Castles of Mad King Ludwig
Kráľ Ludvík II. Bavorský sa preslávil stavbou mimoriadne výstredných zámkov. Počas svojho panovania utratil celý svoj majetok a tiež veľa požičaných peňazí na to, aby uskutočnil svoje fantastické a bláznivé sny. Nakoniec bol vyhlásený za šialeného a bol zosadený z trónu. Deň na to zomrel za dodnes nevyjasnených okolností. Máte radi atmosféru stredovekých hradov a zámkov? Chceli by ste na niektorom bývať? Bývanie vám síce nezaručíme, ale v hre Castles of Mad King Ludwig (Zámky šíleného krále Ludvíka) máte možnosť si vlastný zámok aspoň postaviť. Hra je založená na princípe postupného budovania veľkolepých zámkov. Každý hráč sa snaží postaviť svoj zámok tak, aby čo najlepšie odpovedal rozmarom kráľa. Hráči vystupujú v roli staviteľov, ktorí okrem stavby svojho zámku ponúkajú za úplatky svoje služby aj ostatným hráčom. Body získavate za každú postavenú miestnosť a bonus za niektoré susedné. Samozrejme musíte pri stavbe dodržiavať obvyklé zásady. Na konci hry získate prémiu podľa toho, ako váš zámok odpovedá kráľovým požiadavkám. Tie sú vždy iné, ako sa na šialeného kráľa patrí :-). Hru odporúčame všetkým milovníkom logických skladačiek a hlavne tým, ktorí majú radi stredovek.
Odporúčaný vek:
13 rokov
Dĺžka hry:
90 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
54,99 €
Objednáme pre Vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Objednáme pre Vás
Predajňa BB: Objednáme pre Vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Kráľ Ludvík II. Bavorský sa preslávil stavbou mimoriadne výstredných zámkov. Počas svojho panovania utratil celý svoj majetok a tiež veľa požičaných peňazí na to, aby uskutočnil svoje fantastické a bláznivé sny. Nakoniec bol vyhlásený za šialeného a bol zosadený z trónu. Deň na to zomrel za dodnes nevyjasnených okolností.

Máte radi atmosféru stredovekých hradov a zámkov? Chceli by ste na niektorom bývať? Bývanie vám síce nezaručíme, ale v hre Castles of Mad King Ludwig (Zámky šíleného krále Ludvíka) máte možnosť si vlastný zámok aspoň postaviť.

Hra je založená na princípe postupného budovania veľkolepých zámkov. Každý hráč sa snaží postaviť svoj zámok tak, aby čo najlepšie odpovedal rozmarom kráľa. Hráči vystupujú v roli staviteľov, ktorí okrem stavby svojho zámku ponúkajú za úplatky svoje služby aj ostatným hráčom. Body získavate za každú postavenú miestnosť a bonus za niektoré susedné. Samozrejme musíte pri stavbe dodržiavať obvyklé zásady. Na konci hry získate prémiu podľa toho, ako váš zámok odpovedá kráľovým požiadavkám. Tie sú vždy iné, ako sa na šialeného kráľa patrí :-).

Hru odporúčame všetkým milovníkom logických skladačiek a hlavne tým, ktorí majú radi stredovek.

Obsah hry:

75 rôznych žetónov miestností
6 žetónov schodísk
9 žetónov chodieb
4 žetóny hál
24 žetónov kráľovských bonusov
76 mincí v hodnote 1 000 mariek
4 drevené označovacie kamene hráčov
1 veľký žetón Majstra staviteľa
4 prehľadové karty
27 kariet úloh
50 kariet miestností
1 obojstranný hrací plán
2 panely miestností
1 panel chodieb a schodísk
1 veža s bodovacou lištou
pravidlá hry

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
90 min.
Odporúčaný vek:
13+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Ted Alspach
Rok vydania:
2014
Herné rozšírenia
Castles of Mad King Ludwig: Secrets exp.
Skladom posledné kusy, odosielame ihneď
29,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje