Cacao CZ
Hra Cacao Vás prenesie do exotického sveta s božským ovocím. Ako náčelník kmeňa musíte viesť Váš ľud, aby prosperoval pestovaním a obchodovaním s kakaom. A dosiahnete to tak, že svojím ľuďom priradíte prácu najlepšie ako viete. Každý hráč balíček kartičiek s robotníkmi, ktorí sú na stranách kartičky v rôznom počte. Na začiatku hry sú na stole 2 kartičky džungle, pole s kakaom a malý obchod. Z ostatných kartičiek džungle sa 2 otočia a zo zvyšných sa spraví doberací balíček. Hráč v každom kole položí jednu kartičku s robotníkmi na stôl vedľa jednej alebo viacerých kartičiek džungle; Ak sú dve kartičky robotníkov vedlá prázdneho miesta položí sa sem nová kartička džungle. Vaši robotníci sú nečinný; Ak položíte kartičku vedľa kakaa, tak dostanete jedno alebo dva kakaa za každého robotníka; Ak ste vedľa obchodu, môžete predať 1 kakao za každého robotníka podľa cenníka v obchode; Ak ste vedľa studne, dostanete vodu; Ak ste vedľa chrámu, robotníci tu zostanú do konca hry; atď. Potom si hráč dotiahne kartičky zo svojho balíčka. Hra končí keď všeci hráči položia všetky svoje kartičky. Hráči získajú (alebo stratia) body podľa ich zásoby vody a každý chrám odmení hráča, ktorý sem poslal najviac robotníkov. Hráč s najviac bodmi je víťaz.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
19,99 €
Dlhodobo nedostupné
Predajňa BA: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Hra Cacao Vás prenesie do exotického sveta s božským ovocím. Ako náčelník kmeňa musíte viesť Váš ľud, aby prosperoval pestovaním a obchodovaním s kakaom. A dosiahnete to tak, že svojím ľuďom priradíte prácu najlepšie ako viete.

Každý hráč balíček kartičiek s robotníkmi, ktorí sú na stranách kartičky v rôznom počte. Na začiatku hry sú na stole 2 kartičky džungle, pole s kakaom a malý obchod. Z ostatných kartičiek džungle sa 2 otočia a zo zvyšných sa spraví doberací balíček.

Hráč v každom kole položí jednu kartičku s robotníkmi na stôl vedľa jednej alebo viacerých kartičiek džungle; Ak sú dve kartičky robotníkov vedlá prázdneho miesta položí sa sem nová kartička džungle. Vaši robotníci sú nečinný; Ak položíte kartičku vedľa kakaa, tak dostanete jedno alebo dva kakaa za každého robotníka; Ak ste vedľa obchodu, môžete predať 1 kakao za každého robotníka podľa cenníka v obchode; Ak ste vedľa studne, dostanete vodu; Ak ste vedľa chrámu, robotníci tu zostanú do konca hry; atď. Potom si hráč dotiahne kartičky zo svojho balíčka.

Hra končí keď všeci hráči položia všetky svoje kartičky. Hráči získajú (alebo stratia) body podľa ich zásoby vody a každý chrám odmení hráča, ktorý sem poslal najviac robotníkov. Hráč s najviac bodmi je víťaz.

Obsah hry:
  • 44 kartičiek s robotníkmi
  • 4 drevené merače vody
  • 4 mapy dediny
  • 28 kartičky džungle
  • 20 žetónov kakaa
  • 48 zlatých mincí
  • pomocná karta pre každého hráča
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Phil Walker-Harding
Rok vydania:
2015
Hodnotenie hry
Margarétka
3.10.2017
Nenáročná hra, rýchlo sa do toho dostanete. Musíte porozmýšľať, čo je v danom kroku pre vás výhodnejšie, či predať kakao alebo si zobrať body za vodu alebo si postaviť chrám...na konci hry sa zrátajú zlatky, kto má najviac vyhráva. Hra trvá tak cca 15-20 minút. Dobre sa to dá zahrať aj vo dvojici, ale hrávame to aj v štvorke :)
1 Hodnotenie
Herné rozšírenia
Cacao - Chocolatl exp.
Objednáme pre Vás
12,99 €
Cacao: Diamante exp.
Skladom, odosielame ihneď
14,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje