Discoveries
Výprava Lewisa a Clarka, ktorá sa uskutočnila v rokoch 1803 až 1806, bola prvá skupina mužov, ktorí precestovali kontinent Severnej Ameriky od rieky Mississippi k Pacifiku a späť. Podľa poverenia prezidenta Jeffersona mali počas výpravy zmapovať toto doposiaľ neznáme územie, zaznamenať nové živočíšne a rastlinné druhy, nadviazať kontakty s pôvodnými indiánskymi kmeňmi, zakresliť pohoria, riečne toky, prípadnú vulkanickú činnosť, minerálne pramene a ďalšie nerastné bohatsvo a suroviny. Počas troch rokov, vodcovia výpravy Meriwether Lewis and William Clark, spolu so Seržantom Gassom a Seržantom Ordwayom, napísali príbeh o ich výprave, v ktorej objavili nové rastliny a zvieracie druhy a nakreslili mapy novej zeme. Ich namáhavú cestu sme už mali možnosť absolvovať vo výbornej hre Lewis a Clark: Cesta na severozápad. Jej autori nám teraz v novej hre prinášajú možnosť podieľať sa na ich objavoch.  V hre Discoveries, hráte za jedného člena výpravy: Lewisa, Clarka, Gassa alebo Ordwaya. Váš cieľ je nazbierať čo najviac vedomostí počas výpravy. Počas hry získavate body z troch typov objavov. Geologické - mapujete územia kadiaľ prechádzate, biologické - zaznamenávate nové živočíšne a rastlinné druhy a etnologické - nadväzujete kontakty s indiánskymi kmeňmi. Všetky typy objavov predstavujú karty, ktoré získavate pomocou akčných kociek.     Vo vašom kole môžete: umiesniť kocku/-y jedného symbolu do vašej zóny, alebo na hraciu plochu a tým si pripravíte alebo vykonáte akciu. (niektoré akcie vyžadujú viac typov symbolov a v jednom kole môžete umiestniť kocky iba s jedným symbolom) vziať kocky späť z hracej plochy alebo zo súperovej zóny. Je to teda pomerne svižná kocková hra, kde sa snažíte zozbierať tie najlepšie karty - karty expedícií prinesú na konci hry body, karty kmeňov prinášajú nové a lepšie akcie, rôzne bonusy a tiež body na konci hry. Veľmi dôležité je plánovanie a časovanie akcií, pričom si môžete pripraviť viacero akcií a potom ich v jednom kole spustiť a získať tak výhodné kombinácie kariet. Zaujímavo sa používajú kocky, kde môžete získať a používať aj kocky súperov, či kocky neutrálnych pomocníkov.  
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
60 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
32,99 €
Momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Momentálne nedostupné
Predajňa BB: Momentálne nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Výprava Lewisa a Clarka, ktorá sa uskutočnila v rokoch 1803 až 1806, bola prvá skupina mužov, ktorí precestovali kontinent Severnej Ameriky od rieky Mississippi k Pacifiku a späť. Podľa poverenia prezidenta Jeffersona mali počas výpravy zmapovať toto doposiaľ neznáme územie, zaznamenať nové živočíšne a rastlinné druhy, nadviazať kontakty s pôvodnými indiánskymi kmeňmi, zakresliť pohoria, riečne toky, prípadnú vulkanickú činnosť, minerálne pramene a ďalšie nerastné bohatsvo a suroviny. Počas troch rokov, vodcovia výpravy Meriwether Lewis and William Clark, spolu so Seržantom Gassom a Seržantom Ordwayom, napísali príbeh o ich výprave, v ktorej objavili nové rastliny a zvieracie druhy a nakreslili mapy novej zeme. Ich namáhavú cestu sme už mali možnosť absolvovať vo výbornej hre Lewis a Clark: Cesta na severozápad. Jej autori nám teraz v novej hre prinášajú možnosť podieľať sa na ich objavoch. 

V hre Discoveries, hráte za jedného člena výpravy: Lewisa, Clarka, Gassa alebo Ordwaya. Váš cieľ je nazbierať čo najviac vedomostí počas výpravy.

Počas hry získavate body z troch typov objavov. Geologické - mapujete územia kadiaľ prechádzate, biologické - zaznamenávate nové živočíšne a rastlinné druhy a etnologické - nadväzujete kontakty s indiánskymi kmeňmi. Všetky typy objavov predstavujú karty, ktoré získavate pomocou akčných kociek.    

Vo vašom kole môžete:

  • umiesniť kocku/-y jedného symbolu do vašej zóny, alebo na hraciu plochu a tým si pripravíte alebo vykonáte akciu. (niektoré akcie vyžadujú viac typov symbolov a v jednom kole môžete umiestniť kocky iba s jedným symbolom)
  • vziať kocky späť z hracej plochy alebo zo súperovej zóny.

Je to teda pomerne svižná kocková hra, kde sa snažíte zozbierať tie najlepšie karty - karty expedícií prinesú na konci hry body, karty kmeňov prinášajú nové a lepšie akcie, rôzne bonusy a tiež body na konci hry. Veľmi dôležité je plánovanie a časovanie akcií, pričom si môžete pripraviť viacero akcií a potom ich v jednom kole spustiť a získať tak výhodné kombinácie kariet. Zaujímavo sa používajú kocky, kde môžete získať a používať aj kocky súperov, či kocky neutrálnych pomocníkov.  

Obsah hry:
  • 1 hrací plán
  • 4 hracie dosky (1 pre každého hráča)
  • 30 farebných drevených kociek
  • 55 kariet
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
60 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Cédrick Chaboussit
Rok vydania:
2015
Užitočné odkazy:
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje