The Ancient World second edition
V dávno zabudnutých časoch terorizovali krajinu mocní titani. 5 kmeňov pred nimi unikalo celé storočia, ale časy sa menia. Rozrastajúce mestá žiadajú zmenu, búria sa proti teroru titanov a chcú zo sveta spraviť bezpečnejšie miesto na život.  V strategickej hre The Ancient World sa snažia hráči vybudovať väčšie a vplyvnejšie mesto než súperi a poraziť titanov. Vo svojich ťahoch posielajú hráči obyvateľov vykonať rôzne akcie a pomocou kariet vykonávajú útoky na titanov. Jednou z akcií, ktoré môžu obyvatelia vykonať je postaviť "Empire" kartu, ktorá prinesie danému hráčovi viac obyvateľstva, peňazí a schopností.  Vplyv mesta sa hodnotí podľa sád vlajok jednotlivých kmeňov. Každá Empire karta má minimálne jednu vlajku kmeňa a vlajky môžete získať aj porazením titana. Za sady vlajok hráči získavajú víťazné body. Hra trvá 6 kôl a hráč s najvyšším počtom bodov vyhráva hru.  
Odporúčaný vek:
13 rokov
Dĺžka hry:
90 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
56,99 €
Objednáme pre Vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Objednáme pre Vás
Predajňa BB: Objednáme pre Vás
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

V dávno zabudnutých časoch terorizovali krajinu mocní titani. 5 kmeňov pred nimi unikalo celé storočia, ale časy sa menia. Rozrastajúce mestá žiadajú zmenu, búria sa proti teroru titanov a chcú zo sveta spraviť bezpečnejšie miesto na život. 

V strategickej hre The Ancient World sa snažia hráči vybudovať väčšie a vplyvnejšie mesto než súperi a poraziť titanov. Vo svojich ťahoch posielajú hráči obyvateľov vykonať rôzne akcie a pomocou kariet vykonávajú útoky na titanov. Jednou z akcií, ktoré môžu obyvatelia vykonať je postaviť "Empire" kartu, ktorá prinesie danému hráčovi viac obyvateľstva, peňazí a schopností. 

Vplyv mesta sa hodnotí podľa sád vlajok jednotlivých kmeňov. Každá Empire karta má minimálne jednu vlajku kmeňa a vlajky môžete získať aj porazením titana. Za sady vlajok hráči získavajú víťazné body. Hra trvá 6 kôl a hráč s najvyšším počtom bodov vyhráva hru.

 

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
90 min.
Odporúčaný vek:
13+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Ryan Laukat
Rok vydania:
2019
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje