Osadníci z Katanu
Osadníci z Katanu predstavujú ideálnu vstupnú bránu do kúzelného veľkého sveta moderných stolových hier. Hra má pomerne jednoduché pravidlá a zvládne ju naozaj každý. V hre je použitý úplne originálny herný princíp - stavba ciest, dedín a miest zo surovín, ktoré pomocou hodu kockami "ťažíte" pri už postavených sídlach. Na ostrove Katan sa vyskytuje päť druhov stavebného materiálu - drevo, tehly, ovce, obilie a kameň (ako sa u nás vžilo namiesto správnejšieho prekladu ruda či kov). Na každú stavbu potrebujete konkrétnu kombináciu niekoľkých druhov a kusov surovín. Možnosť obchodovania s protihráčmi dáva každému šancu poriadne "pumpnúť" toho, kto zháňa poslednú surovinu na dedinu či mesto. Ak sa nedarí dohodnúť s protihráčom, je možné skúsiť využiť niektorý z prístavov na hracom pláne. Pre úspech v hre je potrebné vhodné plánovanie rozvoja svojich dedín a miest, obchodnícky talent, ale aj aby na kockách aspoň občas padali tie "správne" čísla. Veľkou výhodou hry je hrací plán, ktorý sa na každú partiu zostavuje znovu zo šesťuholníkových polí. Nielenže každá hra je potom odlišná, ale navyše sa všetko v prípade potreby zmestí do malého sáčku. Osadníkov si tak môžete jednoducho vziať so sebou na dovolenku či víkendový výlet.  
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
60-75 min.
Počet hráčov:
3-4 hráči
Jazyk hry:
38,29 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Osadníci z Katanu predstavujú ideálnu vstupnú bránu do kúzelného veľkého sveta moderných stolových hier. Hra má pomerne jednoduché pravidlá a zvládne ju naozaj každý.

V hre je použitý úplne originálny herný princíp - stavba ciest, dedín a miest zo surovín, ktoré pomocou hodu kockami "ťažíte" pri už postavených sídlach. Na ostrove Katan sa vyskytuje päť druhov stavebného materiálu - drevo, tehly, ovce, obilie a kameň (ako sa u nás vžilo namiesto správnejšieho prekladu ruda či kov). Na každú stavbu potrebujete konkrétnu kombináciu niekoľkých druhov a kusov surovín. Možnosť obchodovania s protihráčmi dáva každému šancu poriadne "pumpnúť" toho, kto zháňa poslednú surovinu na dedinu či mesto. Ak sa nedarí dohodnúť s protihráčom, je možné skúsiť využiť niektorý z prístavov na hracom pláne. Pre úspech v hre je potrebné vhodné plánovanie rozvoja svojich dedín a miest, obchodnícky talent, ale aj aby na kockách aspoň občas padali tie "správne" čísla.

Veľkou výhodou hry je hrací plán, ktorý sa na každú partiu zostavuje znovu zo šesťuholníkových polí. Nielenže každá hra je potom odlišná, ale navyše sa všetko v prípade potreby zmestí do malého sáčku. Osadníkov si tak môžete jednoducho vziať so sebou na dovolenku či víkendový výlet.

 

Obsah hry:

19 šesťhranných dielov s rôznymi typmi krajiny, 6 častí rámu, 95 kariet so surovinami, 25 akčných kariet, 4 karty so stavebnými nákladmi, 2 zvláštne karty, 96 figúrok hráčov, 2 priehradky na karty, figúrku zlodeja, 2 kocky, 18 žetónov s číslami.

Parametre:
Počet hráčov:
3-4 hráči
Dĺžka hry:
60-75 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Klaus Teuber
Rok vydania:
1995
Hodnotenie hry
zblnko
4.10.2012
Super hra :).
maťuldo
25.5.2013
Dobrá hra, len nehrávať moc často lebo skoro omrzí :-)
sss
26.12.2013
Super, odporucam
Katka
17.4.2015
Návyková hra, nejaký čas sme ju hrávali takmer každý deň. Potom nás síce na chvíľu omrzela, ale netrvalo to dlho a vrátili sme sa k nej. Síce nie tak často ako kedysi, ale na žiadnej dovolenke rozhodne nesmie chýbať. Trvá síce asi hodinku, kým sa dohrá, ale rozhodne stojí za to.
3.11.2017
My ju uz mame doma asi 4.rok a mame ju velmi radi.najnovsie ju s nami drvi uz aj nas 5 rocny syn.
tom_game
11.3.2018
Osadníci z Katanu sú skvelou spoločenskou hrou nie len pre aktívnych hráčov, ale aj pre tých ktorý chcú so spoločenskými hrami ešte len začať. Majú jednoduché pravidlá, prijateľnú hraciu dobu (samozrejme že to závisí od šikovnosti hráčov) a skvelé je na tom, že aj keď nie ste na ťahu, môžete sa aktívne zapájať do obchodovania so spoluhráčmi a vytvárať tak rôzne taktiky na rozširovanie svojich dedín či miest. Túto hru zvládnu aj menšie deti, takže je skvelá na rodinné spoločenské večery (100 krát lepšie ako vysedávanie pri telke či PC) a vďaka nutnosti obchodovania sa rozvíjajú komunikačné a hlavne vyjednávacie zručnosti :-D Hrací plán je variabilný, takže žiadna hra nebude taká istá.
Martin
1.9.2018
Super hra pre zaciatocnikov. Tu som nasiel super opis o cok je a ako funguje. http://cajovnaabarat.sk/2018/08/31/osadnici-z-katanu/
Peter Komáromy
28.6.2020
Túto hru hrávame s priateľkou veľmi často, oboch zaujala, prudko hrateľná vo dvoch, troch alebo štyroch hráčoch
Mirka
13.10.2023
Samozrejme že skvelá hra, ešte lepšia je s doplnkami! Všetci si ju veľmi rýchlo obľúbia- rôzne vekové kategórie. Najlepší biznis je obchodovanie počas hry!
9 Hodnotení
Herné rozšírenia
Osadníci z Katanu - Doplnková sada pre 5 a 6 hráčov
skladom, odosielame čo najskôr
23,99 €
Osadníci z Katanu - Zámořské objevy
momentálne nedostupné
38,29 €
Osadníci z Katanu - Města a rytíři
predobjednávka
38,29 €
Osadníci z Katanu - Kupci a barbaři
momentálne nedostupné
38,29 €
Osadníci z Katanu - Námorníci
skladom, odosielame čo najskôr
38,29 €
Catan: Soccer Fever Scenario
momentálne nedostupné
19,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje