Feed the Kraken
Feed the Kraken je napínavá dedukčná hra so skrytými rolami a s výbornou atmosférou a tromi asymetrickými frakciami, ktorú si užije 5 až 11 morských vlkov! Všetci sa ocitnete na jednej lodi, to však neznamená, že sa chcete plaviť rovnakým smerom. Námorníci chcú dostať loď bezpečne na pobrežie. Piráti by ju zasa radi zakotvili v ich brlohu v Krvavej zátoke, kde by zvyšku posádky ukázali, prečo nesie práve tento názov. Šialený kultista je medzičasom zaneprázdnený presviedčaním časti posádky, aby mu pomohli privolať temného vládcu hlbín, samotného Krakena, aby všetkých na rozpoltenej lodi zachránil! Cieľom hry je navigovať loď smerom k vášmu konečnému cieľu. To by nebol problém, ak by ste všetci nechceli docieliť iný záver vašej plavby. Každá tajná frakcia chce dosiahnuť inú oblasť hracej plochy. Pri každom otočení sa bude koráb plaviť jedným z troch možných smerov. Súčasný kapitán a jeho poručík študujú staré námorné mapy a svoje často protichodné príkazy odovzdajú vybranému navigátorovi, ktorý musí urobiť dôležité rozhodnutie. Zvyšok posádky sa zatiaľ oddáva chľastaniu rumu, hazardu a rozprávaniu strašidelných príbehov o monštrách, ukrývajúcich sa v morských hlbinách. Po každom navigačnom cykle sa poručíkovi a navigátorovi končí služba a ich miesto musí zastúpiť niekto z posádky. Niekto, kto je aspoň trocha triezvy. Nemôže chýbať poriadna diskusia o tom, ako dopadla posledná navigácia, kto je strojcom aktuálneho kurzu a hlavne, kto by bol ideálnym adeptom na vedenie plavby. Presvedčte svojich nepriateľov, že je v ich najlepšom záujme, aby ste sa stali ďalším poručíkom alebo navigátorom! Môžete dokonca vytiahnuť svoje zbrane a stať sa novým kapitánom v otvorenej vzbure! Ako dlho si však dokážete udržať dôveru svojej posádky? Vzbura sa môže lode zmocniť aj počas vášho velenia a pod hladinou striehne prastará bytosť!  
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
45-90 min.
Počet hráčov:
5-11 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
56,99 €
objednáme pre vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: objednáme pre vás
Predajňa BB: objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Feed the Kraken je napínavá dedukčná hra so skrytými rolami a s výbornou atmosférou a tromi asymetrickými frakciami, ktorú si užije 5 až 11 morských vlkov! Všetci sa ocitnete na jednej lodi, to však neznamená, že sa chcete plaviť rovnakým smerom. Námorníci chcú dostať loď bezpečne na pobrežie. Piráti by ju zasa radi zakotvili v ich brlohu v Krvavej zátoke, kde by zvyšku posádky ukázali, prečo nesie práve tento názov. Šialený kultista je medzičasom zaneprázdnený presviedčaním časti posádky, aby mu pomohli privolať temného vládcu hlbín, samotného Krakena, aby všetkých na rozpoltenej lodi zachránil!

Cieľom hry je navigovať loď smerom k vášmu konečnému cieľu. To by nebol problém, ak by ste všetci nechceli docieliť iný záver vašej plavby. Každá tajná frakcia chce dosiahnuť inú oblasť hracej plochy. Pri každom otočení sa bude koráb plaviť jedným z troch možných smerov. Súčasný kapitán a jeho poručík študujú staré námorné mapy a svoje často protichodné príkazy odovzdajú vybranému navigátorovi, ktorý musí urobiť dôležité rozhodnutie. Zvyšok posádky sa zatiaľ oddáva chľastaniu rumu, hazardu a rozprávaniu strašidelných príbehov o monštrách, ukrývajúcich sa v morských hlbinách.

Po každom navigačnom cykle sa poručíkovi a navigátorovi končí služba a ich miesto musí zastúpiť niekto z posádky. Niekto, kto je aspoň trocha triezvy. Nemôže chýbať poriadna diskusia o tom, ako dopadla posledná navigácia, kto je strojcom aktuálneho kurzu a hlavne, kto by bol ideálnym adeptom na vedenie plavby. Presvedčte svojich nepriateľov, že je v ich najlepšom záujme, aby ste sa stali ďalším poručíkom alebo navigátorom! Môžete dokonca vytiahnuť svoje zbrane a stať sa novým kapitánom v otvorenej vzbure! Ako dlho si však dokážete udržať dôveru svojej posádky? Vzbura sa môže lode zmocniť aj počas vášho velenia a pod hladinou striehne prastará bytosť!

 

Obsah hry:

1 obojstranná herná plocha, 1 miniatúra lode, 1 zápisník kapitána, 1 žetón odznaku plukovníka, 1 žetón odznaku navigátora, 3 značky "mimo služby", 4 prehľadové karty posádky, 40 pištolí, 22 kariet charakterov, 11 kariet frakcií, 10 akčných žetónov mapy, 23 navigačných kariet, 4 karty bičovania, 5 kariet rituálov, 1 karta odhadzovacieho balíčka

Parametre:
Počet hráčov:
5-11 hráčov
Dĺžka hry:
45-90 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Maikel Cheney, Dr. Hans Joachim Höh, Tobias Immic
Rok vydania:
2022
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje