Gloom Card game (Second Edition)
V hre preberáte kontrolu nad osudom excentrickej rodiny vyvrhelov a mizantropov. Váš cieľ je smutný, ale jednoduchý: chcete svoje postavy nechať trpieť tými najhoršími mysliteľnými spôsobmi, až ich zlomené a zničené odovzdáte do náručia zaslúženej smrti. Vykladaním kariet so strašlivými nehodami (ako je zapečenie do koláča, zožratie lasičkami alebo zlomenie všetkých kostí v tele) sa snažíte dosiahnuť čo najväčšieho počtu negatívnych bodov, aby ste svoje bezcenné živé postavy mohli premeniť na mŕtve, ale o to cennejšie. Naopak svojich spoluhráčov sa snažíte pomocou "šťastných kariet" zásobiť pozitívnymi bodmi. Vyhráva hráč s najnižším počtom bodov (tj. v absolútnej hodnote s najvyšším záporným číslom)! Hra je určená pre 2 – 4 hráčov a je založená na princípe rozprávanie príbehu. Každú kartu, ktorú vykladáte, musíte patrične okomentovať a pritom nezabudnúť, čo všetko sa už odohralo predtým (napríklad ako sa stalo, že sa lord Slogar po šťastnej svatbe zrazu ocitol na dne a začal brať morfium). Občas to chce naozaj veľké množstvo zvrátenej fantázie… Dľžka jednej hry závisí na počtu hráčov, na tom, ako obšírne vedia okomentovať karty a tiež na tom, koľko postáv si do začiatku vezmete (podľa pravidiel je plný počet päť, ale verte, že aj so štyrmi alebo tromi si užijete veľa zábavy) – všeobecne sa ale pohybuje medzi 20 – 60 minútami. Hrať sa dá aj bez príbehuc a komentovania, iba obyčajným vykladaním kariet - potom ale Gloom stratí väčšinu svojho kúzla. Upozorňujeme však, že hra je pomerne náročná na znalosť angličtiny.  
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
20-60 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
27,99 €
momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: momentálne nedostupné
Predajňa BB: momentálne nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

V hre preberáte kontrolu nad osudom excentrickej rodiny vyvrhelov a mizantropov. Váš cieľ je smutný, ale jednoduchý: chcete svoje postavy nechať trpieť tými najhoršími mysliteľnými spôsobmi, až ich zlomené a zničené odovzdáte do náručia zaslúženej smrti. Vykladaním kariet so strašlivými nehodami (ako je zapečenie do koláča, zožratie lasičkami alebo zlomenie všetkých kostí v tele) sa snažíte dosiahnuť čo najväčšieho počtu negatívnych bodov, aby ste svoje bezcenné živé postavy mohli premeniť na mŕtve, ale o to cennejšie. Naopak svojich spoluhráčov sa snažíte pomocou "šťastných kariet" zásobiť pozitívnymi bodmi. Vyhráva hráč s najnižším počtom bodov (tj. v absolútnej hodnote s najvyšším záporným číslom)!

Hra je určená pre 2 – 4 hráčov a je založená na princípe rozprávanie príbehu. Každú kartu, ktorú vykladáte, musíte patrične okomentovať a pritom nezabudnúť, čo všetko sa už odohralo predtým (napríklad ako sa stalo, že sa lord Slogar po šťastnej svatbe zrazu ocitol na dne a začal brať morfium). Občas to chce naozaj veľké množstvo zvrátenej fantázie… Dľžka jednej hry závisí na počtu hráčov, na tom, ako obšírne vedia okomentovať karty a tiež na tom, koľko postáv si do začiatku vezmete (podľa pravidiel je plný počet päť, ale verte, že aj so štyrmi alebo tromi si užijete veľa zábavy) – všeobecne sa ale pohybuje medzi 20 – 60 minútami. Hrať sa dá aj bez príbehuc a komentovania, iba obyčajným vykladaním kariet - potom ale Gloom stratí väčšinu svojho kúzla. Upozorňujeme však, že hra je pomerne náročná na znalosť angličtiny.

 

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
20-60 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Keith Baker
Rok vydania:
2004
Herné rozšírenia
Gloom: Unfortunate Expedition
objednáme pre vás
14,99 €
Gloom: Unwelcome Guests
momentálne nedostupné
14,99 €
Gloom: Unhappy Homes
momentálne nedostupné
14,99 €
Gloom of Kilforth: A Fantasy Quest Game
objednáme pre vás
64,99 €
Podobné hry
objednáme pre vás
22,99 €
objednáme pre vás
skladom posledné kusy
26,99 €
skladom posledné kusy
objednáme pre vás
39,99 €
objednáme pre vás
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje