Dixit Disney
Hľadáte jednoduchú, originálnu a pritom zábavnú hru vhodnú pre takmer všetky vekové kategórie? Vyskúšajte Dixit. Teraz v špeciálnej verzii vzdávajúcej poctu populárnym príbehom z dielne svetoznámeho štúdia Disney (a Pixar)! V tejto rodinnej hre, rozvýjajúcej prácu s fantáziou sa postupne striedate v úlohe rozprávača a budete vymýšľať svoje vlastné príbehy. Body získavate tak, že ostatní hráči hádajú vašu kartu vďaka pomôcke, ktorú im poskytnete. Je iba na vás, či bude popis jednoslovný, rozpoviete celý príbeh, zaspievate, vydáte zvuk, alebo nebodaj zahráte divadlo. Táto pomôcka však musí byť dômyselná, pretože ak vašu kartu uhádnu všetci hráči, nedostanete ako rozprávač žiadne body (tie nedostanete ani v prípade, že žiaden z hráčov nezvolí vašu kartu)! Ako použiť slovo, či vetu tak, aby ste spoluhráčov naviedli správnym smerom a zároveň neprezradili priveľa? Ostatní dajú na stôl takisto po jednej karte, snažiac sa využiť rozprávačov popis a vybrať kartu k nemu sa čo najviac hodiacu. Vybraté karty sa následne zamiešajú a rozložia obrázkami nahor. Všetci okrem rozprávača pomocou žetónikov s číslami tipujú, ktorú z kariet dal na stôl práve on. Na základe správnosti tipov sú rozdané body. Každý z ostatných hráčov, komu sa podarí nachytať spoluhráčov a zlákať ich vlastnou kartou, získava bonusové body. Všetci hráči sa teda do hry snažia dať karty čo najviac súvisiace s popisom. Hra končí dobraním balíčku kariet. Zo začiatku sa vám to môže zdať byť náročné, ale čoskoro zistíte, že sa inšpirácia dostaví a väčšinou nezostane pri jednej hre :). Karty z hry môžete použiť aj ako rozšírenie "klasického" Dixitu a je možné ich kombinovať aj s inými Dixit rozšíreniami.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
3-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Cenu ešte nepoznáme
Očakávame
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Hľadáte jednoduchú, originálnu a pritom zábavnú hru vhodnú pre takmer všetky vekové kategórie? Vyskúšajte Dixit. Teraz v špeciálnej verzii vzdávajúcej poctu populárnym príbehom z dielne svetoznámeho štúdia Disney (a Pixar)!

V tejto rodinnej hre, rozvýjajúcej prácu s fantáziou sa postupne striedate v úlohe rozprávača a budete vymýšľať svoje vlastné príbehy. Body získavate tak, že ostatní hráči hádajú vašu kartu vďaka pomôcke, ktorú im poskytnete. Je iba na vás, či bude popis jednoslovný, rozpoviete celý príbeh, zaspievate, vydáte zvuk, alebo nebodaj zahráte divadlo. Táto pomôcka však musí byť dômyselná, pretože ak vašu kartu uhádnu všetci hráči, nedostanete ako rozprávač žiadne body (tie nedostanete ani v prípade, že žiaden z hráčov nezvolí vašu kartu)! Ako použiť slovo, či vetu tak, aby ste spoluhráčov naviedli správnym smerom a zároveň neprezradili priveľa?

Ostatní dajú na stôl takisto po jednej karte, snažiac sa využiť rozprávačov popis a vybrať kartu k nemu sa čo najviac hodiacu. Vybraté karty sa následne zamiešajú a rozložia obrázkami nahor. Všetci okrem rozprávača pomocou žetónikov s číslami tipujú, ktorú z kariet dal na stôl práve on. Na základe správnosti tipov sú rozdané body.

Každý z ostatných hráčov, komu sa podarí nachytať spoluhráčov a zlákať ich vlastnou kartou, získava bonusové body. Všetci hráči sa teda do hry snažia dať karty čo najviac súvisiace s popisom. Hra končí dobraním balíčku kariet.

Zo začiatku sa vám to môže zdať byť náročné, ale čoskoro zistíte, že sa inšpirácia dostaví a väčšinou nezostane pri jednej hre :).

Karty z hry môžete použiť aj ako rozšírenie "klasického" Dixitu a je možné ich kombinovať aj s inými Dixit rozšíreniami.

Obsah hry:

84 kariet Dixit Disney
6 hlasovacích zariadení
6 drevených figúrok
1 hracia doska
1 pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
3-6 hráčov
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Rok vydania:
2023
Herné rozšírenia
Dixit 2: Quest
Skladom, odosielame čím skôr
18,99 €
Dixit 3: Journey
Skladom, odosielame čím skôr
18,99 €
Dixit 4: Origins
Skladom, odosielame čím skôr
18,99 €
Dixit 5: Daydreams
Skladom, odosielame čím skôr
18,99 €
Dixit 6: Memories
Skladom, odosielame čím skôr
18,99 €
Dixit 7: Revelations
Skladom, odosielame čím skôr
18,99 €
Dixit 8: Harmonies
Skladom, odosielame čím skôr
18,99 €
Dixit 9: Anniversary
Skladom, odosielame čím skôr
18,99 €
Dixit 10: Mirrors
Skladom, odosielame čím skôr
18,99 €
Podobné hry
Skladom, odosielame čím skôr
27,99 €
Skladom, odosielame čím skôr
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje