitých národov. Na výber ich máte až 14!

Každý z nich má k dispozícii svoje špecifické zručnosti, ktoré navyše kombinujete s jednou z až 20 rôznych schopností, ktoré môžete využiť v boji o nadvládu. V priebehu hry tak budete ovládať niekoľko rás s im priradenými schopnosťami a snažiť sa udržať kontrolu nad čo najviac územiami. Na konci každého kola budete totiž získavať body za oblasti, ktoré aktuálne ovládate. A pokiaľ sa vám podarí obsadiť legendárne miesta a uchvátiť mocné artefakty, vaša sila dosiahne úplne novú úroveň.

Každé impérium však musí raz padnúť, tak buďte pripravení zavrhnúť svoju vyčerpanú rasu a ujať sa vedenia ďalšej, aby ste s ňou nakoniec ovládli celý kontinent.

 

Obsah hry:

2 obojstranné hracie dosky (pre každý počet hráčov iná), 14 rás s vlajkou a žetóny, 20 žetónov špeciálnych vlastností, 10 brlohov trolov, 9 hôr, 6 pevností, 5 táborov, 2 podzemných obydlí, ukazovateľ kôl, 2 hrdinovia, 1 drak, 109 mincí (víťazných bodov), 6 hráčskych prehľadov, 1 špeciálna kocka, pravidlá.

Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
40-80 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Philippe Keyaerts
Rok vydania:
2009
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
Martina Medveďová
16.3.2011
dolf
30.5.2011
hra s velmi jednoduchými pravidly z fantasy prostředí (hráno bez rozšíření, ve čtyřech), kde jen nesedíte a nečekáte až soupeř odehraje bez velkého dopadu na vaše hraní. Interakce, skodění soupeři, doporučování protihráčům útoku na někoho jiného a správné načasování výběru nového národa dělá z této hry zajímavou a jinou než standardní, bezkontaktní hry.
David Jablonovsky
14.9.2012
Ziva, zabavna, rozmanita, kvalitna hra. Hrac zazije mnozstvo zaujimavych rozhodnuti, utokov, komunikacie, presviedcania aj kooperacie. Vzdy ked sa nedari, da sa zacat znova s novou kombinaciou rasy a schopnosti - hra je na vzostupoch a padoch civilizacii postavena a tento princip funguje vyborne. Herna doba je cca 1-2 hodiny podla poctu a rychlosti hracov, pri prvom hrani sa treba zoznamit s jednotlivymi schopnostami a rasami, inak je hra velmi jednodcha a nasledne velmi chytlava. Vizualne mile fantasy krajinky a postavicky, nie je co vytknut. Aktualne podla mna jedna z najlepsich soft-strategickych hier s komunikaciou. Velka znovuhratelnost vdaka mnozstvu kombinacii schopnost / rasa.
Richard
3.9.2016
Zatiaľ jedna z najlepších hier, ktoré som hral. Výborná a hlavne veľmi transparentná herná mechanika, skvelý art, a zábavné kombinácie rás poskytujú skvelý podklad k vymakanej strategickej hre. Hra je veľmi dynamická, a každá nová hra môže priniesť nové a zaujímavé kombinácie rás. Teším sa na expanzie.
Kikus
17.8.2019
Hru sme hrali zatiaľ len dvaja a odohrali sme asi 2-3 hry. Pre nás je hra sklamanim, pri čítaní recenzií sme sa na ňu tešili avšak až natoľko nás nenadchla aby sme si ju znova zahrali. Snáď nabudúce keď budeme mať možnosť ju vyskúšať s viacerými hráčmi a znova preštudujeme privádla či sme všetko správne pochopili, alebo táto hra zrovna nie je naša šálka kávy :/
Ondrej
12.10.2020
Vyborna hra. Velmi pekne spracovanie, netrva prilis dlho. Mozem odporucit :)
6 Hodnotení
Herné rozšírenia
SmallWorld: Sky Islands
objednáme pre vás
29,99 €
SmallWorld: 6 Player Board
momentálne nedostupné
24,99 €
Smallworld - Tales and Legends
momentálne nedostupné
11,99 €
SmallWorld: Royal Bonus
momentálne nedostupné
8,99 €
SmallWorld Realms
momentálne nedostupné
26,99 €
Smallworld: River World
objednáme pre vás
22,99 €
SmallWorld: A Spider's Web
momentálne nedostupné
12,99 €
Smallworld - Leaders of Smallworld
momentálne nedostupné
5,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje