Catan 3D Edition
Catan 3D Edition je luxusná verzia hry Osadníci z Katanu. Obsahuje 3D dieliky miest, hôr a ciest.  Osadníci z Katanu predstavujú ideálnu vstupnú bránu do kúzelného veľkého sveta moderných stolových hier. Hra má pomerne jednoduché pravidlá a zvládne ju naozaj každý. V hre je použitý úplne originálny herný princíp - stavba ciest, dedín a miest zo surovín, ktoré pomocou hodu kockami "ťažíte" pri už postavených sídlach. Na ostrove Katan sa vyskytuje päť druhov stavebného materiálu - drevo, tehly, ovce, obilie a kameň (ako sa u nás vžilo namiesto správnejšieho prekladu ruda či kov). Na každú stavbu potrebujete konkrétnu kombináciu niekoľkých druhov a kusov surovín. Možnosť obchodovania s protihráčmi dáva každému šancu poriadne "pumpnúť" toho, kto zháňa poslednú surovinu na dedinu či mesto. Ak sa nedarí dohodnúť s protihráčom, je možné skúsiť využiť niektorý z prístavov na hracom pláne. Pre úspech v hre je potrebné vhodné plánovanie rozvoja svojich dedín a miest, obchodnícky talent, ale aj aby na kockách aspoň občas padali tie "správne" čísla. Veľkou výhodou hry je hrací plán, ktorý sa na každú partiu zostavuje znovu zo šesťuholníkových polí. Nielenže každá hra je potom odlišná, ale navyše sa všetko v prípade potreby zmestí do malého sáčku. Osadníkov si tak môžete jednoducho vziať so sebou na dovolenku či víkendový výlet.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
45-90 min.
Počet hráčov:
3-4 hráči
Jazyk hry:
309,99 €
momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: momentálne nedostupné
Predajňa BB: momentálne nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Catan 3D Edition je luxusná verzia hry Osadníci z Katanu. Obsahuje 3D dieliky miest, hôr a ciest. 

Osadníci z Katanu predstavujú ideálnu vstupnú bránu do kúzelného veľkého sveta moderných stolových hier. Hra má pomerne jednoduché pravidlá a zvládne ju naozaj každý.

V hre je použitý úplne originálny herný princíp - stavba ciest, dedín a miest zo surovín, ktoré pomocou hodu kockami "ťažíte" pri už postavených sídlach. Na ostrove Katan sa vyskytuje päť druhov stavebného materiálu - drevo, tehly, ovce, obilie a kameň (ako sa u nás vžilo namiesto správnejšieho prekladu ruda či kov). Na každú stavbu potrebujete konkrétnu kombináciu niekoľkých druhov a kusov surovín. Možnosť obchodovania s protihráčmi dáva každému šancu poriadne "pumpnúť" toho, kto zháňa poslednú surovinu na dedinu či mesto. Ak sa nedarí dohodnúť s protihráčom, je možné skúsiť využiť niektorý z prístavov na hracom pláne. Pre úspech v hre je potrebné vhodné plánovanie rozvoja svojich dedín a miest, obchodnícky talent, ale aj aby na kockách aspoň občas padali tie "správne" čísla.

Veľkou výhodou hry je hrací plán, ktorý sa na každú partiu zostavuje znovu zo šesťuholníkových polí. Nielenže každá hra je potom odlišná, ale navyše sa všetko v prípade potreby zmestí do malého sáčku. Osadníkov si tak môžete jednoducho vziať so sebou na dovolenku či víkendový výlet.

Obsah hry:

19 šesťhranných dielov krajiny
6 rámov mora
9 dielikov prístavov
20 osád
16 miest
60 ciest
2 stojany na karty
95 kariet surovín
25 kariet rozvoja
4 karty s prehľadom cien za stavby
2 špeciálne bonusové karty
18 plastových žetónov s číslami
2 kocky
1 dielik zlodeja
pravidlá
almanach

Parametre:
Počet hráčov:
3-4 hráči
Dĺžka hry:
45-90 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Klaus Teuber
Rok vydania:
2021
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje