Cortex Harry Potter EN
Vyzvite priateľov a rodinu a porovnajte s nimi svoje schopnosti v 8 rôznych kúzelníckych disciplínach, v ktorých budete využívať a precvičovať mozgovú kapacitu. O akých disciplínach je reč? Je to súboj kúziel, jedinečný patrón, čarovný kruh a mnoho ďalších! Cortex Harry Potter je kartová hra, v ktorej hrajú všetci hráči naraz. Po otočení prvej karty v balíčku sa na ňu všetci hráči pozerajú a snažia sa nájsť správnu odpoveď. Pokiaľ si niektorí z hráčov myslí, že ju pozná, okamžite položí ruku na kartu a povie odpoveď. Potom kartu odokryje a ostatní hráči overia, či je jeho odpoveď skutočne správna. Hráčovi je povolená iba jedna odpoveď na kolo, tzn. že nemôže len tak skúšať tipovať a povedať za sebou viacero variant odpovedí. Za správnu odpoveď získa danú kartu. Akonáhle má 2 rovnaké karty (rovnaká zadná strana), môže ich vymeniť za jeden dielik puzzle erbu Rokfortu. Víťazom sa stane ten, kto ako prvý získa 4 dieliky puzzle Rokfortu a zloží z nich kompletný erb. Hra ponúka aj 10 unikátnych reliéfnych hmatových kariet. Pred hrou ich všetci hráči môžu vidieť približne 30 sekúnd a môžu si ich aj ohmatať. Potom sa plastické karty odložia nabok. Karty s úlohami a dotykové karty s výzvou sa zamiešajú a položia doprostred stola. Zadná strana týchto kariet ukazuje, či ide o kartu s úlohou, alebo o dotykovú kartu s výzvou . Dotyková výzva - Táto karta umožňuje hráčovi, ktorý vyhral predchádzajúcu kartu, splniť dotykovú výzvu. Ostatní hráči zvolia jednu kartu z balíčka 10 plastických kariet a položia ju lícom dole pred hráča. Hráč má 10 sekúnd na to, aby uhádol pomocou hmatu predmet alebo štruktúru na karte. Môže odpovedať len raz (napríklad basketbalová lopta). Ak je odpoveď správna, získa hráč dielik pre puzzle mozgu. Plastická karta sa vráti späť do balíčka. Ak je odpoveď nesprávna, pokračuje hra jednoducho ďalšou kartou ako obvykle.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
15 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
16,99 €
objednáme pre vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: objednáme pre vás
Predajňa BB: objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Vyzvite priateľov a rodinu a porovnajte s nimi svoje schopnosti v 8 rôznych kúzelníckych disciplínach, v ktorých budete využívať a precvičovať mozgovú kapacitu. O akých disciplínach je reč? Je to súboj kúziel, jedinečný patrón, čarovný kruh a mnoho ďalších!

Cortex Harry Potter je kartová hra, v ktorej hrajú všetci hráči naraz. Po otočení prvej karty v balíčku sa na ňu všetci hráči pozerajú a snažia sa nájsť správnu odpoveď. Pokiaľ si niektorí z hráčov myslí, že ju pozná, okamžite položí ruku na kartu a povie odpoveď. Potom kartu odokryje a ostatní hráči overia, či je jeho odpoveď skutočne správna. Hráčovi je povolená iba jedna odpoveď na kolo, tzn. že nemôže len tak skúšať tipovať a povedať za sebou viacero variant odpovedí. Za správnu odpoveď získa danú kartu. Akonáhle má 2 rovnaké karty (rovnaká zadná strana), môže ich vymeniť za jeden dielik puzzle erbu Rokfortu. Víťazom sa stane ten, kto ako prvý získa 4 dieliky puzzle Rokfortu a zloží z nich kompletný erb.

Hra ponúka aj 10 unikátnych reliéfnych hmatových kariet. Pred hrou ich všetci hráči môžu vidieť približne 30 sekúnd a môžu si ich aj ohmatať. Potom sa plastické karty odložia nabok. Karty s úlohami a dotykové karty s výzvou sa zamiešajú a položia doprostred stola. Zadná strana týchto kariet ukazuje, či ide o kartu s úlohou, alebo o dotykovú kartu s výzvou .

Dotyková výzva - Táto karta umožňuje hráčovi, ktorý vyhral predchádzajúcu kartu, splniť dotykovú výzvu. Ostatní hráči zvolia jednu kartu z balíčka 10 plastických kariet a položia ju lícom dole pred hráča. Hráč má 10 sekúnd na to, aby uhádol pomocou hmatu predmet alebo štruktúru na karte. Môže odpovedať len raz (napríklad basketbalová lopta). Ak je odpoveď správna, získa hráč dielik pre puzzle mozgu. Plastická karta sa vráti späť do balíčka. Ak je odpoveď nesprávna, pokračuje hra jednoducho ďalšou kartou ako obvykle.

Obsah hry:

90 kariet (74 kariet s úlohami, 6 hmatových kariet výziev, 10 reliéfnych hmatových kariet)
6 puzzle Rokfortu (24 dielikov)
pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
15 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Johan Benvenuto, Nicolas Bourgoin
Rok vydania:
2022
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje