Cortex 3
Vyzvite svojich súperov na súboj mozgových závitov! Cortex 3 je ďalší z populárnej sady postrehových hier Cortex. V prvých Cortexoch hráči okrem iného mohli uplatniť svoje hmatové schopnosti, v tomto treťom Cortexe si zasa majú možnosť precvičiť čuch. Poznáte po čuchu napríklad jahody? Ukážte, že na to máte! Cieľ hry: Všetci hráči hrajú proti sebe pomocou 8 rôznych úloh, ktoré precvičujú rôzne funkcie mozgu. Kto  prvý získa 4 dieliky puzzle a zloží z nich mozog, vyhráva. Príprava hry: Na stôl sa položí 10 voňavých kariet. Všetci hráči si ich môžu ovoňať.  Potom sa plastické karty odložia nabok. Karty s úlohami a čuchové karty s výzvou sa zamiešajú a položia doprostred stola. Zadná strana týchto kariet ukazuje, či ide o kartu s úlohou, alebo o čuchovú kartu s výzvou. Priebeh hry: Hru začína najmladší hráč obrátením prvej karty z balíčka. Ak sa hráč domnieva, že pozná správne riešenie, čo najrýchlejšie položí ruku na kartu. Potom odpovie a dá ruku preč z karty, aby sa dalo overiť, či je odpoveď správna. Každý hráč smie odpovedať len jedenkrát počas jedného kola. Správna odpoveď: Hráč získa kartu a položí ju obrázkom dole pred seba. Pozor: hráč smie mať pred sebou maximálne štyri karty. Keby si hráč chcel ponechať kartu, ktorú práve vyhral, ale má už pred sebou položené štyri karty, musí jednu zo svojich kariet odložiť. Ak má hráč pred sebou položené dve identické karty (rovnaká zadná strana), môže ich vymeniť za jeden dielik puzzle mozgu. Nesprávna odpoveď: Ak hráč odpovie nesprávne, odloží kartu a v ďalšom kole nesmie odpovedať. Koniec hry: Ten, kto prvý zostaví všetky štyri dieliky puzzle mozgu, zvíťazí.  
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
15 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
12,99 €
Skladom posledné kusy, odosielame ihneď
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Vyzvite svojich súperov na súboj mozgových závitov!

Cortex 3 je ďalší z populárnej sady postrehových hier Cortex. V prvých Cortexoch hráči okrem iného mohli uplatniť svoje hmatové schopnosti, v tomto treťom Cortexe si zasa majú možnosť precvičiť čuch. Poznáte po čuchu napríklad jahody? Ukážte, že na to máte!

Cieľ hry:

Všetci hráči hrajú proti sebe pomocou 8 rôznych úloh, ktoré precvičujú rôzne funkcie mozgu. Kto  prvý získa 4 dieliky puzzle a zloží z nich mozog, vyhráva.

Príprava hry:

Na stôl sa položí 10 voňavých kariet. Všetci hráči si ich môžu ovoňať.  Potom sa plastické karty odložia nabok. Karty s úlohami a čuchové karty s výzvou sa zamiešajú a položia doprostred stola. Zadná strana týchto kariet ukazuje, či ide o kartu s úlohou, alebo o čuchovú kartu s výzvou.

Priebeh hry:

Hru začína najmladší hráč obrátením prvej karty z balíčka. Ak sa hráč domnieva, že pozná správne riešenie, čo najrýchlejšie položí ruku na kartu. Potom odpovie a dá ruku preč z karty, aby sa dalo overiť, či je odpoveď správna. Každý hráč smie odpovedať len jedenkrát počas jedného kola.

Správna odpoveď:

Hráč získa kartu a položí ju obrázkom dole pred seba. Pozor: hráč smie mať pred sebou maximálne štyri karty. Keby si hráč chcel ponechať kartu, ktorú práve vyhral, ale má už pred sebou položené štyri karty, musí jednu zo svojich kariet odložiť. Ak má hráč pred sebou položené dve identické karty (rovnaká zadná strana), môže ich vymeniť za jeden dielik puzzle mozgu.

Nesprávna odpoveď:

Ak hráč odpovie nesprávne, odloží kartu a v ďalšom kole nesmie odpovedať.

Koniec hry:

Ten, kto prvý zostaví všetky štyri dieliky puzzle mozgu, zvíťazí.

 

Obsah hry:
  • 90 kariet s úlohami
  • 6 puzzle mozgu - celkom 24 častí
  • cz a sk pravidlá.
Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
15 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Rok vydania:
2018
Hodnotenie hry
Daniela
3.12.2018
Túto hru si prial môj synovec k meninám a hneď sme ju aj vyskúšali - oboch nás veľmi bavila, zahrajú si ju deti aj dospelí. Úlohy boli pestré a dobre sme sa zabavili. Nie sú potrebné nijaké špeciálne vedomosti, takže sa pokojne môže stať, že vás aj malé dieťa ľahko porazí. :)
1 Hodnotenie
Podobné hry
Skladom, odosielame čím skôr
11,99 €
Skladom, odosielame čím skôr
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje