Grog Island
Aj pre tých najmocnejších pirátov raz príde čas, kedy budú musieť opustiť palubu a opustiť krásny svet rabovania a lúpenia a budú sa musieť zamyslieť, čo ďalej. Odpoveď na túto otázku sa však nachádza na piatich ostrovoch Grog Islandu, kde piráti môžu investovať svoje nalúpené bohatstvo do výhodných obchodov ako napr. obchod s drevenými protézami, obchod s voodoo bábikami, alebo slávnej krčmy Grog Hole.     Hra Grog Island používa unikátny dražobný systém, v ktorom hráči pomocou 5 farebných kociek nastavujú a zvyšujú postupne svoje stávky. Zatiaľ čo víťaz s najvyššou stávkou môže umiestňovať svoje figúrky na jednotlivé ostrovy, získavať body, či uzamykať niektoré z obchodov, hráči, ktorí pasujú tiež neprídu na prázdno. Nezískajú len suroviny, ale môžu navštíviť niektorú z obchodných lodí a tieto suroviny môžu hneď predať. Takže niekedy je pre hráča výhodnejšie skôr pasovať ako vyhrať dražbu. Nejaké víťazné body získavajú hráči v priebehu hry, ale najviac bodov prinášajú karty úloh, ktoré si hráči získajú už na začiatku hry. Napr. mať dominanciu na niektorom z ostrovov (najviac svojich figúrok na ostrove), body za každý obchod určitého typu, body za suroviny a podobne. Pomocou určitých akcií však viete získať ďalšie karty úloh, alebo si ich môžete v priebehu hry meniť.  
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
60 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
36,99 €
Objednáme pre Vás
Predajňa BA: Objednáme pre Vás
Predajňa BB: Objednáme pre Vás
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Aj pre tých najmocnejších pirátov raz príde čas, kedy budú musieť opustiť palubu a opustiť krásny svet rabovania a lúpenia a budú sa musieť zamyslieť, čo ďalej. Odpoveď na túto otázku sa však nachádza na piatich ostrovoch Grog Islandu, kde piráti môžu investovať svoje nalúpené bohatstvo do výhodných obchodov ako napr. obchod s drevenými protézami, obchod s voodoo bábikami, alebo slávnej krčmy Grog Hole.    

Hra Grog Island používa unikátny dražobný systém, v ktorom hráči pomocou 5 farebných kociek nastavujú a zvyšujú postupne svoje stávky. Zatiaľ čo víťaz s najvyššou stávkou môže umiestňovať svoje figúrky na jednotlivé ostrovy, získavať body, či uzamykať niektoré z obchodov, hráči, ktorí pasujú tiež neprídu na prázdno. Nezískajú len suroviny, ale môžu navštíviť niektorú z obchodných lodí a tieto suroviny môžu hneď predať. Takže niekedy je pre hráča výhodnejšie skôr pasovať ako vyhrať dražbu. Nejaké víťazné body získavajú hráči v priebehu hry, ale najviac bodov prinášajú karty úloh, ktoré si hráči získajú už na začiatku hry. Napr. mať dominanciu na niektorom z ostrovov (najviac svojich figúrok na ostrove), body za každý obchod určitého typu, body za suroviny a podobne. Pomocou určitých akcií však viete získať ďalšie karty úloh, alebo si ich môžete v priebehu hry meniť.  

Obsah hry:
 • 1 herný plán
 • 110 kariet
 • 5 kociek
 • 36 drevených figúrok pirátov (9 v 4 farbách)
 • 12 drevených ukazovateľov (3 v 4 farbách)
 • 75 žetónov tovarov
 • 6 doštičiek lodí
 • 5 doštičiek mrakov
 • 6 žetónov uzamknutia
 • 4 žetóny +20 mincí
 • žetón začínajúceho hráča
 • pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
60 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Michael Rieneck
Rok vydania:
2014
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje