Dixit Odyssey
Dixit Odyssey je plnohodnotnou hrou, ktorá umožňuje zábavu až dvanástich hráčov naraz. Žetóny s číslami sú nahradené prehľadnými bodovacími tabuľkami. V tejto krabici nájdete všetko potrebné ku hre, nemusíte mať pôvodný Dixit ani ďalšie rozšírenia. Pokiaľ však chcete dlhšiu a rozmanitejšiu hru, môžete túto krabicu spojiť s ďalšími hrami zo série Dixit!   
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
30-60 min.
Počet hráčov:
3-12 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
27,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Dixit Odyssey je plnohodnotnou hrou, ktorá umožňuje zábavu až dvanástich hráčov naraz. Žetóny s číslami sú nahradené prehľadnými bodovacími tabuľkami. V tejto krabici nájdete všetko potrebné ku hre, nemusíte mať pôvodný Dixit ani ďalšie rozšírenia. Pokiaľ však chcete dlhšiu a rozmanitejšiu hru, môžete túto krabicu spojiť s ďalšími hrami zo série Dixit

 

Obsah hry:

1 bodovací doska
84 obrázkových kariet
12 hlasovacích dosiek
24 hlasovacích žetónov
12 drevených zajačikov
pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
3-12 hráčov
Dĺžka hry:
30-60 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Jean-Louis Roubira
Rok vydania:
2011
Hodnotenie hry
Halapande
21.9.2011
Fajná hra, či už ako samostná alebo prídavok k predošlým. Akurát mi tam vadí ako je riešené hlasovanie... dosť nepraktické ak máte osem a viac ľudí. Ale ak máte chvíľku čas, farbičky a nožničky po ruke, urobiť si náhradné hlasovacie lístky nemusí trvať dlho. :)
František Škoda
31.7.2015
Ak si plánujete kúpiť Dixit, rozhodne odporúčam túto verziu - oproti pôvodnej je tu totiž rozdiel len v hlasovaní (namiesto štvorčekov máme tabuľku s číslami) a inak má samé výhody: môže ju hrať až 12 hráčov (oproti pôvodným 6) a do balenia sa vám zmestia ďalšie 2 rozšírenia kariet. K hre samotnej len pozitíva - osloví každú generáciu, je kreatívna, príjemná, nekonfliktná a nádherná od kresieb na kartách až po hernú plochu a komponenty.
Natália
23.6.2016
Pred kúpou tejto hry som už mala doma Dixit a Dixit 2: Quest, otestované s kamošmi na party, kopec zábavy. Skúsila som hrať aj v škole so žiakmi, okamžite sa do hry zamilovali. Najprv som si chcela dokúpiť ešte ďalšie z rozšírení, ale napokon som siahla po tejto verzii, keďže hrací plán je až pre dvanástich a do krabice sa zmestia 3 sady kariet (i keď s vlastnoručne vyrobenými hlasovacími žetónmi pre viacerých hráčov by sa dalo v pohode hrať aj so samotnými rozšíreniami). A je veľmi zaujímavé sledovať, ako sa hra mení, keď ju hrajú dospelí ľudia, piataci či deviataci.
Daniela
8.10.2016
Hra je naozaj univerzálna, zatiaľ "vtiahla" každého, dokonca aj tých, čo bežne hry nehrávajú. Zaujímavé grafické spracovanie z nej robí veľmi variabilnú hru - zakaždým je niečím iná, podľa toho, s kým ju hráte. Postupne si dokupujem jednotlivé rozšírenia.
Katka
1.8.2017
Narozdiel od originalneho Dixitu je v tejto hre "vylepseny" hlasovaci system, ktory je pri bodovani trochu neprehladny, klasicke hlasovacie karticky boli lepsie. A viac ako 6 hracov je na tuto hru vela, ak si ma kazdy hrac poriadne prezriet vylozene karty. Inak ale rozhodne odporucam, Dixit je celkovo velmi zabavna hra pre deti aj pre dospelych.
zs
21.1.2018
vyborna hra, odporucam, je az do 12 hracov, co na party ocenite. Aj prva verzia, aj tato su velmi dobre, podobne, kraticky su vsak ine, takze sa da hrat raz to raz to (mame obe). Na povodnej verzii bolo trochu nejasne, ktora vylozena karta je ako prva, a ktora posledna, cize ako su ocislovane. Tu (odyssey) to uz vylepsili, je to na to lepsie pripravene. Niekomu nevyhovuje hlasovaci system, ale prave kvoli poctu hracov musel byt trochu upraveny, navyse mne sa pozdava aj tento novy (mozno aj viac ako ten stary). Obe su skvele, dobra hra!
Daniela
3.12.2018
Úžasná hra! Páči sa mi, že je jazykovo absolútne nezávislá, takže si ju môžete pokojne zahrať aj cudzinci. Herný princíp je veľmi jednoduchý a hoci som si spočiatku myslela, že sa kartičky po pár hraniach "okukajú", nie je to pravda - hra je zakaždým iná a nová, pretože tie karty sú natoľko variabilné, že si v nich každý nájde svoj význam a svoju interpretáciu, zakaždým novú. Už som sa dokonca stretla aj s využitím Dixitu v rámci rôznych psychologických tréningov, kde sa využívajú v podstate ako projektívna technika.
7 Hodnotení
Herné rozšírenia
Dixit 3: Journey
skladom, odosielame čo najskôr
18,99 €
Dixit 6: Memories
skladom, odosielame čo najskôr
18,99 €
Dixit 4: Origins
skladom, odosielame čo najskôr
18,99 €
Dixit 7: Revelations
skladom, odosielame čo najskôr
18,99 €
Dixit 9: Anniversary
skladom, odosielame čo najskôr
18,99 €
Dixit 8: Harmonies
skladom, odosielame čo najskôr
18,99 €
Dixit 5: Daydreams
skladom, odosielame čo najskôr
18,99 €
Dixit 2: Quest
skladom, odosielame čo najskôr
18,99 €
Dixit 2 EN: Quest (rozšírenie)
skladom, odosielame čo najskôr
18,99 €
Dixit 4 EN: Origins (rozšírenie)
skladom, odosielame čo najskôr
18,99 €
Dixit 7 EN: Revelations (rozšírenie)
skladom, odosielame čo najskôr
18,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje