Dixit Refresh
Hľadáte jednoduchú, originálnu a pritom zábavnú a prekvapivo chytľavú hru? Vyskúšajte Dixit! Už pri otvorení štvorcovej krabice strednej veľkosti vás nepochybne prekvapí balíček skutočne veľkých kariet. Ak sa na ne pozriete zblízka, pomyslíte si niečo nelichotivé o duševnom zdraví autora, alebo sa naopak začnete naozaj tešiť na nevšednú hru. Na všetkých kartách sú totiž iba obrázky a dokonca na každej z 84 kariet je obrázok jedinečný. Z krabice vylovíte okrem kariet už len sady žetónikov s číslami 1 - 6 a drevených králikov. Ako sa takáto hra môže hrať?! Každý z hráčov dostane do ruky 6 kariet. Začínajúci hráč zo svojich kariet jednu vyberie, položí ju zakrytú na stôl a popíše. Je iba na ňom, či popis bude jednoslovný, alebo povie celý príbeh, či zaspieva, vydá zvuk, alebo nebodaj zahrá divadlo. Ostatní dajú na stôl takisto po jednej karte (snažiac sa využiť popis a vybrať kartu k nemu sa čo najviac hodiacu). Karty na stole sa zamiešajú a rozložia obrázkami nahor. Všetci okrem "rozprávača - popisovača" pomocou žetónikov s číslami tipujú, ktorú z kariet dal na stôl práve on. Na základe správnosti tipov sú rozdané body (počítané práve spomínanými zajačikmi). Znie to zatiaľ príliš triviálne? Vec má, samozrejme, háčik. Popisujúci hráč totiž nezíska body, ak jeho kartu neuhádne nik (dal nápovedu naozaj nedobrú), ale ani ak kartu uhádnu všetci (znamená to, že jeho nápoveda bola príliš priehľadná). Naviac každý z ostatných hráčov, komu sa podarí nachytať spoluhráčov a zlákať ich vlastnou kartou, získava bonusové body. A teda sa všetci snažia do hry dať karty čo najviac súvisiace s popisom. V popisovaní sa hráči striedajú a hra končí dobraním balíčku kariet. Väčšinou však nezostane pri jednej hre. Hodnotenie: Dixit je hra, v ktorej príliš nevyužijete strategické a taktické schopnosti, ale uplatníte logiku a predovšetkým fantáziu a vciťovanie sa do spoluhráčov. Dixit je vhodný i pre deti, ktoré sa prekvapivo rýchlo v hre zorientujú. Uspejete s ňou aj pri ľuďoch, ktorí hry normálne nehrávajú. Hra je svižná a herný zážitok veľmi intenzívny. Veľmi odporúčame. (A že nielen my, o tom svedčia mnohé ocenenia, medziiným aj titul Hra roku v Nemecku a Francúzsku.)
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
3-8 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
27,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Hľadáte jednoduchú, originálnu a pritom zábavnú a prekvapivo chytľavú hru? Vyskúšajte Dixit! Už pri otvorení štvorcovej krabice strednej veľkosti vás nepochybne prekvapí balíček skutočne veľkých kariet. Ak sa na ne pozriete zblízka, pomyslíte si niečo nelichotivé o duševnom zdraví autora, alebo sa naopak začnete naozaj tešiť na nevšednú hru. Na všetkých kartách sú totiž iba obrázky a dokonca na každej z 84 kariet je obrázok jedinečný. Z krabice vylovíte okrem kariet už len sady žetónikov s číslami 1 - 6 a drevených králikov. Ako sa takáto hra môže hrať?!

Každý z hráčov dostane do ruky 6 kariet. Začínajúci hráč zo svojich kariet jednu vyberie, položí ju zakrytú na stôl a popíše. Je iba na ňom, či popis bude jednoslovný, alebo povie celý príbeh, či zaspieva, vydá zvuk, alebo nebodaj zahrá divadlo. Ostatní dajú na stôl takisto po jednej karte (snažiac sa využiť popis a vybrať kartu k nemu sa čo najviac hodiacu). Karty na stole sa zamiešajú a rozložia obrázkami nahor. Všetci okrem "rozprávača - popisovača" pomocou žetónikov s číslami tipujú, ktorú z kariet dal na stôl práve on. Na základe správnosti tipov sú rozdané body (počítané práve spomínanými zajačikmi).

Znie to zatiaľ príliš triviálne? Vec má, samozrejme, háčik. Popisujúci hráč totiž nezíska body, ak jeho kartu neuhádne nik (dal nápovedu naozaj nedobrú), ale ani ak kartu uhádnu všetci (znamená to, že jeho nápoveda bola príliš priehľadná). Naviac každý z ostatných hráčov, komu sa podarí nachytať spoluhráčov a zlákať ich vlastnou kartou, získava bonusové body. A teda sa všetci snažia do hry dať karty čo najviac súvisiace s popisom.

V popisovaní sa hráči striedajú a hra končí dobraním balíčku kariet. Väčšinou však nezostane pri jednej hre.

Hodnotenie:

Dixit je hra, v ktorej príliš nevyužijete strategické a taktické schopnosti, ale uplatníte logiku a predovšetkým fantáziu a vciťovanie sa do spoluhráčov. Dixit je vhodný i pre deti, ktoré sa prekvapivo rýchlo v hre zorientujú. Uspejete s ňou aj pri ľuďoch, ktorí hry normálne nehrávajú. Hra je svižná a herný zážitok veľmi intenzívny. Veľmi odporúčame.

(A že nielen my, o tom svedčia mnohé ocenenia, medziiným aj titul Hra roku v Nemecku a Francúzsku.)

Obsah hry:

1 herná doska, 84 kariet, 8 drevených figúrok, 8 hlasovacích žetónov, pravidlá hry

Parametre:
Počet hráčov:
3-8 hráčov
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Jean-Louis Roubira
Rok vydania:
2008
Hodnotenie hry
Veronika
27.5.2020
Super hra ale po viac hrách sú už obrázky okukane a trebalo by ďalšie ????
Jana Machala
26.12.2018
Dixit je moja najobľúbenejšia hra. Môžu ju hrať všetky vekové kategórie, dokonca sa radi zapoja aj ľudia, čo sa hanbia hrať aktívnejšie hry ako Activity. Výborné na párty. Dá sa skvelo zapojiť stratégia a psychológia. Dixit Odyssea má však lepšiu hraciu plochu a môže ju hrať viac hráčov. Aj keď ideál je maximálne 8 ľudí. V tejto verzii mi chýba označenie vyložených kartičiek a postupové políčka sú niekedy trošku zmätočné. Hlavne keď na jednom políčku stoja všetci hráči. Odporúčam dokúpiť rozšírenie, lebo kartičky sa rýchlo opozerajú.
MirkaS
2.2.2018
Spolu so Scrabble, Tripolo a Dobble je Dixit moja najoblubenejsia hra a spolu s detmi (8, 12) ju velmi radi hravame. Je dost atypicka hra a paci sa mi, ze clovek moze dat priechod svojej kreativite a predstavivosti. Nie je to crazy party hra, krasa hry je v inom. Vrele odporucam.
zs
21.1.2018
vyborna hra, odporucam, ale je len pre max 6 hracv. Ak chcete viac hracov, kupte si Dixit Odyssey. Obe su velmi dobre, podobne, kraticky su vsak ine, takze sa da hrat raz to raz to (mame obe). Na tejto verzii je trochu nejasne, ktora vylozena karta je ako prva, a ktora posledna, cize ako su ocislovane. Niekedy sa moze stat, ze sa niekto zmyli. Staci to nejako oznacit, ale v dvojke (odyssey) to uz vylepsili. Niekomu nevyhovuje hlasovanie v dvojke, ale mne sa pozdava aj tu aj tam. Obe su skvele, dobra hra!
mata
20.10.2017
super hra
Margarétka
3.7.2017
Zabudla som označiť hviezdičky... :)
Nina
21.6.2017
Zaujimava a kreativna hra. Za napad davam 5*. Skoda, ze to vedia hrat max 6 hraci, niekedy nas je viac, co by sme si zahrali. Karticky vas vsak casom mozu omrziet a stale vas budu napadat tie iste napovedy k obrazkom (ak patrite k tym s mensou fantaziou :D ), ktore uz boli raz povedane, preto odporucam dokupit aj ostatne rozsierenia.
Daniela
10.3.2017
Skvelá hra.
MirkaS
2.1.2017
Túto originálnu hru hrávame celá rodina aj s deťmi (7, 11 rokov) a výborne sa vždy bavíme. Deti musia premýšľať a byť kreatívne vo vymýšľaní indícií. Krásne karty a v rozšírení Memories sú ešte krajšie!
Gabča
26.6.2016
Veľmi dobrá hra. Má zaujímavý dej a je pre rôzne vekové kategórie. Dá sa pri nej zasmiať. Musíš použiť kreativitu a musíš sa vžívať do ostatných.
Natália
22.6.2016
niki
21.11.2015
Jeto úžasná hra odporúčam ju každému:-)
Fanúšik
9.1.2015
Super hra.... Vždy je pri nej veľká zábava. Čím viacej hráčov, tým je hra zábavnejšia.
Lolo
19.5.2013
genialita v jednoduchosti, oslava imaginacie. je fantasticke, ze hra sa da hrat na zaklade indicii inak s detmi a inak s dospelymi. navykova zalezitost aj pre nehracov.
Petra
2.4.2013
Super hra .... každý piatok máme hry a hráme rôzne spoločenské hry, ani jeden piatok nebol bez tejto :)
bagsik
5.11.2012
Super hra hlavne rozvija a podporuje fantaziu.
30.10.2012
perfektna hra.. vselo odporucam :)
Maja
27.7.2012
Tak touto hrou začala naša pracovná porada... Ale dostali sme s aj k práci napokon :)
Darcy
4.6.2012
skvelá hra, a je celkom jedno či máte 12 alebo 99 :D stačí sa len baviť a trochu popustiť fantáziu :D -hrali sme ju na promo dńoch v Inchebe a skvele sme sa pri tom zabavili aj s celkom cudzími ľudmi.
speedy
19.1.2012
proste SKVELA hra, vhodna naozaj pre kazdy vek... love it! :)
Jakub Celušák
19.12.2011
Úžasná hra, podla mňa rozvíja empatiu. Pomocou indície hráči hľadajú medzi kartami, ktoré sú im predostrené konkrétnu, ktorú momentálny \"rozprávač\" videl, keď vyslovil indíciu. Zároveň, môžu hráči pliesť pomocou svojich kariet, ktoré zamiešajú do predostreného balíčka kariet ostatných spoluhráčov. Naozaj originálna hra, každé rozšírenie či iné vydanie sa pritom môže \"spojiť\" a vytvoriť tak nový zážitok. vrelo odporúčam pre kadžý vek od 4 hráčov a viac.
Veronika Mastráková
28.6.2011
Halapande
21.9.2011
Výborná hra :)
25.4.2011
dilli
3.1.2011
Čím viac hráčov, tým je lepšia.
25 Hodnotení
Herné rozšírenia
Dixit 3: Journey (rozš.)
Skladom, odosielame ihneď
18,99 €
Dixit 6: Memories (rozš.)
Skladom, odosielame ihneď
18,99 €
Dixit 8: Harmonies (rozš.)
Skladom, odosielame ihneď
18,99 €
Dixit 7: Revelations (rozš.)
Skladom, odosielame ihneď
18,99 €
Dixit 2: Quest (rozš.)
Skladom, odosielame ihneď
18,99 €
Dixit 9: Anniversary (rozš.)
Skladom, odosielame ihneď
18,99 €
Dixit 4: Origins (rozš.)
Skladom, odosielame ihneď
18,99 €
Dixit 5: Daydreams (rozš.)
Skladom, odosielame ihneď
18,99 €
Dixit 10: Mirrors (rozš.)
Skladom, odosielame ihneď
18,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje