Cortex Challenge GEO CZ/SK
Cortex Chalenge je nová séria postrehových hier, ktorá precvičí vaše mozgové závity. Čaká na vás 8 rôznych typov úloh, ktoré sa budete snažiť vyriešiť skôr ako vaši súperi. Kto získa dve kartičky z jedného typu úloh, získa štvrtinku mozgu. Komu sa ako prvému podarí dokočiť celý mozog, vyhráva. Popis 8 typov úloh: Pamäť - Prikry kartu rukou. Bez toho, aby si dal ruku dole z karty, vymenuj 3 krajiny, ktoré sú predstavené pomocou obrázkov na karte. (Napríklad Austrália, Brazília, Egypt) Labyrint - Ktorá krajina alebo mesto má správne prepojené symboly na karte? (Napríklad Španielsko) Štáty - Na ktorom tvare krajiny je vyobrazená jeho vlastná zástava? (Napríklad Nemecko) Zástavy - Ktorá z troch zástav patrí vyobrazenému obrysu krajiny? (Napríklad Brazília, riešenie B) Páry - Ktorá krajina je na karte zastúpená dvomi symbolmi? (Napríklad Taliansko) Čo sem nepatrí? - Všetky prvky okrem jedného patria k nejakej krajine. Ktorý k žiadnej nepatrí? (Napríklad chlieb) Obyvateľstvo - Ktorá z troch krajín alebo skupina krajín má najväčší počet obyvateľov? (Napríklad Japonsko) Dotyková výzva - Táto karta umožňuje hráčovi, ktorý vyhral predchádzajúcu kartu, splniť dotykovú výzvu. Ostatní hráči zvolia jednu kartu z balíčka 10 plastických kariet a položia ju lícom dole pred hráča. Hráč má 10 sekúnd na to, aby uhádol pomocou hmatu predmet alebo štruktúru na karte. Môže odpovedať len raz (napríklad eurová  minca). Ak je odpoveď správna, získa hráč dielik pre puzzle mozgu. Plastická karta sa vráti späť do balíčka. Ak je odpoveď nesprávna, pokračuje hra jednoducho ďalšou kartou ako obvykle.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
15 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
12,99 €
Dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Cortex Chalenge je nová séria postrehových hier, ktorá precvičí vaše mozgové závity. Čaká na vás 8 rôznych typov úloh, ktoré sa budete snažiť vyriešiť skôr ako vaši súperi. Kto získa dve kartičky z jedného typu úloh, získa štvrtinku mozgu. Komu sa ako prvému podarí dokočiť celý mozog, vyhráva.

Popis 8 typov úloh:

 1. Pamäť - Prikry kartu rukou. Bez toho, aby si dal ruku dole z karty, vymenuj 3 krajiny, ktoré sú predstavené pomocou obrázkov na karte. (Napríklad Austrália, Brazília, Egypt)
 2. Labyrint - Ktorá krajina alebo mesto má správne prepojené symboly na karte? (Napríklad Španielsko)
 3. Štáty - Na ktorom tvare krajiny je vyobrazená jeho vlastná zástava? (Napríklad Nemecko)
 4. Zástavy - Ktorá z troch zástav patrí vyobrazenému obrysu krajiny? (Napríklad Brazília, riešenie B)
 5. Páry - Ktorá krajina je na karte zastúpená dvomi symbolmi? (Napríklad Taliansko)
 6. Čo sem nepatrí? - Všetky prvky okrem jedného patria k nejakej krajine. Ktorý k žiadnej nepatrí? (Napríklad chlieb)
 7. Obyvateľstvo - Ktorá z troch krajín alebo skupina krajín má najväčší počet obyvateľov? (Napríklad Japonsko)
 8. Dotyková výzva - Táto karta umožňuje hráčovi, ktorý vyhral predchádzajúcu kartu, splniť dotykovú výzvu. Ostatní hráči zvolia jednu kartu z balíčka 10 plastických kariet a položia ju lícom dole pred hráča. Hráč má 10 sekúnd na to, aby uhádol pomocou hmatu predmet alebo štruktúru na karte. Môže odpovedať len raz (napríklad eurová  minca). Ak je odpoveď správna, získa hráč dielik pre puzzle mozgu. Plastická karta sa vráti späť do balíčka. Ak je odpoveď nesprávna, pokračuje hra jednoducho ďalšou kartou ako obvykle.

Obsah hry:
 • 74 kariet s úlohami
 • 6 dotykových kariet s výzvou
 • 10 plastických kariet
 • 6 puzzle mozgu - celkom 24 častí
 • pravidlá.
Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
15 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Rok vydania:
2016
Hodnotenie hry
Mirkas
2.1.2019
Velmi dobre sme si zahrali cela rodina s 9 rocnym synom a 13 rocnou dcerou. Bavilo nas to, odporucam. Urcite vyskusam aj ine verzie cortexu.
Belmi
24.10.2017
Rozhodovala som sa medzi Cortexom a Cortexom Geo a som šťastná, že som vybrala zemepisnú verziu. Moja šiestačka doteraz netušila, kde ležia ktoré krajiny, takže teraz browsujeme atlasmi, hľadáme vlajky, krajiny, svetadiely, rozlohy. Dobrá pomôcka na hodiny geografie, s ktorou by sa stali zaujímavejšími.
2 Hodnotenia
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje