Osadníci z Katanu - Města a rytíři
Divoké hordy Barbarov ohrozujú ostrov Katan! Prilákalo ich bohatstvo katanských miest. Barbarská flotila sa blíži. Keď Barbari zaútočia, musia sa rytieri zjednotiť a postaviť sa im. Pokiaľ sú príliš slabí, Barbari vyrabujú mestá a tie sa potom znova stanú dedinami. Katanské mestá zažívajú rozkvet, rozrastajú sa až do metropol. K mestskej výstavbe sú potrebné nové karty – obchodný tovar. Stavajú sa budovy v troch oblastiach: obchod, politika, veda. S každou novou stavbou vzrastajú šance na nové karty pokroku, ktoré hráčom umožňujú hlbšie zasahovať do hry a ovplyvniť jej výsledky. Toto rozšírenie je pre skúsených hráčov od 12 rokov. Nevyhnutná je dobrá znalosť pravidiel základnej verzie. Zažijete tu nové dobrodružstvá. Poznámka: Hru nemožno hrať samostatne a je potrebné mať základnú hru Osadníci z Katanu. Toto rozšírenie je kombinovateľné so všetkými plastovými edíciami (od roku 2003). Nie je kompatibilné so staršou drevenou edíciou.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
60-120 min.
Počet hráčov:
3-4 hráči
Jazyk hry:
38,29 €
predobjednávka
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: predobjednávka
Predajňa BB: predobjednávka
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Divoké hordy Barbarov ohrozujú ostrov Katan! Prilákalo ich bohatstvo katanských miest. Barbarská flotila sa blíži. Keď Barbari zaútočia, musia sa rytieri zjednotiť a postaviť sa im. Pokiaľ sú príliš slabí, Barbari vyrabujú mestá a tie sa potom znova stanú dedinami.

Katanské mestá zažívajú rozkvet, rozrastajú sa až do metropol. K mestskej výstavbe sú potrebné nové karty – obchodný tovar. Stavajú sa budovy v troch oblastiach: obchod, politika, veda. S každou novou stavbou vzrastajú šance na nové karty pokroku, ktoré hráčom umožňujú hlbšie zasahovať do hry a ovplyvniť jej výsledky.

Toto rozšírenie je pre skúsených hráčov od 12 rokov. Nevyhnutná je dobrá znalosť pravidiel základnej verzie. Zažijete tu nové dobrodružstvá.

Poznámka: Hru nemožno hrať samostatne a je potrebné mať základnú hru Osadníci z Katanu. Toto rozšírenie je kombinovateľné so všetkými plastovými edíciami (od roku 2003). Nie je kompatibilné so staršou drevenou edíciou.

Obsah hry:

4 dosky rozvoja miest
60 žetónov rozvoja
1 prístupová cesta pre barbarskú loď
36 kariet obchodníkov s tovarom
54 kariet pokroku
6 kariet s víťaznými bodmi
72 figúrok pre hráčov
1 figúrka obchodníka
1 figúrka lode barbarov
2 prriehradky na karty
2 hracie kocky
4 karty stavebných nákladov
4 krabičky na figúrky
pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
3-4 hráči
Dĺžka hry:
60-120 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Klaus Teuber
Rok vydania:
1998
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
Lolo
19.5.2013
suverenne najlepsie a najzabavnejsie rozsirenie, bez ktoreho posobi zakladna hra ako prvy tutorial level celej hry.
Kikus
17.8.2019
Rozšírenie Mesta a rytieri určite pridá hre na obtiažnosti a taktiež predĺži hraciu dobu oproti základnej hre. Odporúčam kúpiť všetkým ktorý majú radi hru Osadníci avšak základná verzia sa im už obohrala. Nové herné komponenty rytierov donútia ľudí aby rozmýšľali strategickejsie.
Sára Gurová
28.12.2021
Osadníci z Katanu je dobrá hra sama o sebe, no toto rozšírenie posunulo hru na úplne iný level. Ak ste už obohratí základnej hry, tak rozšírenie Mestá a rytieri z toho spraví takmer novú hru s princípmi a základom, ktorý už poznáte. Je tam veľa nových možností ako získavať body a karty. Samozrejme sa s rozšírením zvyšuje aj náročnosť. Naozaj vrelo odporúčam všetkým hráčom, ktorým už Osadníci z Katanu neprídu až tak zaujímavý.
3 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje