Comanchería: Vzestup a pád říše Komančů
Comanchería: Vzestup a pád říše Komančů je historická hra pre jedného hráča. Hráč sa v nej stáva náčelníkom, ktorý sa snaží odolávať útokom znepriatelených kmeňov a koloniálnym mocnostiam. Táto vojnová hra nadväzuje na princípy hry Navajo Wars.  Vašou úlohou bude dobiť  a ovládnuť južné pláne severnej Ameriky. Ale nebude to jednoduché! V ceste za ovládnutím lovísk vám budú stáť agresívne severné kmene Osedžov, Póniov, Čejeňov a Arapahov. Kolónia Nového Mexika na západe má expanzívne ambície. Na juhu leží Mexiko a jeho nová kolónia Texas. A na východe leží vôbec najväčšia hrozba zo všetkých – Spojené štáty americké. Tvárou v tvar veľkej presile koloniálnych mocností budete musieť využiť svoju mobilitu a preukázať taktickú zdatnosť ku dobytiu a potom k udržaniu svojej ríše proti nekončiacej vlne nepriateľských vpádov. V priebehu hry sa stanete svedkami historických udalostí - otvorenia Santaféskej cesty, vydania Zákona o vysťahovaní Indiánov, založenie Texaskej republiky alebo vypuknutie americkej občianskej vojny – všetko ale tentokrát z nového pohľadu Vládcov južných plání!
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
120 min.
Počet hráčov:
1 hráč
Jazyk hry:
61,99 €
Predobjednávka
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Predobjednávka
Predajňa BB: Predobjednávka
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Comanchería: Vzestup a pád říše Komančů je historická hra pre jedného hráča. Hráč sa v nej stáva náčelníkom, ktorý sa snaží odolávať útokom znepriatelených kmeňov a koloniálnym mocnostiam. Táto vojnová hra nadväzuje na princípy hry Navajo Wars. 

Vašou úlohou bude dobiť  a ovládnuť južné pláne severnej Ameriky. Ale nebude to jednoduché! V ceste za ovládnutím lovísk vám budú stáť agresívne severné kmene Osedžov, Póniov, Čejeňov a Arapahov. Kolónia Nového Mexika na západe má expanzívne ambície. Na juhu leží Mexiko a jeho nová kolónia Texas. A na východe leží vôbec najväčšia hrozba zo všetkých – Spojené štáty americké.

Tvárou v tvar veľkej presile koloniálnych mocností budete musieť využiť svoju mobilitu a preukázať taktickú zdatnosť ku dobytiu a potom k udržaniu svojej ríše proti nekončiacej vlne nepriateľských vpádov. V priebehu hry sa stanete svedkami historických udalostí - otvorenia Santaféskej cesty, vydania Zákona o vysťahovaní Indiánov, založenie Texaskej republiky alebo vypuknutie americkej občianskej vojny – všetko ale tentokrát z nového pohľadu Vládcov južných plání!

Obsah hry:

1 pevná herná mapa s rozmermi 56 x 88 cm
24 kariet kulturného vývoja
84 kariet rozvoja
1 pravidlá a sprievodca hrou
25 vojnových kariet
2 pláta žetónov
2 referenčné karty
4 historické karty
3 šesťstenné kocky

Parametre:
Počet hráčov:
1 hráč
Dĺžka hry:
120 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Joel Toppen
Rok vydania:
2022
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje