Saint Malo
Saint Malo je zaujímavá kocková hra, v ktorej hráči stavajú každý svoje mesto.  Hráči hádžu kockami a získavajú rôzne zdroje - rôzne kombinácie kociek poskytujú napríklad stavbu rôznych budov, iné umožňujú zaľudnovanie mesta rôznymi obyvateľmi (vojak, architekt, obchodník, kňaz a pod.) . Zaujímavý je spôsob značenia získaných vecí. Každý hráč má vlastnú stierateľnú hraciu dosku, na ktorú kreslí získané zdroje, budovy a obyvateľov. Dôležité je umiestnenie (nakreslenie) jednotlivých častí v rámci mesta, pretože niektoré sa navzájom ovplyvňujú, napr. ak umiestnite obchodníka do susedstva nejakého skladiska, získate v každom kole nejaké tie peniaze. Iné budovy a postavy produkujú víťazné body, špeciálne akcie, či zvyšujú produkciu. Dôležitou súčasťou budovania mesta je aj jeho obrana, pretože v určitých fázach hry mestá napádajú piráti a zastavia ich iba mocné hradby a vojaci brániaci mesto.   Saint Malo je výborným mixom náhody a stratégie. Má jednoduché pravidlá, je svižná a naviac neobsahuje žiadne žetóny a karty a teda nevyžaduje veľa miesta, no poskytuje rovnako bohaté strategické možnosti ako iné, väčšie hry. Kľudne si ju teda môžete zobrať aj na cestu do vlaku, na chatu, alebo kdekoľvek, kde nie je dostatok miesta na iné, komponentami rozsiahlejšie hry.  
Odporúčaný vek:
9 rokov
Dĺžka hry:
60 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
16,99 €
momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: momentálne nedostupné
Predajňa BB: momentálne nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Saint Malo je zaujímavá kocková hra, v ktorej hráči stavajú každý svoje mesto.  Hráči hádžu kockami a získavajú rôzne zdroje - rôzne kombinácie kociek poskytujú napríklad stavbu rôznych budov, iné umožňujú zaľudnovanie mesta rôznymi obyvateľmi (vojak, architekt, obchodník, kňaz a pod.) . Zaujímavý je spôsob značenia získaných vecí. Každý hráč má vlastnú stierateľnú hraciu dosku, na ktorú kreslí získané zdroje, budovy a obyvateľov. Dôležité je umiestnenie (nakreslenie) jednotlivých častí v rámci mesta, pretože niektoré sa navzájom ovplyvňujú, napr. ak umiestnite obchodníka do susedstva nejakého skladiska, získate v každom kole nejaké tie peniaze. Iné budovy a postavy produkujú víťazné body, špeciálne akcie, či zvyšujú produkciu. Dôležitou súčasťou budovania mesta je aj jeho obrana, pretože v určitých fázach hry mestá napádajú piráti a zastavia ich iba mocné hradby a vojaci brániaci mesto.  

Saint Malo je výborným mixom náhody a stratégie. Má jednoduché pravidlá, je svižná a naviac neobsahuje žiadne žetóny a karty a teda nevyžaduje veľa miesta, no poskytuje rovnako bohaté strategické možnosti ako iné, väčšie hry. Kľudne si ju teda môžete zobrať aj na cestu do vlaku, na chatu, alebo kdekoľvek, kde nie je dostatok miesta na iné, komponentami rozsiahlejšie hry.  

Obsah hry:
  • centrálny hrací plán
  • 5 stierateľných hráčskych plánov
  • 5 kociek
  • 5 zmývateľných fixov
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
60 min.
Odporúčaný vek:
9+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Inka Brand, Markus Brand
Rok vydania:
2012
Podobné hry
objednáme pre vás
13,99 €
objednáme pre vás
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje