Osadníci z Katanu - Námorníci
Samostatne nehrateľné rozšírenie hry Osadníci z Katanu, ktoré do hry prináša prvok mora a lodí. Vietor napína plachty a pred Vami sa rozprestiera šíre more. K stavbe lodí potrebujete drevo a vlnu. Lode sa umiestňujú rovnako ako cesty na spojnicu dvoch šesťhranných polí. Vaše lode môžu plávať pozdĺž pobrežia, alebo na voľnom mori. Vyrazte na more k neprebádaným ostrovom! Územie Katanu je tentokrát omnoho väčšie. O jeho rozlohe rozhodujete Vy! Toto rozšírenie obsahuje skladací rám, ktorý je vhodný pre rôzne veľké územia jednotlivých scenárov. Už neváhajte! Čaká na Vás 11 nových dobrodružstiev. Postavte loď a vydajte sa na more. Objavujte ostrovnú ríšu Katan. Vymýšľajte si svoje vlastné scenáre. Toto rozšírenie je ideálne pre uplatnenie vlastnej kreativity. K tejto sade patrí ešte pirátska loď – čierna ako smola. Iste pre Vás bude inšpiráciou. Vytvárajte vlastné scenáre, či už s pirátmi alebo bez nich. Poznámka: Hru nemožno hrať samostatne a je potrebné mať aj základnú hru Osadníci z Katanu.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
60-120 min.
Počet hráčov:
3-4 hráči
Jazyk hry:
38,29 €
skladom posledné kusy
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Samostatne nehrateľné rozšírenie hry Osadníci z Katanu, ktoré do hry prináša prvok mora a lodí.

Vietor napína plachty a pred Vami sa rozprestiera šíre more.

K stavbe lodí potrebujete drevo a vlnu. Lode sa umiestňujú rovnako ako cesty na spojnicu dvoch šesťhranných polí. Vaše lode môžu plávať pozdĺž pobrežia, alebo na voľnom mori. Vyrazte na more k neprebádaným ostrovom!

Územie Katanu je tentokrát omnoho väčšie. O jeho rozlohe rozhodujete Vy! Toto rozšírenie obsahuje skladací rám, ktorý je vhodný pre rôzne veľké územia jednotlivých scenárov.

Už neváhajte! Čaká na Vás 11 nových dobrodružstiev. Postavte loď a vydajte sa na more. Objavujte ostrovnú ríšu Katan. Vymýšľajte si svoje vlastné scenáre. Toto rozšírenie je ideálne pre uplatnenie vlastnej kreativity.

K tejto sade patrí ešte pirátska loď – čierna ako smola. Iste pre Vás bude inšpiráciou. Vytvárajte vlastné scenáre, či už s pirátmi alebo bez nich.

Poznámka: Hru nemožno hrať samostatne a je potrebné mať aj základnú hru Osadníci z Katanu.

Parametre:
Počet hráčov:
3-4 hráči
Dĺžka hry:
60-120 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Klaus Teuber
Rok vydania:
1997
Hodnotenie hry
Kamil Dubík
28.12.2014
Rozšírenie som kúpil len prednedávnom a zahrali sme si teda len niekoľko hier. Moje hodnotenie tak odráža skôr prvé dojmy, než celkové vyznenie. Budem preto stručnejší: Rozšírenie som kúpil len prednedávnom a zahrali sme si teda len niekoľko hier. Moje hodnotenie tak odráža skôr prvé dojmy, než celkové vyznenie. Budem preto stručnejší: Námorníci sa okamžite ujali a s kamarátmi sme pokračovali znova a znova. Herná plocha osadníkov je o poznanie väčšia a dodáva nové možnosti expandovania vašej osady. Veľmi pozitívne by som hodnotil spracovanie (dobrý kartón, veľmi sympatické obrázky, pomerne dobre spracované pravidlá) a samotnú náplň. Toto rozšírenie je jedno z tých, ktoré by som tipoval že sa objavia medzi prvými, keďže perfektne sedí k celkovej atmosfére a nijak radikálne nemení zabehnuté herné mechanizmy. Zatiaľ sme hrali len jeden z deviatich scenárov, ale je zjavné, že variácií hernej plochy a miernych obmien v pravidlách sa dá urobiť naozaj množstvo. Čo vlastne hra prináša: predovšetkým lode, pôsobenie pirátov, nové hexy (zlatonosná rieka) a možnosť objavovania (napr.: ostrov v hmle). Ako jediný zápor by som spomenul len pomerne vysokú cenu nato, že väčšina obsahu je len z kartónu, i keď plastové lode hre dodávajú nový rozmer. Toto rozšírenie by som odporúčal ako veľmi univerzálne, zvlášť keď nechcete drasticky meniť vyznenie hry (zatiaľ nás oslovilo viac než "Kupci a barbari"!). Verím, že je jednoduché na pochopenie aj pre menších hráčov.
Kikus
17.8.2019
Rozšírenie Námorníci pridáva do hry loďky a možnosť objavovať nové ostrovy, čo prináša množstvo bodov. Oproti rozšíreniu Mesta a rytieri je toto rozšírenie spestrením základnej hry a nepridáva až tak na náročnosti. Ak máte radšej pohodovejsi typ hier, toto rozšírenie určite neprehliadnite.
2 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje