Fabula
Fabula je hra s príbehom, kde hráči dopĺňajú časti príbehu. Jeden z hráčov je rozprávač, ktorý prečíta na začiatku krátky príbeh. Ostatní hráči sú hrdinovia (gnóm, princezna, malý chlapec,..) a snažia sa svoju postavu začleniť do deja. Trikrát počas hry sa rozprávač pýta ostatných hráčov, čo si myslia, čo sa deje v príbehu v tom danom čase. Musia si vybrať jednu kartu, ktorá leží v strede stola a zakomponovať ju do príbehu. V závislosti od toho, ako vedia presvedčiť rozprávača a ako dobre zakomponujú kartičku do deja získajú body. Na konci troch kôl, dvaja hráči s najväčším počtom bodov budú súťažiť vo fáze epilógu. Rozprávač prečíta návrh ako by mal príbeh končiť. Potom má každý finalista 30 sekúnd, aby povedal svoj koniec príbehu, do ktorého zakomponuje dve kartičky ktoré ležia na stole. Obaja hráči majú rovnaké dve kartičky. Nakoniec rozprávač rozhodne, kto vyhral.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
3-8 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
33,99 €
Objednáme pre Vás
Predajňa BA: Objednáme pre Vás
Predajňa BB: Objednáme pre Vás
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Fabula je hra s príbehom, kde hráči dopĺňajú časti príbehu. Jeden z hráčov je rozprávač, ktorý prečíta na začiatku krátky príbeh. Ostatní hráči sú hrdinovia (gnóm, princezna, malý chlapec,..) a snažia sa svoju postavu začleniť do deja. Trikrát počas hry sa rozprávač pýta ostatných hráčov, čo si myslia, čo sa deje v príbehu v tom danom čase. Musia si vybrať jednu kartu, ktorá leží v strede stola a zakomponovať ju do príbehu. V závislosti od toho, ako vedia presvedčiť rozprávača a ako dobre zakomponujú kartičku do deja získajú body.

Na konci troch kôl, dvaja hráči s najväčším počtom bodov budú súťažiť vo fáze epilógu. Rozprávač prečíta návrh ako by mal príbeh končiť. Potom má každý finalista 30 sekúnd, aby povedal svoj koniec príbehu, do ktorého zakomponuje dve kartičky ktoré ležia na stole. Obaja hráči majú rovnaké dve kartičky.

Nakoniec rozprávač rozhodne, kto vyhral.

Parametre:
Počet hráčov:
3-8 hráčov
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Autor:
Régis Bonnessée, Jean-Louis Roubira
Rok vydania:
2010
Hodnotenie hry
Jakub Celušák
19.12.2011
Podarilo sa mi zapojiť sa do dvoch celých hier Fabuly. Jedna sa vydarila, druhá dosť stagnovala. Celý princíp je založený na textovom manuály, ktorý číta predstaviteľ rozprávača. Jednoduché rozprávkové problémy majú potom jednotlivo riešiť hráči, každý samostatne. Na konci hry môže preto ostať buď veľmi pekný a ucelený príbeh, ktorý spoločne osadenstvo hráčov vyskladalo, alebo naopak veľmi rôznorodý a nelogický zlepenec toho, čo neskúsenému rozprávačovi a zároveň rozhodcovi mohlo pripadať v dobe výberu ako celkom zaujímavá pasáž. Manuál obsahuje dostatok príbehov a tie sa dajú recyklovať, takže hra sa tak rýchlo neobohrá. Trénuje rozprávačský talent a fantáziu ale vyžaduje aj skúseného \"rozprávača\" teda rozhodcu. Veľmi vhodná rodinná hra, ale taktiež si ju viem predstaviť hranú v správnej nálade aj medzi starším osadenstvom. Nevýhodou je anglicko-nemecká lokalizácia.
1 Hodnotenie
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje