Čtveráček
Čtveráček je satirická improvizačná kartová párty hra, v ktorej sa hráči stávajú prezidentmi, hovorcami a novinármi. Na hrad niekto zavesil červené trenky. Ľudia kradnú a neplatia dane. Utečenci utekajú, vláda nevládne a kto nemá maslo na hlave, nemôže si ho dovoliť. Ľudu treba vládnuť pevnou ruku. A hovoriť jeho rečou. Občas sa ale do toho dá poriadne zamotať. Aj naoko neškodná poznámka, vtip alebo prasačinka môže človeku zavariť. Zvlášť, ak ide o prezidenta. Všade číhajú novinári a zo všetkého vyrobia aféru. Našťastie existuje jeden človek, ktorý dokáže všetkým vysvetliť ako to pán prezident myslel naozaj. Je to hovorca prezidenta. Hrá sa na jednotlivé kolá, tzv. funkčné obdobia. V každom funkčnom období predstavuje jeden hráč prezidenta, hráč naľavo je hovorcom a všetci ostatní sú novinármi. Prezident si zvolí tému prejavu, ostatní hráči zahrajú karty s výrokmi, ktoré musia byť v prejave použité. Potom novinári dávajú provokatívne otázky, na ktoré musí hovorca rýchlo reagovať. Ak sa mu podarí nahnevať novinárov, získava body hanby.  Na konci každého funkčného obdobia sa úlohy vystriedajú, po určitých kolách, funkčných obdobiach, hra končí. Hráč s najvyšším počtom bodov sa stáva naj(nes)schopnejším hovorcom prezidenta. 
Odporúčaný vek:
15 rokov
Dĺžka hry:
30-45 min.
Počet hráčov:
4-10 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
14,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Čtveráček je satirická improvizačná kartová párty hra, v ktorej sa hráči stávajú prezidentmi, hovorcami a novinármi.

Na hrad niekto zavesil červené trenky. Ľudia kradnú a neplatia dane. Utečenci utekajú, vláda nevládne a kto nemá maslo na hlave, nemôže si ho dovoliť. Ľudu treba vládnuť pevnou ruku. A hovoriť jeho rečou. Občas sa ale do toho dá poriadne zamotať. Aj naoko neškodná poznámka, vtip alebo prasačinka môže človeku zavariť. Zvlášť, ak ide o prezidenta. Všade číhajú novinári a zo všetkého vyrobia aféru. Našťastie existuje jeden človek, ktorý dokáže všetkým vysvetliť ako to pán prezident myslel naozaj. Je to hovorca prezidenta.

Hrá sa na jednotlivé kolá, tzv. funkčné obdobia. V každom funkčnom období predstavuje jeden hráč prezidenta, hráč naľavo je hovorcom a všetci ostatní sú novinármi. Prezident si zvolí tému prejavu, ostatní hráči zahrajú karty s výrokmi, ktoré musia byť v prejave použité. Potom novinári dávajú provokatívne otázky, na ktoré musí hovorca rýchlo reagovať. Ak sa mu podarí nahnevať novinárov, získava body hanby. 

Na konci každého funkčného obdobia sa úlohy vystriedajú, po určitých kolách, funkčných obdobiach, hra končí. Hráč s najvyšším počtom bodov sa stáva naj(nes)schopnejším hovorcom prezidenta. 

Parametre:
Počet hráčov:
4-10 hráčov
Dĺžka hry:
30-45 min.
Odporúčaný vek:
15+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Rok vydania:
2017
Podobné hry
objednáme pre vás
22,99 €
objednáme pre vás
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje