Osadníci z Katanu - Města a rytíři
Divoké hordy Barbarov ohrozujú ostrov Katan! Prilákalo ich bohatstvo katanských miest. Barbarská flotila sa blíži. Keď Barbari zaútočia, musia sa rytieri zjednotiť a postaviť sa im. Pokiaľ sú príliš slabí, Barbari vyrabujú mestá a tie sa potom znova stanú dedinami. Katanské mestá zažívajú rozkvet, rozrastajú sa až do metropol. K mestskej výstavbe sú potrebné nové karty – obchodný tovar. Stavajú sa budovy v troch oblastiach: obchod, politika, veda. S každou novou stavbou vzrastajú šance na nové karty pokroku, ktoré hráčom umožňujú hlbšie zasahovať do hry a ovplyvniť jej výsledky. Toto rozšírenie je pre skúsených hráčov od 12 rokov. Nevyhnutná je dobrá znalosť pravidiel základnej verzie. Rozvinutosť hry predlžuje hernú dobu o 1 hodinu. Zažijete však nové dobrodružstvá. Poznámka: Hru nemožno hrať samostatne a je potrebné mať aj základnú hru Osadníci z Katanu. Toto rozšírenie je kombinovateľné so všetkými plastovými edíciami (od roku 2003). Nie je kompatibilné so staršou drevenou edíciou.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
60-120 min.
Počet hráčov:
3-4 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
29,99 €
Momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Momentálne nedostupné
Predajňa BB: Momentálne nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Divoké hordy Barbarov ohrozujú ostrov Katan! Prilákalo ich bohatstvo katanských miest. Barbarská flotila sa blíži. Keď Barbari zaútočia, musia sa rytieri zjednotiť a postaviť sa im. Pokiaľ sú príliš slabí, Barbari vyrabujú mestá a tie sa potom znova stanú dedinami.

Katanské mestá zažívajú rozkvet, rozrastajú sa až do metropol. K mestskej výstavbe sú potrebné nové karty – obchodný tovar. Stavajú sa budovy v troch oblastiach: obchod, politika, veda. S každou novou stavbou vzrastajú šance na nové karty pokroku, ktoré hráčom umožňujú hlbšie zasahovať do hry a ovplyvniť jej výsledky.

Toto rozšírenie je pre skúsených hráčov od 12 rokov. Nevyhnutná je dobrá znalosť pravidiel základnej verzie. Rozvinutosť hry predlžuje hernú dobu o 1 hodinu. Zažijete však nové dobrodružstvá.

Poznámka: Hru nemožno hrať samostatne a je potrebné mať aj základnú hru Osadníci z Katanu. Toto rozšírenie je kombinovateľné so všetkými plastovými edíciami (od roku 2003). Nie je kompatibilné so staršou drevenou edíciou.

Parametre:
Počet hráčov:
3-4 hráči
Dĺžka hry:
60-120 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Klaus Teuber
Rok vydania:
1998
Hodnotenie hry
Kikus
17.8.2019
Rozšírenie Mesta a rytieri určite pridá hre na obtiažnosti a taktiež predĺži hraciu dobu oproti základnej hre. Odporúčam kúpiť všetkým ktorý majú radi hru Osadníci avšak základná verzia sa im už obohrala. Nové herné komponenty rytierov donútia ľudí aby rozmýšľali strategickejsie.
Lolo
19.5.2013
suverenne najlepsie a najzabavnejsie rozsirenie, bez ktoreho posobi zakladna hra ako prvy tutorial level celej hry.
2 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje